Klaipėdos universiteto Botanikos sodas – paslėptas perliukas

botanikos sodas 8

Klaipėdos universiteto Botanikos sodas vėl verčia daryti išvadą, kad nuo miesto svečių ir net pačių klaipėdiečių kažkokia slapta organizacija slepia informaciją apie įdomias Mėmelio vietas.

Kitaip neturime paaiškinimo, kodėl apie puikų vietinį botanikos sodą/parką praktiškai nesužinosi, jei specialiai pats nesidomėsi :) O aplankyti šią vietą tikrai verta ne vien tik besidomintiems augalais.

Vieną gražų vakarą nuvažiavome į šiaurinėje miesto dalyje, buvusioje senovinio dvaro parko teritorijoje įsikūrusį Klaipėdos universiteto Botanikos sodą. Ką mes radome? O gi gražiai prižiūrėtą erdvę chilloutinimui.

botanikos sodas 3

Sodas užima nemažą teritoriją ir yra suskirstytas į atskirus skyrius – medžiai, rožės, vijokliniai augaliai, bla bla bla. Po visą plotą išsimėčiusios pavėsinės su suoliukais (ten už mažą kainą galima daryti piknikus, kepti kepsnius), o viską paįvairina įvairios meniškos detalės.

Čia tikrai verta atvažiuoti ir praleisti ramiai gerą popietę vienam/-ai, su antrąja puse ar šeima.

botanikos sodas 1

Sodo darbuotojas, su kuriuo mums teko bendrauti, buvo paslaugus ir papasakojo daug įdomių dalykų apie čia buvusį karališkąjį parką ir dabartinį botanikos sodą.

botanikos sodas 4

Tiesa, šis sodas mažesnis, nei jo analogas Vilniuje (irgi labai rekomenduojame), ir renginių jame vyksta kur kas mažiau, nei sostinės botanikos sode. Tačiau apsilankyti šiltuoju metų laiku čia tikrai verta. Ypač, pavasario pabaigoje, kai viskas žydi.

Ai, dar įdomi detalė – sodo teritorijoje, perėjus kabantį tiltuką virš upelio, yra jaukios senos prieškarinės kapinaitės.

KU Botanikos sodas internete:

http://www.ku.lt/bs/

https://www.facebook.com/pages/Klaip%C4%97dos-universiteto-Botanikos-sodas/192744404077608