Dviračių takas Klaipėdoje palei Danės upę [su nuorodom į žemėlapį]

dviraciu takas klaipedoje

Naujasis dviračių takas Klaipėdoje palei Danės upę ir džiugina, ir tuo pačiu erzina. Tikrai keista, kai beveik prieš metus užbaigtas modernus dviračių takas nėra iki galo paženklintas ir sužymėtas. Tikriausiai, čia dar vienas projektas, kurį Klaipėda bent laikinai nusprendė slėpti nuo turistų ir vietinių :)

Beveik prieš mėnesį pažįstamas parekomendavo naująjį dviračių taką, kuriuo galima nuo senamiesčio nuvažiuoti iki Girulių. Sėdau ant dviračio ir išlėkiau.

Pirma atkarpa kaip ir aiški – nuo burlaivio “Meridianas” važiuoji sau palei Danę prieš srovę ir tiek.

Tačiau įdomumai prasideda jau netrukus – gražus, šviežias dviračių takas veda link Mokyklos tilto ir po juo tiesiog… baigiasi. Ok, toliau eina kažkoks senesnis takelis, važiuoju juo tarp upės ir baldų fabriko, kol atsirenkiu į tvorą. Jokių įspėjamųjų ženklų, jokių paaiškinimų.

O takas paima ir baigiasi ties Mokyklos tiltu

O takas paima ir baigiasi ties Mokyklos tiltu

Skambinu draugui. Draugas sako, kad reikia pavažiuoti atgal iki tilto ir ten sukti link kito dviračių tako. Viskas kaip ir paprasta, bet ta atkarpa nuo upės iki naujojo tako eina tiesiogine ta žodžio prasme per košę. Gerai, jei prieš tai nelijo.

Į tą naująją dviračių tako atkarpą geriausiai patekti maždaug ties didžiuoju elektrinės kaminu (jis yra kitoje upės pusėje) pasukus dešinėn į Gluosnių skersgatvį ir pavažiavus keliasdešimt metrų.

Čia reikia sukti dešinėn, bet jokių ženklų nėra.

Čia reikia sukti dešinėn, bet jokių ženklų nėra.

Nuo tos vietos situacija darosi aiškesnė – važiuoji sau tiesiai dviračių taku iš kitos baldų fabriko pusės ir tiek. Aišku, labai keista, kai reikia kirsti netoliese esančią autobusų stotelę su autobusų laukiančiais žmonėmis. Negi buvo sunku padaryti minimalų apvažiavimą aplink stotelę?

Pasislėpusi naujojo dviračių tako pradžia.

Pasislėpusi naujojo dviračių tako pradžia.

Nepaisant smulkių nepatogumų, kaip stotelė, nuo šios vietos galima sau ramiai važiuoti – iš vienos pusės teka Danė su prieplaukose stovinčiais kateriukais, iš kitos pusės eina gatvė bei Joniškės kapinės. Beje čia takas praeina po geležinkelio tiltu prie kurio dar matosi senojo tilto likučiai.

IMG_9860

IMG_9861

Priekyje dar viena mini iššūkis – takas išsiskiria į du takus. Kuriuo važiuoti? Vėliau paaiškėjo, kad abu keliai vėl susieina už poros šimtų metrų.

WTF?

WTF?

Taip palengva pasivažinėdamas pasiekiu Liepų gatvę ir titlą per Danę. Ir čia galvosūkis vėl prasideda. Kur dviračių takas ant tilto? O kur jis tęsiasi už tilto? Aha, štai matosi keli į apačią besileidžiantys dviratininkai kitoje gatvės pusėje.

Toliau dviračių takas eina iš kitos Danės pusės. Ramu, gražu, sutvarkyta aplinka, čiulba paukščiai. Taip, besimėgaujant aplinka, privažiuoju botanikos sodą. Takas vingiuoja tarp jo ir upės ir, kaip jau ir galima buvo tikėtis, pasibaigia be jokio įspėjimo tiesiog atsiremdamas į tilto laiptus.

IMG_9865

Užsirepečkoju nešinas dviračiu tais laiptais ir pavažiuoju toliau, kol pasiekiu Liepojos gatvėje esančią “Iki” parduotuvę.

IMG_9866

Čia dviračių tako ženklai praktiškai dingsta, tad užsiknisęs nusprendžiu nebeskambinėti draugui, o Liepojos gatve grįžti į centrą.

Kas su šiuo dvirčių taku gerai
Jis lygus, eina gražiomis vietomis. Juo tikrai malonu prasinešti ir atsipalaiduoti.

Kas su šiuo dvirčių takų blogai
Tiesa pasakius, blogai ne su juo, o su žmonėmis, kurie jį įrenginėjo. Tiksliau, ne su tais, kurie įrenginėjo, bet kurie planavo ir prižiūrėjo įrengimą.

Viename forume žmogus skundėsi tomis pačiomis problemomis jau praeitų metų birželį. Praėjo metai (2015-ųjų gegužės pabaiga), o tas dviračių takas vis dar nėra sužymėtas, trūksta nurodomųjų ženklų ir pan. Nežinant net pirmosios atkarpos iš senamiesčio gali neįveikti. Gėda. Tikrai gėda. Negi sunku tai sutvarkyti?

Negi žmonėms nesinori, kad šiuo dviračių taku važinėtų atvykę turistai iš Lietuvos ar kitų šalių? Žodžiu, dar viena Klaipėdos vieta, kuri neišnaudoja viso savo potencialo.

Ar teko prasivažiuoti šiuo taku? Kaip jį įvertintumei?