Dviračiai Vilniuje / Asociatyvi Pexels nuotr.

Dviračiai Vilniuje: nuoma, dviračių takai, maršrutai

Atšilus orams, lieka mažai pasiteisinimų neišsitraukti iš sandėliuko seno dviračio ir nepradėti vėl sportuoti – juk reikia tęsėti naujametinius pažadus. Nebūtina lėkti iki kito miesto – sostinėje pilna dviračiams pritaikytų takų, o jei dviračio neturite – lengvai ir pigiai jį išsinuomosite. Dviračiai Vilniuje populiarėja vis labiau, tad prisijunkite! Štai keli mūsų patarimai dviratininkams sostinėje:

Dviračių maršrutai

Vilniaus dviračių maršrutai dalinami į kelias dalis: Senamiesčio, centro, Neries pakrančių, Valakupių bei Žaliųjų ežerų. Visą maršrutų lankstinuką galite gauti svetainėje Vilnius-tourism.lt.

Senamiesčio dviračių maršrutas

Senamiesčio maršrutas / Vilnius.lt nuotr.

Senamiesčio maršrutas / Vilnius-tourism.lt nuotr. / Dviračiai Vilniuje

Važiuodami šiuo keliu galite aplankyti svarbiausius Vilniaus senamiesčio objektus: Rotušę, Katedrą, Valdovų rūmus, Gedimino pilį, Šv. Onos bažnyčią, Vokiečių gatvę ir kitus. Senamiesčio maršrutas sudarytas iš keleto žiedų, tad juo galite važiuoti vis skirtingai, pradėdami nuo bet kurios dalies.

Vilniaus centro ir Neries pakrančių maršrutai

Vilniaus centro maršrutas / Vilnius-tourism.lt nuotr.

Vilniaus centro ir Neries pakrančių maršrutai / Vilnius-tourism.lt nuotr. / Dviračiai Vilniuje

Centro maršrutas dalinai persidengia su senamiesčio maršrutu – važiuodami juo taip pat galėsite aplankyti Katedrą bei Rotušę, prasilėkti per Pilies gatvę, o tada Gedimino prospektu išvažiuoti iš judriausių gatvių ir patekti į ramųjį Žvėryną, iš kurio liks vos keletas minučių kelio iki Vingio parko, kuriame tikrai rasite kur pavažinėti. Žemėlapyje centro maršrutas pažymėtas oranžine spalva, o Neries pakrančių – žalia.

Valakupių ir Žaliųjų ežerų maršrutai

Valakupių ir Žaliųjų ežerų maršrutai / Vilnius-tourism.lt nuotr.

Valakupių ir Žaliųjų ežerų maršrutai / Vilnius-tourism.lt nuotr. / Dviračiai Vilniuje

Pradėdami nuo Šeškinės arba Antakalnio važiuokite šiaurėn – tai vienas iš nedaugelio sostinės ištisinių dviračių takų, kurio bendras ilgis viršija 10 kilometrų. Žemėlapyje Valakupių maršrutas pažymėtas violetine spalva, o Valakupių – žydra.

Valakupių ir Žaliųjų ežerų maršrutai / Vilnius-tourism.lt nuotr.

Valakupių ir Žaliųjų ežerų maršrutai / Vilnius-tourism.lt nuotr. / Dviračiai Vilniuje

Taip pat rekomenduojame panaršyti „Velo-City“ dviračių entuziastų sudarytą žemėlapį, kuriame dar daugiau maršrutų:

Dviračių nuoma

„Cyclocity“ (visur mieste)

Cyclocity / Vilnius-tourism.lt nuotr. / Dviračiai Vilniuje

Cyclocity / Vilnius-tourism.lt nuotr. / Dviračiai Vilniuje

Tai turbūt populiariausias ir patogiausias dviračių nuomos būdas, kadangi dviratį palikti ir pasiimti galite kone bet kur. Užsiregistruojate svetainėje, įsigyjate vieną iš narystės būdų (sezono, sezono jaunimo (14-26 m.), 30 dienų arba 3 dienų), aktyvuojate kortelę prie dviračių punkto ir važiuojate. Jei nenorite registruotis ar neplanuojate naudotis paslauga ilgiau, nei 3 dienas, galite įsigyti 3 dienų bilietą bet kuriame terminale, tačiau Jūsų kortelėje bus rezervuoti 159€ (ne ilgesniam, nei 30 dienų laikotarpiui). Paprasta ir patogu.

„Velo-City“ (Pylimo g. 31)

Velo-City / Vilnius-tourism.lt nuotr. / Dviračiai Vilniuje

Velo-City / Vilnius-tourism.lt nuotr. / Dviračiai Vilniuje

Važiuodami su „Velo-City“ neturėsite rūpintis intervalais, po kurių dviratis turi būti pastatomas į vietą bent trumpam. Čia dviratį nuomojatės standartiškai – pateikę dokumentą paliekate 70€ užstatą ir važiuojate sutartą laiką – pirmoji valanda kainuoja 5 eurus, o sekančios – po papildomą €/val. Turite užsieniečių draugų? „Velo-City“ kasdien organizuoja pažintinius dviračių turus per Vilnių anglų kalba.

„Super Segway“ (Vilniaus g. 45)

Supersegway / Vilnius-tourism.lt nuotr. / Dviračiai Vilniuje

Super Segway / Vilnius-tourism.lt nuotr. / Dviračiai Vilniuje

Juk teoriškai riedžiai yra dviračiai, tiesa? „Super Segway“ nuomoja riedžius tiek grupėms, tiek individualiems riedėtojams. Nuomos punkto biure rasite žemėlapį su įdomiausiais ir labiausiai riedžiams pritaikytais miesto maršrutais, o jei nenorite judėti vienas – griebkite gidą, kuris važiuojant papasakos apie Vilniaus paslaptis.

Gal kažką praleidome? Papasakokite, kur Jūs važinėjate dviračiais ir pasidalinkite patarimais su kitais miesto keliautojais!