Ką veikti Klaipėdoje? / Lietuvos jūrų muziejaus nuotr.

Ką veikti Klaipėdoje? 13 idėjų balandžio mėn. pramogoms

Pirmieji pavasario šaukliai – gatve praskutantys moksleiviai, dėvintys vien marškinėlius ir megztinį jau čia. Patys supamės į vilnonius šalikus ir rikiuojame balandžio malonumus ant neseniai atitirpusių miesto palangių. Balandį Klaipėdoje gera ir tikrai yra ką veikti.

Garso komiksų paroda

Komiksų paroda / „Bilietų nėra“ nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje?

Komiksų paroda / „Bilietų nėra“ nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje?

Balandžio 6 d., penktadienį, KKKC parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2), 17.30 val. atidaroma komiksų dailininkės Miglės Anušauskaitės, režisierės Julijos Šatkauskaitės, kompozitoriaus Andriaus Šiurio ir kūrybinės komandos „Bilietų nėra“ garso komiksų paroda „Truputis diskurso“. Joje komiksai siūlo į pažįstamas situacijas pažvelgti naujai. Pristatomi kūriniai perteikia paprastas kasdienybės situacijas, iliustruoja mūsų kalboje dažnai vartojamus posakius, tokius kaip „bet mes bent jau pradedame apie tai kalbėti“, „daug geriau jaučiuosi nustojęs valgyti šlamštą“, „gamtoje taip jau sutvarkyta“ ir t.t.

Vaizdas ir  garsas šiame projekte yra lygiaverčiai ir tik nuo žiūrovo priklausys, kaip jis perskaitys ir interpretuos jų junginį.

P.S. Nepabėkite po komiksų parodos atidarymo – parodų rūmuose tą vakarą vyks dar du renginiai: 18 val. ir 18.30 val. – Agnės Jonkutės ir Remigijaus Treigio fotografijos ir tapybos paroda „Išlaukti vaizdai“ ir Ingos Likšaitės paroda „Namai. 12 valandų ore ir 6000 metrų pakartojant dygsnį“.

Spektaklio kūdikiams premjera

Balandžio 7 d., 11 ir 12 val. Klaipėdos lėlių teatre (Vežėjų g. 4) premjera. „Vienas, du – kur tu?“ – tai interaktyvus objektų ir judesio spektaklis skirtas patiems mažiausiems ir šiek tiek ūgtelėjusiems. Pasitelkdami ryškias spalvas, geometrines formas ir išraiškingą muziką, sukuriama didelė pažinimo ir žaidimų aikštelė, įtraukianti mažuosius žiūrovus ir tėvelius į bendrą veiksmą bei kūrybinį procesą. Stebuklais ir staiga atgyjančiais objektais, kurių galima rasti kiekvieno vaiko žaislų dėžėje, bandoma sudominti patį mažiausią žiūrovą, sukelti jam geras emocijas, išlaikyti dėmesį, sukurti šiltą ir saugią atmosferą. Spektaklio siužetas, tai dviejų žmonių kelionė žaislų dėžėje.

Šiuolaikinė ir pribloškianti „Karmen“

Karmen / Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje?

Karmen / Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje?

Balandžio 13 d. 18 val. Klaipėdos miesto kultūros centre „Žvejų rūmai“ (Taikos pr. 70) vyks jau ne vienam geruosius šiurpulius sukėlęs Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokio spektaklis „Karmen“. Baleto šokėjos ir choreografės Aušros Krasauskaitės režisuotame spektaklyje – šiuolaikinė Karmen istorijos interpretacija. Pagal užburiančią Rodiono Ščedrino „Karmen siuitos“ muziką kurtame spektaklyje atsisakoma ispaniško kolorito, kuris paprastai scenoje lydi Karmen ir susikoncentruojama į pagrindinės herojės gaivališko prado išlaisvinimą. Tai – spektaklis-ataka. Jame liepsnojanti aistra virsta beprotybe, o pastaroji, versdama peržengti visas ribas, veda į pražūtį. Pašnibždėsime tik tiek – nerealūs kostiumai, šokio žvaigždės ir dėmesį kaustantis vyksmas scenoje.

Premjera. „Paskutinį kartą atnaujinta“

Paskutinį kartą atnaujinta / Klaipėdos jaunimo teatro nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje?

Paskutinį kartą atnaujinta / Klaipėdos jaunimo teatro nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje?

