Joninės pajūryje

Penktadienį šoksime aplink laužus, ieškosime paparčio žiedo, o gal Jono ar Janinos? :D Tačiau galbūt nežinai, kur tavasis slepiasi? „Mėmelio žirafos“ pateikia sąrašą vietų, kuriose per Jonines pajūryje bus galima kaip reikiant papramogauti ir pasistiprinti.

Žemiau esančiame meniu pasirink norimą pajūrio miestą arba tiesiog spausk „Kitas“.

Klaipėda

Ką nuveikti, prieš arba po paparčio paieškų?

Rasų šventė ant Jono kalnelio (Jono kalnelis, Turgaus g. 37)
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/renginiai/klaipedoje/joniniu-svente/

Birželio 23-iosios vakarą 20:30 val. Klaipėdoje Jono kalnelyje tradiciškai organizuojama Joninių gegužinė. Ilgiausios vasaros dienos ir trumpiausios nakties šventėje pintais žolynų vainikais papuošiami Jonai, kartu dainuojama, šokama, „deginamos“ raganos, šokinėjama per laužą. Belaukdami vidurnakčio taip pat išvysime ugnies misteriją „Paparčio žiedas“.

Šventę tiesiogiai transliuos LRT laida „Duokim garo!”.

Joninių jomarkas (Klaipėdos etnokultūros centras, Daržų g. 10)
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/renginiai/klaipedoje/joniniu-jomarkas/

Birželio 23 d. 11-23 val. vyks Joninių jomarkas – kaip visada, kvapnus, gėlėtas, vainikuotas. Galėsite įsigyti kvapnių arbatų, medaus, sūrio, duonos, lietuvininkų „vofelių“, gardžių kepinių, mėsos gaminių bei gražiausių dirbinių buičiai pagražinti ir sielai pradžiuginti.

Joninių beprotybė „Menų Zonoje“! („Menų zona“, Aukštoji g. 5)
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/renginiai/klaipedoje/joniniu-beprotybe-menu-zonoje/

Trijų grupių ir atlikėjų combo pasirodymas „Menų zonoje“. Joninių nakties belaukiant (birželio 23 d., 19 val.) „Menų zonoje“ koncertuos „Wake’N’seE“, „Studio Maruko“ ir „Baltasis Botagas“.

ChestNut Sounds: Joninės („Kaštonas“, Danės g. 6-1)
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/renginiai/klaipedoje/chestnut-sounds-jonines/

Du legendiniai veikėjai – EDISON ROCKMORE ir ED-EE – vienas iš rytų, kitas iš vakarų, susiburs vienintelio birželio 23 d. vakaro beprotybei. Be skrupulų barstys mileniumo perliukus, jūsų paširdžius pakutens, bei trepsėti pakvies nostalgija patapę hitai.
Pradžia 22 val.

Joninės mažiesiems genijams „Išmaniojoje mokykloje“ (Liepų g. 19/Karoso g. 5)
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/imoniu-katalogas/ismanioji-mokykla/

Pavadinkime šias Jonines išmaniomis! „Išmaniojoje mokykloje“ vykstančios vasaros stovyklos metu robotai, kartu su stovyklos dalyviais, ieškos paparčio žiedo ir kvies į  edukacinius užsiėmus. Mėgstantys aštresnius pojūčius galės išbandyti virtualią realybę su HTC VIVE ir OCULUS RIFT virtualios realybės akiniais. Galbūt čia rasi savo virtualųjį paparčio žiedą? :)

Joninės dinozaurų parke DINO.LT Radailiai (Pušyno g. 9 Radailiai, Klaipėdos raj.)
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/dino-parkas-radailiu-dvaras-dinozaurai-klaipeda

Dinozaurų parkas DINO.LT Radailiai kviečia visus Jonines švęsti kartu! Šventės metu galėsite nupinti gražiausius Joninių vainikus, rinkti ypatingas žoleles, virti iš jų gardžią arbatą ir kartu su dinozaurais ieškoti paparčio žiedo. Taip pat jūsų lauks ir tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai bei šokiai. Iki pasimatymo dinozaurų parke DINO.LT Radailiai!

