Gatves muzikos diena

Gatvės muzikos diena 2019: TOP renginiai pagal „Miesto žirafas“ [PROGRAMA]

Gegužės 18 d. Lietuvos miestus vėl užlies tradicinė Gatvės muzikos diena. Muzikanto Andriaus Mamontovo dar 2007 m. pradėta iniciatyva jau 13-ą kartą pakvies visus muzikuojančius šalies žmones išeiti į gatves ir pasidalinti savo atliekama muzika.

O tam, kad nepasiklystumėte Gatvės muzikos dienos vaivorykštėje, “Miesto žirafos” parengė savo rekomendacijas arba paprasčiau – GMD renginių TOP3 trims didžiausiems Lietuvos miestams.

Gatvės muzikos diena Vilniuje – Top3:

“Drum2gether”. Tai renginys, jau tapęs Gatvės muzikos dienos dienos simboliu. Didelė minia žmonių vienu metu mušanti būgnus bei kvėpuojanti vienu ritmu sukuria nenuginčijamos vienybės atmosferą. O juk žmonių ir masių vienijimas yra vienas iš pagrindinių muzikos tikslų. Tad griebiam po „jembę“ ir varom šeštadienį į Rotušės aikštę pabūti kartu. Būtent čia šiemet startuos “Drum2gether”, kuris pamažu virs didžiule eisena miesto gatvėmis iki pat „Gedimino 9“.
Kur? „Gedimino 9“ laiptai
Kada? 19.30 val.

„Downtown Forest“ terasos koncertai. Atrodo, jog vos prieš kelis metus šioje vietoje buvo surengtas pirmas GMD koncertas, o šiandien ši vieta yra viena patraukliausių vietų koncertų organizavimui bei stebėjimui mieste. Šią GMD „downtown’o“ terasoje ir vėl bus nemažai kokybiško garso. Šeštadienį dieną čia savo koncertus surengs autentiškasis romantikas-satyrikas Darius Žvirblis, pajūrio melancholijos princesė Ingaja, šviesiosios folk lyrikės „Baltos Varnos“ bei looper’io bei post-dainuojamosios poezijos princas Kristijonas Ribaitis. O vakare čia prasidės visiškas Naujasis Orleanas. Džiazmenai „Mood Selers“ ir „Home Jazz Band“ savo pasirodymus pradės dar prie Aušros vartų. Nuo čia prasidės ir eisena, kurios tikslas – suburti kuo daugiau gatvės praeivių, šokėjų, aktorių bei vietos menininkų ir padaryti „orleanišką“, gyvenimo džiaugsmu trykštantį, žygį miesto gatvėmis, kuri užsibaigtų įspūdingu vakarėliu „Downtown Forest“ terasoje.
Kur? „Downtown Forest Hotel“ (Paupio g. 31A)
Kada? 14.00 val.

„JD Brass Band PAVILNYS“ koncertas. Gali kilti klausimas, kodėl visame GMD šurmulyje sostinėje tarp įdomiausių renginių turėtų būti kažkoks pučiamųjų orkestro koncertas. O todėl, kad  „JD Brass Band PAVILNYS“ nėra eilinis pučiamųjų orkestras. Šiame kolektyve groja muzikantai, kurie muzikos instrumentus pirmą kartą į rankas paėmė vos prieš kelis metus. Šiandien orkestras jau yra paruošęs pilną muzikinę programą bei dažnai groja Pavilnio bendruomenės šventėse. Į šį renginį vertą nueiti visiems, kurie mano, kad pradėti savo kelią muzikoje jiems jau per vėlu. Gal tai įkvėps jus pagaliau nupūsti dulkes nuo seno akordeono ar spintoje besimėtančios „tarybinės“ gitaros.
Kur? Katedros aikštė
Kada? 13.00 val.