Balandžio 21 d. 19 val., Klaipėdos kultūros fabrike (Bangų g. 5A) vyks Klaipėdos jaunimo teatro premjera „Paskutinį kartą atnaujinta“. Paskutiniu metu pradėjo sklisti daug įvairių pasaulio teorijų: žemė yra plokščia, kelionė į Mėnulį buvo tik klastotė, mūsų visata – matrica ir mūsų gyvenimas paremtas algoritmais. Manote, kad tai yra melas? O jei panašias mintis ir teorijas išdėstytų Oleg Šurajev, Nerijus Mačiulis, Alfredas Bumblauskas, ar tikėjimui atsirastų pagrindo? Ateikite ir pasitikrinkite savo įsitikinimus. Spektaklio muzika – Beissoul ir Einius.

„Pūkuotuko pasaulis“

Pūkuotuko pasaulis / Klaipėdos dramos teatro nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje?

Pūkuotuko pasaulis / Klaipėdos dramos teatro nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje?

Balandžio 22 d. Kaipėdos dramos teatre (Teatro g. 2), 15 val. turite progą pamatyti bene mylimiausią meškiuką pasaulyje. Taip, tai Mikė Pūkuotukas. Tiesa, nebus jis perdėm pūkuotas ir šiaip ne visai įprastas. Mikės giria yra visa Klaipėda, o pačiame veiksmo centre sėdintys žiūrovai gali atpažinti mėgstamas vietas vaizdų projekcijose ir pasinerti į garsų atmosferą. Tai interaktyvus spektaklis 5-10 metų vaikams ir visai šeimai: proga ne tik smagiai bendrauti su spektaklio veikėjais, bet ir sužinoti įdomių dalykų apie uostamiestį.

Ankstyvas Jūrų muziejaus sezonas

Lietuvos jūrų muziejus / LJM nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje?

Lietuvos jūrų muziejus / LJM nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje?

Po rekonstrukcijos iš esmės atsinaujinęs Lietuvos jūrų muziejus (Smiltynės g. 3) šiemet sezoną pradeda net mėnesiu anksčiau. Po Velykų lankytojai laukiami visomis dienomis, išskyrus pirmadienį ir antradienį. Šventinį savaitgalį muziejus ir delfinariumas dirbs įprastu ritmu.

Neabejojame, kad jau girdėjote apie nerealų 25 metrų ilgio eršketų tunelį ir tikrai juo praeisite, bet išsijuosę rekomenduojame aplankyti ir naujas istorines ekspozicijas. Mums ypač patiko „Jūrų katastrofos ir Lietuva“ – tai interaktyvi paroda, kupiną įdomių faktų ir artefaktų.

Žiobriai ir kinas Nidoje

Balandį Nidoje kvepės šylantis smėlis ir pušų žievė. Vakarais bus juntama romantiška atmosfera. Į namus grįžta ir peržiemoję paukščiai, dėl to vykdami pasisvečiuoti į Neringą nepamirškite įsimesti ir Lietuvos paukščių žinyno.
Mėnesio pabaigoje Nidoje laukia skani „Žiobrinių“ šventė. Ji vyks Balandžio 27-29 dienomis Nidos uosto teritorijoje. Pagrindinis šventės akcentas – ant vytelės kepami senoviniu receptu marinuoti žiobriai. Vyks daug edukacinių užsiėmimų vaikams. Programą rasite ČIA. Svarbus balandžio akcentas Neringoje yra švara. Iki balandžio pabaigos vyksta Plogging’o akcija.
Visą balandžio mėnesį Nidos Kultūros ir turizmo informacijos centro kino salėje bus rodomi „Kino pasaka“ filmai. Tai – Vilniuje įsikūrusios gero kino imperijos „Pasaka“ transplantas pajūryje. Nepraleiskite tobulų kinematografijos perliukų seansų. Repertuaras yra ČIA.
Savaitgalis? Neturi ką veikti Klaipėdoje? Pasimėgauk!
Friedricho svečių namai / Friedricho pasažo nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje?

Friedricho svečių namai / Friedricho pasažo nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje?

Šiaip tai imkit ir atvažiuokit į pajūrį. Sužinojome, kad balandį senamiestyje įsikūrę „Friedricho svečių namai“ miesto svečiams turi ypatingą pasiūlymą – nakvynę prabangiuose, erdviuose apartamentuose su pusryčiais, ajurvediniu masažu ir pirtele porai tik už 110 Eur. Pasiūlymas galioja nuo kovo 22 d. iki balandžio 29 d, ketvirtadieniais – sekmadieniais.

