Koncertas / Asociatyvi Pexels nuotr. / Koncertų vietos Vilniuje

Koncertai Vilniuje: vietos, kur skamba geriausia muzika

Nors kultūros sostinės karūną nešioja kiti miestai, Lietuvos kultūros centro bei židinio titulo Vilnius nepraranda. Renginių čia vyksta tiek, kad į visus suspėti tiesiog neįmanoma – parodų atidarymai, spektakliai, kino premjeros ir, svarbiausiai, koncertai. Štai kelios vietos, kuriose vyksta geriausi koncertai Vilniuje:

Loftas (Švitrigailos g. 29)

Loftas / Facebook nuotr. / Koncertai Vilniuje

„LOFTAS“ / Facebook nuotr. / Koncertai Vilniuje

Kai prieš beveik dešimtmetį Viktoras Diawara atvėrė Lofto duris, daugeliui buvo sunkiai suprantama, kaip tokia vieta gali veikti industriniame rajone be įprastinio centro glamūro. Nekreipdamas dėmesio į šias pastabas, įkūrėjas toliau laikosi vakaruose paplitusios pilkų rajonų gaivinimo praktikos ir į Loftą kviečia vienas svarbiausių šiuolaikinių grupių bei atlikėjų. Menų fabriku save pristatančioje vietoje vyksta ir filmų vakarai bei mugės – tik suspėkit viską sužiūrėt.

Kablys (Kauno g. 5)

Kablys / Monikos Pietarytės nuotr. / Koncertai Vilniuje

„Kablys“ / Monikos Pietarytės nuotr. / Koncertai Vilniuje

Lietuvos pogrindinės elektroninės ir gitarinės bei apskritai kokybiškos muzikos šviesulys per daugelį metų aplink save susibūrė masę sekėjų, lankančių renginius ne tik dėl specifinių renginių, bet ir dėl skonio praplėtimo. Penktadieniais čia dažniausiai vyksta šokių muzikos vakarai, tačiau Kablys nevengia ir gitarinės muzikos, kurią neretai atsiveža iš užsienio.

Compensa koncertų salė (Kernavės g. 84)

„Compensa koncertų salė“ / Facebook nuotr. / Koncertai Vilniuje

„Compensa koncertų salė“ / Facebook nuotr. / Koncertai Vilniuje

Ne paslaptis, jog dar prieš keletą metų Compensa nešiojo gėdingą etiketę kaip salė, kurioje vyksta šansonų koncertai. Laikui bėgant, vis daugiau rimtų užsienio atlikėjų pradėjo rengti koncertus būtent čia – Compensos dydis ir garso įranga puikiai tinka didesniems koncertams. Šiemet čia jau pasirodė Fever Ray bei Milky Chance, o gegužę pasirodymus surengs Gogol Bordello bei 5’Nizza.

Paviljonas (Pylimo g. 21B)

„Paviljonas“ / Facebook nuotr. / Koncertų vietos Vilniuje

„Paviljonas“ / Facebook nuotr. / Koncertų vietos Vilniuje

Save džiazo ir bliuzo klubu vadinantis Paviljonas iš tiesų siūlo daug daugiau. Be džiazo jam’ų čia pastoviai vyksta įvairiausi koncertai bei vakarėliai. Kiekvieną sekmadienį elektroninės muzikos leidybos organizacija „Electron Emitter“ čia organizuoja renginių seriją „Advanced Electronics“, kurioje groja tiek publikai žinomi, tiek organizatorių iš po žemių iškasti neatrasti talentai. Heksagonais išdėstytas klubas turi puikią terasą, kurioje galėsite atsipūsti su vaizdu į nedidelį parkelį.

Tamsta Club (A. Strazdelio g. 1)

„Tamsta Club“ / Facebook nuotr. / Koncertai Vilniuje

„Tamsta Club“ / Facebook nuotr. / Koncertai Vilniuje

Vilniaus legenda su didžiulės gitaros globojamu baru ant scenos kviečia tik geriausius Lietuvos ir užsienio scenos atlikėjus. Nors elektronikos čia mažiau, Tamstoje visada skamba kokybiška gyva muzika. Klubo kalendorius gerokai užkimštas, tad tikrai surasite mėgstamą ar laukiantį atradimo įdomų atlikėją.

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Lietuvos nacionalinė filharmonija / Facebook nuotr. / Koncertų vietos Vilniuje

Lietuvos nacionalinė filharmonija / Facebook nuotr. / Koncertų vietos Vilniuje

Klasikinės muzikos namai savo kategorijoje neturi konkurentų. Kada paskutinį kartą lankėtės filharmonijoje? Lįskite į savo spintas, traukite švarkus, kostiumus ir bėkite kultūrintis. Primename, kad birželio mėnesį čia vyks Vilniaus festivalis!

Sunkioji ir alternatyvi muzika

„Pelėda“ / Beatričės Krištolaitytės nuotr. / Koncertai Vilniuje

„Pelėda“ / Beatričės Krištolaitytės nuotr. / Koncertai Vilniuje

Niekam nebus netikėta, kad Vilniuje nuo seno aktyviai veikia pogrindžio ir alternatyvos scena. Sunkiosios muzikos mėgėjai dažniausiai renkasi į koncertus klubuose „nArauti“ (Konstitucijos pr. 23) bei „Rock River Club“ (Upės g. 9). Nemažai populiarumo susilaukia ir „Pelėda“ (V. Mykolaičio-Putino g. 5), kurioje vyksta tiek puikūs vakarėliai, tiek koncertai, kurių dalį organizuoja Sūru Records.

Legendos klubas (Kalvarijų g. 85)

„Legendos klubas“ / Facebook nuotr. / Koncertų vietos Vilniuje

„Legendos klubas“ / Facebook nuotr. / Koncertų vietos Vilniuje

„New York“ prieš keletą metų numetė seną kailį ir tapo „Legendomis“. Prašmatniai kvėpuojanti tiek išore, tiek vidumi, vieta puikiai tinkama vidutinio dydžio koncertams. Nors daugiausiai „Legendose“ vyksta gitarinės muzikos koncertai, čia neretai užsuka ir spektakliai bei Humoro Klubo stendapai.

Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt  ;)