Madingos Joninės „Herkaus galerijoje“ (H. Manto g. 22, Klaipėda)
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/herkaus-galerija-klaipeda/

„Joninių naktį Tapkite žvaigžde! Norite atrodyti žavingai, kad paparčio žiedas pats Jus atrastų? Užsukite į mados ir verslo centrą „HERKAUS GALERIJA“, kur Jūsų laukia ne tik stilingos vasaros kolekcijos, bet ir puikūs pasiūlymai.

Kur pasistiprinti po Joninių linksmybių?

Švęskite Rasos ir Joninių dieną kartu su enoteka „Vyno uoga“! (Herkaus Manto g. 14)
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/imoniu-katalogas/vyno-uoga-klaipedoje-vynine-italiska-virtuve/

Kokia gi Rasos ir Joninių šventė be šalto itališko alaus ir sodrių užkandžių? „Vyno uoga“ pristato „PORETTI“ alų, ką tik atkeliavusį tiesiai iš Italijos alaus daryklos! Šviesus 4, gintarinis 5 ir tamsus 6 apynių alus – pilstomas ar elegantiškuose buteliukuose, rimtos tekstūros ir tvirto charakterio! Ir čia pat intriguojantis, žavus, net 102 skirtingų apynių rūšių, rožinis ir šviesus alus, pasižymintis gausia ir ilgai išliekančia puta bei prisotinta smulkių ir elegantiškų burbuliukų!

Išsirinkite savo „PORETTI“ alaus rūšį ir mėgaukitės juo „Vyno uogos“ Vyno bare kartu su itališkais patiekalais. Arba imkite išsinešimui ir šventę pasitikite su draugais gamtoje.

Trumpiausia vasaros naktis su „Nese“ (Turgaus g. 1, Klaipėda)
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/nese-pramogu-bankas-klaipeda/

Labiausiai išalkusius Jonus „Irish Nesė Pub“ kviečia paragauti naujienos – jų pačių gamybos 1 m dydžio dešros „Irish Snake“. Linksmoms Joninių kompanijoms „Easy Lounge“ bare siūloma rinktis pailgąsias picas su įvairių pagardų kepurėmis. Na, o pašėlusios Janinos rinksis į vakarėlių ciklą „Fruity Friday“, kuris birželio 23 d. vyks nuo 22 val. „Nesė Whisky bar“, ten ypatingos energijos suteiks vaisinis punšas.

Atnaujintas naktinis maisto ir gėrimų meniu bare „Nesė Whisky Bar“ neleis išalkti visą naktį nuo 22 val. iki 8 val. ryto. Galiausiai, po smagios Joninių nakties nuo 11 iki 16 val. baras „Easy Lounge“ kvies gardžių ir sočių pusryčių.

Soti Joninių naktis „Pilies bare“ (Skerdėjų g. 10, Klaipėda)
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/pilies-baras-klaipedoje-senamiestyje/

Geros naujienos išalkusiems Joninių šventėjams. „Pilies baro“ virtuvė dirbs per visą naktį (iš birželio 23 d. į 24 d.), o ten pirštus apsilaižysi paragavęs gardžiųjų šonkauliukų, burgerių ir DĖMESIO DĖMESIO – šašlykų! Taigi, po Jono kalnelio linksmybių – kelionės kryptis aiški. ;)

O gal vėjuotos Joninės su „Meat Lovers“ Svencelėje (Meat Lovers, Danės g. 1)
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/meat-lovers-klaipeda-baras/

Čia gyvena trys draugai,
Vėjas, kaitas ir laužai,
Joninių naktis šviesi,
Susitiksim čia visi!
Birželio 24 d. nuo 11 val. iki 25 d. 6 val. ryto

Palanga

Didžiosios Joninės Palangoje su Boney M (Palangos koncertų salė, Vytauto g. 43)
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/renginiai/klaipedoje/didziosios-jonines-palangoje-su-boney-m/

Didžiosios Joninės Palangoje: vasaros sostinėje disko laikus primins „Boney M“ ir anekdotų karaliai Raimondas Šilanskas su Raimundu Bingeliu.