P.S. Būtina išankstinė registracija. Rezervacija ir platesnė informacija apie pasiūlymą tel.+370 620 73337, +370 46 391020 arba el. paštu hotel@pasazas.lt

Džiazo ketvirtadienis

Meat Lovers / Facebook nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje?

Meat Lovers / Facebook nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje?

Savaitgalį pradėti reikia apšylant, o kur geriau tą daryti, jei ne jūros miesto ikona galinčiame būti bare „Meat Lovers“ (Danės g. 1). Kiekvieną ketvirtadienį ten nuo 20 val. skamba gyvai atliekama džiazo muzika. Įėjimas nemokamas, tad ateikite anksčiau, kad galėtumėte pasigrožėti vakaro garsais. O gal geriau taip – vakaro gaisams padūsaukite Smiltynėje, o iš paplūdimio grįžkite į „Meat Lovers“ muzikai ir maistui ir šildantiems gėrimams.

Slemo vakaras

Balandžio 12 d. 19 val. socialiniame klube „Raketa“ (Bangų g. 5A) vyks slemo renginys „Autostrada Vilnius – Klaipėda“. Ant scenos galėsite išvysti ne tik klaipėdiečius, bet ir vilniečius bei išgirsti trumpą paskaitą apie slemo kultūrą Lietuvoje ir pasaulyje. Užsukite, išgirskite, kiek jėgos ir grožio turi pajūrio ir sostinės kūrėjai. O šiaip, niekas nelaiko už atlapų – patys taip pat galite dalyvauti. Pirmyn.

Nakties ekstremalams

Crystal Club / Miesto Žirafų nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje?

Crystal Club / Miesto Žirafų nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje?

Nuo balandžio vidurio šou klube „Crystal Club“ (Žveju g. 10) duris atvers prabangiai įrengta VIP zona su atskira scena. Ši erdvė bus skirta uždariems vakarėliams, VIP svečiams, bei žinomiems žmonėms, norintiems daugiau privatumo. Ar tik ne apie jus, žirafos, čia kalbama?

Primename, kad „Crystal Club“ galite pamatyti įspūdingus profesionalių šokėjų pasirodymus – erotiški judesiai, kūno plastika, elegantiški ir išraiškingi kostiumai. Įvairios, skirtingiems skoniams parengtos vakaro programos, pvz. fetish show, blondes show, domination show ar time show.

Užsukite apsidairyti, bet įsidėmėkite kaip puikią vietą bernvakariu, mergvakariui ar šiaip kraują kaitinančiam vakarėliui su draugais.

Naujas sezonas „si:said“

Žiema baigėsi ir naują sezoną pradeda nepriklausoma, kiek paslaptinga, ir tikrai dar ne visų atrasta „si:said“ galerija (Daržų g. 18). Balandžio 6 d., penktadienį, 19 val. šioje galerijoje bus atidaroma tapytojos Eglės Ulčickaitės personalinė paroda „Paralelinė kartoteka (fragmentas)“.

Kūryboje E. Ulčickaitė svarsto laiko, atminties ir tikrovės daugialypumo temas. Tapydama ji analizuoja būsenas, kurias sukelia susidūrimas su daiktinėmis esamojo laiko nuorodomis į praėjusį laiką. Menininkė bando suprasti, iš ko kyla paradoksalus laikinumo ir kartojimosi įspūdis – įspūdis ne kaip impresija, o kaip įspaudas, vidinio laiko tėkmėje įsispaudžiantis pėdsakas.

„Linksmųjų pėdučių“ gimtadienis

Šunų niekada nebus per daug! Skatiname ne tik pramogauti, kimšti pilvus, ieškoti nuotykių, bet ir nepamiršti, kad šalia visada yra kažkas, kam reikia mūsų pagalbos. Šiuo atveju tai legendinė gyvūnų prieglauda „Linksmosios pėdutės“. Penkeri metai! Daugybė gyvūnų, kurie buvo suvesti su Savo žmonėmis, o kur dar išauginta šunų-terapeutų partija. Apsilankykite gimtadienyje – bus vaišių, linksmybių, o taip pat galėsite geriau susipažinti su prieglauda. Geriausia dovana – 2% parama.

Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt ;)