Kinų restoranas “Feniksas” – geras maistas už gerą kainą, bet problemos su alumi

RESTORANAS NEBEVEIKIA NUO 2016 M. PABAIGOS

“Mėmelio žirafos” jau paskelbė virš poros dešimčių įvairių Klaipėdos barų, kavinių ir restoranų apžvalgų, bet dar neaprašė nė vieno kinų restorano. Taisome šią klaidą ir, kaip visada, pradedame nuo vietos, kuri turi gerą kainos ir kokybės santykį

Idėja
„Feniksas“ – vienas iš dviejų tokiu pavadinimu kinų restoranų Klaipėdoje, yra centre (kitas – Taikos prospekte), S. Šimkaus gatvėje, visai šalia santuokų rūmų. Žodžiu, susituokus ar ką tik išsiskyrus, pats tas užeiti ir užsisakyti skanios sriubos ar tradicinių kinietiškų koldūnų :) Ši vieta yra ganėtinai standartinė kinų užeiga, bet turi kelis privalumus – geros kainos, nemažos porcijos, ganėtinai geras aptarnavimas ir rami aplinka.

Vieta
Kaip jau rašiau, “Feniksas” yra pačiame miesto centre, šalia santuokų rūmų. Vasaromis šalia restorano veikia visai jauki ir uždara lauko terasa. Pats interjeras yra visiškai standartinis. Lankantis tokiose vietose kyla mintis, kad yra specialios parduotuvės, kuriose galima nusipirkti visą kinų restorano įrangos komplektą – nuo netikrų senovinių paveikslų ir vazų iki kompaktų su kinų estradine muzika :) Bet toks interjeras tikrai nėra blogai, jei nešlubuoja aptarnavimas ir maisto kokybė.

Beje, nestandartiškai įrengtą kinų restoraną apskritai teko matyti tik vieną kartą ir tai buvo Berlyne. Ten savininkas ant sienos buvo iškabinęs savo paveikslus.

Gėrimai
Su alumi situacija čia prastoka. Jei nori gali “skanauti” Panevėžio didžiosios gamyklos subproduktą. Jei nenori, gali rinktis iš kelių siūlomų kokteilių. Bet neteko matyti, kad tuos kokteilius kas nors užsisakinėtų.

Be abejo, taip pat yra šios toks vyno ir stipriųjų gėrimų pasirinkimas.

Maistas

[Atnaujinta 2015 m. vasarį – po euro įvedimo, kainos „Fenikse“ ganėtinai stipriai paaugo]

Mes čia lankomės dėl sriubų ir koldūnų. “Fenikso” sriubos porcija yra stipriai didesnė už vidutinę sriubos porciją kinų restorane. Pasirinkimas irgi maloniai stebina. Žodžiu, pats tas sekmadienį ramiai atsigauti po vakarėlio kokiame nors gerame Klaipėdos bare. Jei kas dar nežino, tai koldūnai yra vienas autentiškiausių kinietiškų patiekalų, kuriuos galima gauti Lietuvoje. Visas pasaulis juos su mielu noru kramsnoja, tik lietuviams kinietiški koldūnai vis dar nelabai suprantami ir asocijuojasi su šaldytais pusgaminiais. “Fenikse” galima įsigyti dviejų standartinių rūšių koldūnų – virtų kiaulienos ir keptų kiaulienos.

Kaip ir priklauso centre esančiai matinimo įstaigai, “Feniksas” duoda nebrangius darbo pietus.

Aptarnavimas
Užsakymų priėmimas ir šiaip visas aptarnavimas dažniausiai yra sklandus ir greitas. Be abejo, vasaromis, kai padidėja žmonių srautai, gali tekti palaukti ilgiau.

Trumpai
Aplinka: standartinis kinų restoranas.
Aptarnavimas: nieko stebuklingo, bet ir neblogas.
Publika: rami. Neretai – šeimos. Tuo skiariasi nuo senamiesčio kiniečių užeigų.
Muzika: viena nuo kitos neatskiriamos kinų estrados melodijos.
Alus: nieko gero.
Maistas: kokybiškas, didelės porcijos.

“Mėmelio žirafos” sako: 4 iš 5. Kaip ir viskas ok, bet norėtųsi viską užgerti skaniu alumi. Dar trūksta išskirtinumo interjere.

Adresas: S. Šimkaus 9, Klaipėda

Internete: http://restoranasfeniksas.lt