Pilies dziazo festivalis

Klaipėdos pilies džiazo festivalis 2019 kviečia į jubiliejų [PROGRAMA]

Vieni ji dievina, kiti – nelebai, tačiau abejingų jam nėra. Taip pat nėra ir tų, kurie galėtų paneigti, jog Pilies džiazo festivalis yra vienas didžiausių ir profesionaliausių renginių Klaipėdoje bei visoje Lietuvoje, kurio kasmet laukia minios žmonių. O šiemet jis vyks birželio 6-8 dienomis.

Beje, šią vasarą festivalis mini savo 25 metų jubiliejų. Todėl jo programoje išgirsime ne tik dar čia negirdėtų, bet ir uostamiesčio publikos simpatijas praeityje jau pelniusių muzikos virtuozų.

O tam, kad būtų aiškiau, ką ir kur gali išgirsti, „Miesto žirafos“ parengė visų festivalio dienų koncertų programas.

Pilies džiazo festivalis: Birželio 6 d.

Pilies džiazo festivalis: Birželio 7 d.

Pilies džiazo festivalis: Birželio 8 d.

Vienas didžiausių šių metų programos perlų – buvusį legendinės JAV grupės „Earth, Wind & Fire“ nario, gitaros virtuozo Al McKay projektas „Al McKay‘s Earth, Wind & Fire Experience“.

Iš JAV kilęs Al McKay muzikos scenoje save gali vadinti tikru veteranu. Dar būdamas 18-kos koncertavo su tokio kalibro žvaigždėmis kaip Ike ir Tina Turner, taip pat scenoje pasirodė kartu su žymiuoju Sammy Davis Jr bei tapo „Earth, Wind & Fire“ gitaristu, kur padrąsintas grupės lyderio Maurice White, ėmė ir pats rašyti dainas, prisidėjo prie didžiųjų šios grupės hitų „September“, „Saturday Nite“ ir „Sing A Song“ kūrimo.

Šiandien gitaros virtuozas yra multi-platininių įrašų atlikėjas, šešių „Grammy“ apdovanojimų laureatas, dainų autorius bei prodiuseris. Drauge su paties įkurta muzikantų grupe „Al McKay Allstars“ leidosi į turą, pasirodydamas įvairių pasaulio šalių muzikos festivaliuose su projektu „Al McKay‘s Earth, Wind & Fire Experience“. Būten šį projektą ir išgirsime šių metų Pilies džiazo festivalyje.

Šiais metais festivalio sceną šturmuos ir prieš keletą metų absoliučiais festvalio publikos numylėtiniai tapę prancūzai „Electro Delux“. Profesionalių bei stilingų improvizacijų meistrai per 18 savo gyvavimo metų iš electro-jazz muzikos stiliaus pionierių tapo aukščiausios klasės, nepakartojamu soul ir funk muzikos energetiniu kokteiliu, vienu ritmu judėti priverčiančiu net ir pačias didžiausias žiūrovų minias. Tuo jau galėjo įsitikinti visi, kurie „Electro Delux“ matė 2016-ųjų Pilies džiazo festivalyje.

Ir tai tik pora žinomų muzikos pasaulio vardų, kurie birželį užsuks į Klaipėdą gerai palinguoti vietinę (ir ne tik) publiką. Tad skaitom programą, renkamės favoritus, ir ruošiamės jubiliejiniam festivaliui.