Gatvės muzikos diena Kaune – TOP3:

Grupės „Intervalai“ koncertas. Šiemet projekte „X faktorius“ išgarsėję rokeriai, nespjauna į lietuviško roko klasiką bei atlieka ją savaip ir su dideliu kiekiu geros nuotaikos. Jų pasirodymas  tikrai turėtų prikaustyti kiekvieno praeivio dėmesį.
Kur? Istorinės Lietuvos prezidentūros sodelis.
Kada? 17.00 val.

Jungtinės šlovinimo komandos koncertas. Skirtingose bažnyčiose grojantys kolektyvai GMD proga susijungia į vieną ir ketina gatvės praeiviams padovanoti gospel’o bei krikščioniškos muzikos patiekalą. Ne dažnai tokią muziką išgirsi skambant Kauno gatvėse.
Kur? M. Daukšos g.
Kada? 16.00 val.

Grupės „Original Copy“ koncertas. Dar vieni „X Faktoriaus“ dalyviai šeštadienį koncertuosiantis Kauno gatvėse. 5 talentingi vokalistai ir populiariausios Lietuvos atlikėjos Jazzu pritariamieji vokalai savaitgalį praeiviams dovanos garsiausius pasaulinius hitus, atliekamus pagal aukščiausius vokalinius standartus.
Kur? J. Jablonskio g.
Kada? 14.00 val.

Gatvės muzikos diena Klaipėdoje – TOP3:

VW „vabalų“ koncertas. Gatvės muzikos diena Klaipėdoje startuos vidurdienį Karlksronos aikštėje. Būtent čia panašiu metu išsirikiuos ir daug įvairiausių „vabalų“, kurie savo garsiniais signalais prisidės prie Gatvės muzikos dienos renginių. Nori pamatyti, kaip dainuoja automobiliai? Šeštadienį puiki proga tai padaryti.
Kur? Karlskronos aikštė
Kada? 12.00 val.

Koncertai „Pauzėje“. Klaipėdos (ir ne tik) bardų muzikos Meka kavinė „Pauzė“ ir per Gatvės muzikos dieną beveik išliks ištikima sau. Čia šeštadienį pasirodys žinomiausi uostamiesčio dainuojamosios poezijos bei akustinės muzikos atlikėjai. Jaukiame I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje savaitgalį bus galima išgirsti Jono Baltoko, Karolio Rupkaus, Adomo Stančiko, grupės „JieDu“, Gintariaus bei daugelio kitų atlikėjų muziką. Tiesa, vakarop akustinę muziką čia pakeis DJ setai bei elektroninės muzikos garsai.
Kur? I. Simonaitytės bibliotekos kiemelis
Kada? 15.00 val.

Virginijus Vyšniauskas ir jo ryla. Virginijus Vyšniauskas yra išskirtinio instrumento – rylos saugotojas ir puoselėtojas. Jo naudojamai rylai greitai bus 50 metų. Rylos atmintyje – 300 melodijų. Bet jų galėtų „išdaužti“ kad ir milijoną. Tačiau dėl to reikėtų tampytis į sunkiasvorius butelius panašius volus su rylos melodijų „rašmenimis“. Vien tik ryla sveria 50 kilogramų, o dar „buteliai“ – per didelė našta. Dažniausiai pageidaujami – Johanas Štrausas, Glenas Mileris. Vokiečiai kone alpsta dėl „Rozemundos“ ar „Prūsijos karaliaus valso“. Seniai nebėra nei Prūsijos, nei jos karalių, o štai valsas yra. Ne vienas paprašo „Taravos Anikės“ melodijos. Ją tikėtina galėsite išgirsti ir šeštadienį.
Kur? Turgaus g. 21 (prie Klaipėdos žemėlapio).
Kada? 16.00 val.

Ir čia tik mažy-y-ytė kruopelė Gatvės muzikos dienų renginių, nes jų – šimtai! Išsamius didžiųjų miestų GMD renginių žemėlapius rasite paspaudę ant miesto pavadinimo:

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

O per app’są renginius žiūrėti patogiau!;) Renginių mob.programėlę parsisiųsk nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas