Sušis Klaipėdoje – „Himitsu“

Klaipėdos senamiestyje įsikūręs sušio restoranas „Himitsu“ siūlo labai gerą kainos ir kokybės santykį. Ir tai mus labai džiugina.

SVARBU: „Himitsu“ užsidarė 2015 vasaros pradžioje.

[Atnaujinta 2015 m. vasario pradžioje. Štai, kokia „įdomi“ informacija pateikiama pie „Himitsu“ LRT puslapyje: Restorane „Himitsu“ (Turgaus g. 20, Klaipėda) pietavusi moteris pastebėjo tarp staliukų šmirinėjančią žiurkę ir apie tai pranešė Klaipėdos valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT). Inspektoriai nedelsdami atliko šio MB „Japoniška paslaptis“ priklausančio restorano patikrinimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Nustatyta bendrų higienos, savikontrolės pažeidimų, dalis įrangos paviršių – nešvarūs. Virtuvėje gausu graužikų buvimo pėdsakų.

Už šiuos pažeidimus restorano veikla laikinai sustabdyta, atsakingam asmeniui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, skirta bauda ir nurodyta pašalinti trūkumus.]

Keli atnaujinimai (2015-ųjų sausis):

-Nebėra labai nemalonaus pypsėjimo įeinant į „Himitsu“ patalpas. Jis tikrai labai erzindavo.

-Panašu, kad su kvapais, kurie kartais sklisdavo iš tualeto, irgi susitvarkyta :)

-Taip pat panaštu, kad „Himitsu“ darbuotojai mažiau kalbasi tarpusavyje, todėl čia dar jaukiau sėdėti.

 

Idėja. „Himitsu“ – rimčiausias sušio restoranas Klaipėdoje. Vargu, ar daugiau šiame mieste yra vietų, kurios teiktų ir sušį, ir būtų normaliai įrengtos. Ta prasme, sušių Mėmelyje galima ir kitur įsigyti, bet tos vietos dažniausiai būna prekybcentriuose esantys kioskai ar užkandinės.

himitsu 7

Vieta. Prieškarinio namo raudonų plytų pusrūsyje įsikūręs „Himitsu“ yra visai dailiai įrengtas. Jaukioje prieblandoje stovi keli stalai. Labai raminančiai veikia didelis akvariumas su spalvotomis tropikų žuvimis. Viskas su šia vieta būtų super, jei ne ypatingai garsus pypsėjimas išeinant ir įeinant į vidų. Na, tikrai galima darbuotojams tyliau pranešti apie ateinančius ir išeinančius klientus (arba vagis).

himitsu 2

Gėrimai. Teko čia būti kelis kartus, bet apie gėrimus pasakyti nelabai ką galiu – eidavome čia valgyti sušio, o ne gerti, tad tik vieną kartą užsisakiau nealkoholinio alaus :) Dar mačiau, kad pilsto „Švyturį“ ir tų pačių kapitalistų platinamą „Grinbergen“.

Maistas. Tikrai padorūs sušiai už labai prieinamą kainą. Išleidus apie 20 litų žmogui, galima paragauti skanių mažiau ar daugiau japoniškų sušių ir kitokių patiekalų. Čia ypatingai apsimoka lankytis per darbo pietus – už 15 litų (2014-ųjų vasara) gausi gerą sušio rinkinį arba troškinį ir sriubos.

himitsu 3

Dienos pietūs

Aptarnavimas. Užsakymus priimančios ir maistą atnešančios merginos yra mandagios ir paslaugios. Kartais jos būna apsirengusios tradiciniais japoniškais rūbais. Viskas šioje srityje būtų labai gerai, jei ne darbuotojų tarpusavio kalbos. Aš suprantu, kad čia dirbančiam jaunimui gali būti nuobodu ir norisi bendrauti, bet man visiškai nėra noro, valgant sušį, klausytis kitų žmonių pokalbių.

Trumpai. Geriausia sušio vieta Klaipėdoje. Yra minusų, bet jie nedideli.
Aplinka. Gal ne visai japoniška (senovinio Mėmeliandiško namo rūsys), bet jauki.
Publika. Tvarkinga, rami.
Muzika. Neatkreipiau dėmesio Reiškia, arba tyliai leidžiama, arba jos visiškai nebuvo.
Alus. Nieko gero, bet ne alaus gi čia gerti eini.
Maistas. Kokybiškas sušis, japoniški troškiniai, sriubos. Viskas cool.

„Mėmėlio žirafos“ sako: 4,5/5. Viskas būtų idealu, jei ne erzinantis įspėjamasis pypsėjimas įeinant į vidų ir ganėtinai garsūs girdimi darbuotojų tarpusavio pokalbiai.

Adresas: Turgaus g. 20,  Klaipėda

Internete: https://www.facebook.com/restoranas.himitsu