Gatvės muzikos diena

Gatvės muzikos diena 2020: TOP renginiai pagal „Miesto žirafas“ [ŽEMĖLAPIS]

Gatvės muzikos diena 2020 sugrįžta! Tad „Miesto žirafos“ siūlo paskaityti, ką šiemet verta pamatyti masiškiausioje muzikos šventėje Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje?

Liepos 18 d. Lietuvos miestus vėl užlies tradicinė Gatvės muzikos diena. Muzikanto Andriaus Mamontovo kažkada pradėta iniciatyva jau „nioliktąjį“ kartą pakvies visus muzikuojančius šalies žmones išeiti į gatves ir pasidalinti savo atliekama muzika. O tam, kad nepasiklystumėte Gatvės muzikos dienos vaivorykštėje, “Miesto žirafos” parengė savo rekomendacijas arba paprasčiau – GMD renginių TOP3 trims didžiausiems Lietuvos miestams.


Gatvės muzikos diena Vilniuje – Top3:

Grupės „Poliarizuti stiklai“ koncertas. Ši grupė vis dar yra gyva Lietuvos muzikos legenda ir ji šį savaitgalį gros Vilniaus gatvėse. „Stasė“, „Medžiai be lapų“, „Poliarizuoti stiklai“ ir kiti žinomi grupės hitai šeštadienio vakarą gyvai skambės St. Moniuškos skvere. Tad užsuk pasiklausyti garsų, kurie vis dar vienodai veža tiek jauną, tiek seną.

Kur? St. Moniuškos (Paupio g. 31A)
Kada? 16.00 val.

Beat Box Alive. Atvirai pasakius, šiuo muzikos stiliumi ir žavimės ir dar iki galo „neįsikertame“. Tačiau pagauti šios muzikos atlikimo žavesį turės visi, kurie apsilankys Bazilijonų gatvėje. Mat čia šio dalyko mokins bei žinoma savo pasirodymus surengs du Beat Box dirbtuvių mokytojai. Įdomus vaizdelis ir garselis – garantuotas

Kur? Slice Pizza (Bazillijonų g. 3)
Kada? 19.00 val.

“Drum2gether”. Tai renginys, jau tapęs Gatvės muzikos dienos dienos simboliu. Didelė minia žmonių vienu metu mušanti būgnus bei kvėpuojanti vienu ritmu sukuria nenuginčijamos vienybės atmosferą. O juk žmonių ir masių vienijimas yra vienas iš pagrindinių muzikos tikslų. Tad griebiam po „jembę“ ir varom šeštadienį į Katedros aikštę pabūti kartu.

Kur? Katedros aikštė
Kada? 20.00 val.


Gatvės muzikos diena Kaune – TOP3:

Jazz Ginas ir skrabalų koncertas. Mėgstate liaudies instrumentus? Užsukite penktadienį šeštadienį prie Kauno šv. Petro ir Pauliaus arkikatedros bazilikos. Ten jums jaunas vaikinukas parodys, ką be nuobodžių laiudiškų motyvų grojimo, dar galima nuveikti su skrabalais.

Kur? M.Valančiaus ir Vilniaus g. sankryža
Kada? 13.00 val.

Svengalik ir Shapoka pasirodymai. Elektroninės muzikos gerbėjų meka šioje GMD Kaune turėtų virsti Kauno miesto muziejaus, J. Gruodžio skyriaus kiemelis. Ekletiškos elektroninės muzikos renginių ciklo „Ghia“ vėliavnešiai Svengalik ir Shapoka šiai dienai paruošė itin išskirtinės muzikos setus. Tad belieka ateiti ir išgisrsti.

Kur? Kauno miesto muziejaus J. Gruodžio skyrius (Salako g. 18) 
Kada? nuo 15.00 val.

Grupės „The Only Once“ koncertas. Na, o jei jums patinka roko klasika, grupė „The Only Once“ lauks jūsų šalia baro „GODO“. Bus čia ir gitarų ir greito tempo ir jau laiko patikrintų muzikos garsų.

Kur? baras „GODO“ (Laisvės al. 89) 
Kada? 20.00 val.


Gatvės muzikos diena Klaipėdoje – TOP3:

Koncertai Turgaus g. ir Tiltų g. sankryžoje.  Šioje vietoje šių metų GMD Klaipėdoje koncentruosis nemažas būrys žinomų vietos muzikantų. Čia savo pasirodymus surengs Ingaja, Karolis Rupkus, Klaipėdos džiazo orkestras bei daugelis kitų profesionalių atlikėjų. Tad jei jau išsiruošite šeštadienį pasivaikščioti po miestą, neaplenkite ir šios vietos.

Kur? Turgaus g. ir Tiltų g. sankryža
Kada? nuo 12.00 val.

Robotic Folk (koncertas). Robotic Folk – kompozitoriaus Jono Jurkūno elektroninės muzikos solo projektas, tyrinėjantis dabartinę garso kultūrą per hipotetinius robotų folkloro motyvus, tariamai perimtus iš kadaise gyvavusių žmonijos kultūrinių artefaktų… Taip, aprašymas – sudėtingas, bet po jo kažkaip smalsu pasidarė pažiūrėti, ar taip pat įdomiai viskas ir atrodys bei girdėsis.

Kur? Teatro aikštė
Kada? 19.30 val.

Drum2gether. Drum2gether šiemet Klaipėdoje vyks su „Vinetu gentimi“, muzikantais ir visais norinčiais šventės klausytojais. 21 val. prasidės eisena  nuo Šiaurinio rago iki Tiltųg./Turgaus g. sankryžos. Vėliau kartu su Kasparu Petkum – būgnininku, perkusistu bei kompozitorium iš Klaipėdos, visi dalyviai kurs perkusijos ir mušamūjų erdvę bei taip įprasmins Gatvės muzikos dieną. Puikus ir garsus renginys tokios šventės pabaigai.

Kur? Šiaurinis ragas
Kada? 21.00 val.

Ir čia tik mažy-y-ytė kruopelė Gatvės muzikos dienų renginių, nes jų – šimtai! Išsamius didžiųjų miestų GMD renginių žemėlapius rasite paspaudę ant nuorodos apačioje.

GMD šventės žemėlapis


O per app’są renginius žiūrėti patogiau!;) Renginių mob.programėlę parsisiųsk nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas