Baras „Centras“ Klaipėdoje

Baras „Centras“ Klaipėdos centre yra išskirtinis. Kartais jis gali sudaryti gerą įspūdį, o kartais – visiškai priešingą. Pažiūrime kodėl.

Trumpai
Aplinka: Netipiškai išsidėstęs bei netipiškai įrengtas bariukas.
Aptarnavimas: Ganėtinai asmeniškas.
Publika: Truputi mėgstantys išgerti menininkai ir pan. :)
Muzika: Kaip ir nesigirdi jos.
Alus: Pilstomas – nieko gero, bet būna gero butelinio.
Maistas: Užkandžiai prie alaus, kažkokie kepsniai ir pan.

„Miesto žirafos“ sako: 4 iš 5. Tikra aludė. Žiūrint atskirai į „Centro“ vietą, aptarnavimą ar asortimentą, tikrai yra prie ko prisikabinti, bet viską nustelbia bendras išskirtinis baro „kreivumas“. Viskas būtų dar geriau, jei ten visada pavyktų ramiai pasėdėti.

Beje, ir patys įsitikinome, ir skaitytojai mums parašė, kad kartais vakarais vietinė baro publika būna stipriai padauginusi ir įsišėlsta iki tiek, kad kabinėjasi (kartais net piktybiškai) prie kitų baro lankytojų. Todėl ten savaitgalio vakare gali būti sunku ramiai pasėdėti.

Vieta
Neabejotinas baro „Centras“ išskirtinumas – vieta. Ta prasme, ne tik padėtis mieste, bet ir pačios baro patalpos. Atokiau nuo senamiesčio, centre, šalia Lietuvininkų aikštės kiemuose pasislėpęs baras iš pradžių gali sugluminti, o nežinantiems net neišduoti patalpų paskirties.

Pagal iškabas, atrodo, kad šiame name bazuojasi tik viena beprasmė politinė partija. Atidžiau pažiūrėjus, pamatai, kad pora langų vis gi priklauso barui.

Tada kyla klausimas „o kaip į jį papulti?“. Mums būtent taip ir atsitiko – sėdi bičiulis viduje, mojuoja, kviečia užeit vidun, o mes nežinome, kaip pas jį patekti :) Pasirodo, šie langai yra kaip ir antrasis „Centro“ aukštas, o į pirmąjį pusrūsinį reikia papulti pro pastato šone esančias duris.

Įėjęs, patenki į jaukią nedidelę aludę su visai maloniu menišku interjeru, piešiniais papuoštomis sienomis bei bendram naudojimui stovinčiu kompiuteriu su internetu. Taip baras gali atrodyti kokiame nors meniškame Berlyno rajone.

Jei tikiesi čia beveidžio „hipsteriškai madingo“ baro su burgeriais ir tatuiruotomis padavėjomis, tvarkinga aplinka ir ant lentos surašytomis alaus kainomis, geriau čia net neik :)

Vasaromis šalia baro yra atidaroma dengta ir ganėtinai privati lauko terasa. Ji, be abejo, taip pat būna išpuošta visokiais meniškais dalykais.

centras baras 4

Gėrimai
Alaus pasirinkimas varijuoja. Kainos, palyginus, su „madingomis“ Klaipėdos vietomis, labai padorios.

Dar jie turi kažkiek stipriųjų gėrimų tiems, kam siela labiau įsiaudrino.

centras baras 3

Maistas
Kaip ir priklauso aludei, baras „Centras“ prie skystosios duonos siūlo įsigyti įvairių tradicinių užkandėlių – keptos duonos, virtų žirnių ir pan. Yra ir pagrindinių patiekalų. Bet ne pavalgyti čia renkasi bohemiška liaudis, tad maisto temos daugiau neplėtosime.

centras baras 6

Aptarnavimas
Dažniausiai „Centre“ dirba pati baro savininkė, kurią tikrai lengva įsiminti. Lėtai kalbanti, truputi pasikuprinusi šeimininkė primena burtininkes ar raganas iš pasakų, bet didelių stebuklų aptarnavimo srityje tikėtis nereikėtų.

Čia gi paprasta aludė – prieini prie baro ir pasakai, ko nori. Jei sėdi antrame aukšte ar lauko terasoje, teoriškai tave aptarnauti turi padavėjas, bet viskas vyksta žymiai greičiau ir maloniau, jei alų pats perkiesi viduje. Viena iš šio malonumo priežasčių – prie baro tikrai užsimegs kalba su vietiniais. Temos įvairios – nuo balto alaus gėrimo ypatumų ar geriausių slaptų paplūdimių Lietuvoje iki žuvusiųjų skaičiaus Kursko tankų mūšyje.

Adresas: H. Manto g. 40A, LT-92233, Klaipėda

Internete: https://www.facebook.com/BarasCentras

Daugiau barų pajūryje apžvalgų rasite čia…

Ps. primename, kad restoranų, kavinių, barų apžvalgas rašome ne už pinigus. Patys kiekvienoje vietoje apsilankome bent porą kartų ir stengiamės viską aprašyti objektyviai :)