dviračių takai Kaune

Dviračių takai bei nuoma Kaune: kur ir su kuo “minti” geriausia?

Kokie dviračių takai Kaune yra geriausi ir kur mieste išsinuomoti dviratę transporto priemonę? “Miesto žirafos” parengė gidą dviračių gerbėjams Kaune.

Dviračiai yra tikrai patogi priemonė tyrinėti miestą ir jo apylinkes. Tad kokie dviračių takai Kaune yra patogiausi ir kur galima išsinuomoti šią ekologišką transporto priemonę laikinojoje sostinėje? Į šiuos klausimus šiame gide pamėgino atsakyti “Miesto žirafos”.  


Pagrindiniai dviračių takai Kaune

Senamiesčio – Laisvės alėjos dviračių takas.  Šis dviračių takas prasideda prie P. Vileišio tilto bei veda link Laisvės alėjos, kur vėliau išsišakoja keliomis kryptimis. Šiuo dviračiu taku galima pasiekti ir Santakos parką. Nuo P. Vileišio tilto, neužsukus į Santakos parką, galima važiuoti Papilio g., Valančiaus g. ir pasiekti Vilniaus gatvę. Laisvės al. dviračių tako ilgis yra 3,75 km, plotis 1,25 m. Prie Daukanto g. dviračių takas išsišakoja. Pasukus viena kryptimi galima pasiekti “Žalgirio” areną. Važiuojant nuo P. Vileišio tilto per Santakos parką galima pasiekti ir Panemunės dviračių taką. Šios trasos ilgis 2,5 km, o važiuoti ja itin malonu, mat visa distancija eina paleis Neries ir Nemuno upes, kur atsiveria itin gražūs vaizdai.

Senamiesčio – Panemunės dviračių takas. Ši trasa prasideda prie Vytauto Didžiojo tilto ir tęsiasi iki pat M.K Čiurlionio tilto. Vėliau dviračių takas krypsta palei Nemuną link Šančių ir baigiasi prie Panemunės tilto. Šio dviračio tako, nutiesto dar 1999 m., ilgis – 7 km, plotis – 2-3 m. Takas nėra apšviestas, tad vakarais juo važiuoti nėra jauku. Tačiau žvelgiant bendrai, trasa tikrai yra prižiūrėta, dažnai tvarkoma ir ja važiuoti dieną – tikras malonumas.

Kauno miesto dviračių takų žemėlapis

Neries krantinės – Jotvingių gatvės dviračių takas. Vienas iš naujausių dviračių takų mieste prasideda prie P. Vileišio tilto ir baigiasi Kuršių gatvėje. Šio tako bendras ilgis – 5,5 km, plotis – 1,5-2,5 m. Šis takas puikiai pritaikytas tiek kelionėms vienam, tiek su šeima. Mat jo prieigose įrengtos ir poilsio zonos, suoliukai bei vaikų žaidimo aikštelės. Dviračių takas yra nuolat prižiūrimas ir valomas.

Dviračių takas po P. Vileišio tiltu. Tikriausiai vienas trumpiausių dviračių takų Kaune sujungia Jonavos gatvės ir Santakos parko takus. Nepaisant trumpos distancijos, ši atkarpa yra itin naudinga dviratininkams, mat padeda išvengti Kauno pilies žiedinės sankryžos.

Draugystės, Kalniečių ir Kleboniškių miško parkų takas. Ši 4 km ilgio atkarpa prasideda Draugystės parke ir toliau veda palei V. Krėvės prospektą iki pat Partizanų g. Kirtus kelias miesto gatves, šiuo taku galima pasiekti Kalniečių parką ir Kleboniškių mišką. Tako plotis – 1,5-2,5 m, kelias dažnai valomas bei remontuojamas, tad dangos kokybė yra pakankamai gera.  

Dviračių takas Lampėdžiai – Vilijampolė. Šis takas prasideda Lampėdžiuose ir didžioji jo atkarpa eina palei Nemuno pakrantę. Bendras tako ilgis – 5 km. Važiuojant šiuo taku galima pasiekti ne vieną kitą miesto dviračių taką (Jonavos g. Senamiesčio). Tako dangos būklė gera, jis yra dažnai valomas. Tad keliaujant juo didesnių nepatogumų patirti neturėtumėte.

Skaityti toliau
Puslapiai: 1 2