„Svingu Lingu“ koncertas (Kultūros pieva „I Love palanga“, Vytauto g. 39A)
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/renginiai/klaipedoje/svingu-lingu-penktadienis-06-23/

Intelektualus pasitaškymas – taip savo pasirodymus vadina „SVINGU LINGU“. Iš kojų verčianti elektronika ir elegantiškas svingas sulydyti į sprogstamą gero vakarėlio mišinį, kurį pristato eksperimentuoti ir muzikaliai pašėlti mėgstantys džiazistai.
Pradžia 22 val.

Neringa

XIX tarptautinis folkloro festivalis „Tek saulužė ant maračių“
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/renginiai/klaipedoje/xix-tarptautinis-folkloro-festivalis-tek-sauluze-ant-maraciu/

XIX-asis tarptautinis folkloro festivalis Neringoje „Tek saulužė ant maračių“ net 3 dienas pajūrį įtrauks į muzikos ir šokių sūkurį. Šių metų festivalio tema – vestuvės.
Pradžia birželio 23 d., 10 val.

„Ministry of Echology“ koncertas Nidoje („Prieplaukos vyninė“, Naglių g. 16)
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/renginiai/klaipedoje/ministry-of-echology/

Joninių savaitgalį ir „Neringa FM beachball“ festivalis birželio 23 d. vakarą, 22 val. bus atidarytas su dub/reggae grupe MINISTRY OF ECHOLOGY. Pernai savo antrąjį albumą „Wanderer“ išleidusi grupė rudenį pristatė ir vinilinę plokštelę, o žiemos įrašų sesijoje įrašė kelias naujas dainas.

Šventoji

Joninės prie jūros Šventojoje
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/renginiai/klaipedoje/jonines-prie-juros/

Šventoji kviečia Jonines sutikti prie jūros kartu su grupėmis „Baltasis kiras“ ir „Biplan“.
Pradžia 15 val.

Kiti miestai pajūryje

Joninės japoniškai Kretingos raj. (Sodų g., Mažučių kaimas, Kretingos raj.)
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/renginiai/klaipedoje/jonines-japoniskai-kretingos-raj/

Kretingos rajone įsikūręs didžiausias Europoje -16 hektarų Japoniškas sodas kviečia muzika, šokiais ir ritualais birželio 24 (nuo 12 val.)-25 d. pasitikti vasaros saulėgrįžą.

Festivalio metu nuo lankytojų lauks išskirtiniai renginiai – arbatos gėrimo ceremonija, galimybė nusifotografuoti su tradiciniu, šiandien jau tik švenčių metu dėvimu vyrų ir moterų rūbu kimono, kovos menų aikido ir kendo demonstravimas, shindokai-kan karate ir beginklės technikos ir kt. pramogos.

„Kokopelli“ indėniškas Joninių festivalis (Vinetu kaimas, Kretingalė)
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/renginiai/klaipedoje/kokopelli-indeniskas-joniniu-festivalis/

Vinetu kaimas birželio 23 (nuo 12 val.)-25 d. kviečia blaiviai, indėniškoje aplinkoje pasitikti Jonines. Trijų dienų trukmės šventėje po atviru dangumi gros gyva muzika, vyks meditacijos, įvairūs šokio seminarai, koncertuos ir prisijungti į būgnų ratus kvies perkusijos kolektyvai. Vyks bėgiojimas per žarijas, o vaikams – specialus kampelis. Bus nepamirštos ir Joninių tradicijos. Dalyviai ir svečiai įsikurs vietoje esančiame kempinge. Kvapais vilios tradicinis indėniškas ir vegetariškas maistas.

Joninės Gargžduose
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/renginiai/klaipedoje/jonines-gargzduose/

Gerą nuotaiką birželio 23 d. vakarą palaikys grupės: Nevalyk lentos, Jakų retro, Klasiokai, Pečius griūn. Taip pat, repo atlikėjas EDENAS. Didžėjus RAIMONDAS. Vaikus užims „Valdo atrakcionai“

Joninių šventė Agluonėnuose
Daugiau info: https://www.mzirafos.lt/renginiai/klaipedoje/joniniu-svente-agluonenuose/

Ilgiausią dieną metuose jus į svečius kviečia Agluonėnai! Diena jūsų lauks net keturi teatrų pasirodymai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, o vakare linksmybės prie Joninių laužo su grupėmis: „Ilex“, „Baltasis botagas“ ir „Dreams“ bei mistiška laužo uždegimo ceremonija su baltų mitologinėmis deivėmis.