gyva muzika klaipėdoje

Gyva muzika Klaipėdoje: geriausios vietos klausymui ir ne tik

Pasiilgai geros muzikos neformalioje aplinkoje? „Miesto žirafos“ pristato jaukiausias vietas, kur skamba gyva muzika Klaipėdoje.

Kartais taip norisi kur nors ramiai pasėdėti su vyno ar kokio kito tauraus gėrimo stiklu rankose ir pasimėgauti gyvais muzikos garsais. O gal ieškai jaukios vietos, kur skambėtų gyva muzika ir galėtum nusivesti savo antrąją pusę romantiškos vakarienės? Visiems ieškantiems gyvų garsų mieste, tačiau vengiantiem formalių koncertų salių ar perpildytų arenų, „Miesto žirafos“ parengė vietų gidą, kur dar skamba gyva muzika Klaipėdoje.

Jazzpilis (Pilies g. 6)

Jazzpilis

Legendiniam, tačiau liūdno likimo klubui „Kurpiai“ nutraukus savo veiklą bei užsidarius muzikiniam klubui „Roxy“, Klaipėdoje atsiverė didžiulė gyvos muzikos klubų pasiūlos skylė. O ją skubiai pasistengė užpildyti itin geroje miesto vietoje atsidaręs „Jazzpilis“. Šiuo metu tai tikriausiai yra vienintelis muzikos klubas Klaipėdoje, visiškai atitinkantis gyvos muzikos klubo tradicijas. Mat čia koncertuoja tiek gerai pažįstamos Lietuvos grupės („Pelenai“, „Rebelheart“, „Siela“ ir pan.), tiek džiazo, bliuzo bei roko atlikėjai iš užsieno šalių. Taip pat čia dažnai išgirsi ir vietinių muzikantų grupes, grojančias žinomų pasaulio atlikėjų koverius. Ir nors muzikantų pasaulyje jau sklando nemažai istorijų, apie šios vietos vadybos ir tam tikrų atlikėjų konfliktus, „Jazzpilis“ kol kas be konkurencijos yra vienintelis tradicinis muzikos klubas Klaipėdoje.

Pauzė (Herkaus Manto 25)

gyva muzika Klaipėdoje

Pauzė

I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje įsikūrusi nedidelė kavinukė tapo itin mėgiama vieta tarp akustinės muzikos bei dainuojamosios poezijos gerbėjų. Mat čia bent porą kartų per mėnesį vyksta akustinės muzikos vakarai, kuriuose dažnai pasirodo tiek vietiniai uostmaiesčios bardai, tiek žinomi panašios muzikos atstovai iš sostinės ar kitų miestų. Čia ne kartą jau buvo galima išgirsti ir Domantą Razauską, Andrių Zalieską, Aleksandrą Mekėjavą, Andrių Kaniavą, Darių Žvirblį ir net Virgį Stakėną bei kitus žinomus akustinės muzikos atlikėjus. Didžiausias „Pauzės“ minusas yra itin maža kavinės erdvė. Tiesa, vasarą visi koncertai persikelia į erdvų bibliotekos kiemlelį. Tačiau šaltuoju sezonu į koncertą čia užsukus spontaniškai galima tiesiog nerasti vietos. Tačiau juk visada yra galimybė staliuką rezervuoti iš anksto.

Švyturys BHouse (Kūlių Vartų g. 7)

gyva muzika Klaipėdoje

Švyturys BHouse

Tikriausiai labiausiai šiuo metu „trendinė“ vieta Klaipėdoje, kuri muzikos srityje vadovaujasi šūkiu: „svarbu kokybė, o ne kiekybė“. Gyvos muzikos čia galima išgirsti bent kartą per mėnesį ir dažniausiai čia apsilanko šiuo metu populiarios jaunosios kartos muzikos žvaigždės („Royce“,“Colours or Bubbles“, „Ministry Of Echology“, „Saulės kliošas“ ir pan.). Sunku pasakyti, ar dažnesniam gyvos muzikos skambesiui šioje vietoje trukdo dar nesutvarkyta akustika, ar tiesiog kitokia vietos administratorių vizija, tačiau reikia pripažinti, kad gyvi koncertai čia kol kas žiūrisi itin gerai.

Meat Lovers (Danės g. 1)

Meat Lovers

Tikriausiai gražiausią vaizdą per langus turinti vieta Klaipėdoje turi dar ir vieną gražią tradiciją – tai „Jazz ketivrtadienius“. Būten šią savaitės dieną čia vyksta gyvos muzikos vakarai, kurių metu vietiniai muzikantai atlieka gerai žinomus džiazo muzikos standartus. Graži panorama bei kokybiška muzika čia sukuria itin jaukią atmosferą, kurios dėka net užmiršti, kad iš esmės vakarą leidi greito maisto restorane. Labai tikimės, kad ši gyvos muzikos tradicija šioje vietoje dar ilgai nenutrūks, mat ji gerokai paįvairina šios vietos veidą.

„Bluez“ (Žvejų g. 8)

Bluez

Dar viena vieta, kurioje kiekvieną savaitgalį galima išgirsti gyvai skambančios muzikos. Tiesa, dažnai čia atliekama muzika gerokai prasilenkia su pačios vietos pavadinimu. Mat šiame klube dažniausiai groja vietiniai atlikėjai bei grupės, kurie atlieka žinomiausių „pop“ muzikos kūrinių koverius. Tačiau, net jei  „žirafiškų“ muzikinio skonio standartų ši vieta ir neatitinka, negali nuneigti, kad vyresnei publikai savo siūlomu muzikos asortimentu ji gali atrodyti visai patraukliai.

„Meridianas“ (Danės krantinė)

Meridianas

Miesto simboliu vadinamame burlaivyje „Meridianas“ veikia restoranas, kuriame savaitgaliais skamba ir gyva muzika. Dažniausiai čia koncertuoja vietiniai atlikėjai, kurie akustiškai atlieka žinomų dainų koverius. Kai restoranas atvėrė duris po rekonstrukcijos, muzikantams šioje vietoje buvo liepiama koncertuoti ne per garsiai, o čia skambančios muzikos stilistika buvo renkama itin „kruopščiai“. Tačiau šiuo metu restoranas yra tapęs daug liberalesnis. Tad artimiausiu metu gal čia pavyks išgirsti ir įdomesnių garsų. Kaip bebūtų, tai labai tinkama vieta jaukiai vakarienei žvakių šviesoje su tradiciniu tokiai vietai garso takeliu.

Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt