Baras „Senamiestis“ – legendinis, bet kodėl?

Baras „Senamiestis“ Klaipėdoje laikomas kultine vieta. O kas joje tokio kultiško?

Idėja
Drąsiai galima sakyti, kad „Senamiestis“ yra tikras klaipėdietiškas baras. Senovinio Klaipėdos kvartalo kiemuose įsikūrusi girdymo ir maitinimo įstaiga yra žinomas visiems klaipėdiečiams. Neabejoju, kad ir daugelis tik laikinai besilankančių pajūryje čia yra užsukę ir paragavę legendinių keptų sūrio lazdelių.

Kas siuo metu vyksta Klaipedoje

Be šio keistokai atrodančio sūrio (vienas užsienietis tas lazdeles pavadino „cheese dicks“, o kitas – „cheese poos“ :) ), čia duodami standartiniai postsovietiniai patiekalai ir pilstomas vietinės didžiosios daryklos alus. Nepaisant neįdomaus maisto (išskyrus tas lazdeles) ir dar neįdomesnio alaus, baras būna apypilnis ir žiemą, ir vasarą.

Senamiestis surio lazdeles

Vieta
Vieni gražiausių Klaipėdos senamiesčio kiemų. Čia verta užsukti vien tik pasigrožėti kelių šimtų metų senumo pastatais ir pajusti senąją miesto dvasią. Ypatingai smagu čia apsilankyti vasarą, kai galima sėdėti lauke.

Pačio „Senamiesčio“ interjeras irgi geras. Senoviniame name, nedidelėje patalpoje stovi iki dešimties stalų. Ant sienų kabo įvairių dailininkų paveikslai. Kaip suprantu, tie paveikslai keičiami, tad pats baras yra tarsi parodos salė.

Kitas šios vietos privalumas – šalia ir net virš pačio „Senamiesčio“ veikia meno galerijos. Tikriausiai todėl šis kiemas vadinamas „Meno kiemu“. Taip pat čia esančioje skelbimų lentoje galima gauti informaciją apie pagrindinius miesto kultūrinius įvykius.

skanu restoranu apzvalgos

Gėrimai
Viena silpnesnių šio baro vietų – alaus pasirinkimas. Čia pilstomas tik kelių rūšių „Švyturys“.  [Papildyta: skaitytojas Povilas komentaruose pranešė, kad šiame bare dar pilstomas „Grinbergen“ alus]. Vienintelė paguoda tame, kad alaus kainos čia truputi mažesnės, nei kituose senamiesčio baruose, ir prie balto alaus citrina pateikiam atskirai, o ne jau įmesta į bokalą. Ir, apskritai, iš kur ta baisi mada į kvietinį alų būtinai įmesti citrinos skiltelę? Niekur to nemačiau darant, išskyrus Lietuvos barus. Na, bet čia jau ne į temą.

Be alaus, „Senamiestyje“ galima gauti standartinių alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų. Žodžiu, nieko ypatingo.

Maistas
Visiems „Senamiestis“ asocijuojasi jau minėtomis keptomis sūrio lazdelėmis, pateikiamomis su truputi baisoku majonezo ir kečupo padažu – mišiniu. Kaip ir minėjau, jų išvaizda kelia žmonėms įvairius jausmus :) Tai – maždaug sprindžio ilgio ir poros pirštų storio apkepti sūrio gabalai. Būtent dėl formos juos kažkas pavadino „cheese dick‘ais“, o dėl spalvos „cheese poos“ :) Tačiau visi šias lazdeles su mielu noru valgo. Gerai, kad mažesnio skrandžio ir silpnesnių nervų savininkams galima užsisakyti pusę porcijos šio patiekalo.

Kitas maistas – ganėtinai standartinis posttarybinis variantas – visokie kepsniai su bulvytėmis fri, paprastos sriubos ir pan. Kaip ir nieko blogo, bet ir nieko gero.

Dirbantys senamiestyje čia užsuka valgyti nebrangių dienos pietų.

Aptarnavimas
„Senamiestyje“ dirbantys padavėjai savo darbą atlieką labai neblogai, ypač turint omenyje, kad šis baras tikrai nėra posh nei pagal kainas, nei pagal gėrimų ir maisto kokybę.

Trumpai
Vieta su savo išskirtine aura. Teigiamą „Senamiesčio“ atmosferą kuria vieta mieste, pačio baro įrengimas ir legendinės sūrio lazdelės. Maistas ir gėrimai galėtų būti geresni/įvairesni.

Aplinka. Gražus senamiesčio kiemas. Jaukus interjeras
Aptarnavimas. Viskas gerai.
Publika. Įvairi ir teigiama. Studentai, menininkai, šalia dirbantys žmonės, šiaip senamiesčio lankytojai.
Muzika. Negarsi, tad nelabai atkreipiau dėmesio. Lyg ir vietinė radijo stotis.
Alus. Ne kas. Kelios „švyturiako“ rūšys. Gerai, kad nebrangu. Papildyta: dar pilstomas „Grinbergen’as“
Maistas. Nei blogai, nei gerai. Žodžiu nieko ypatingo, išskyrus sūrio lazdeles.

„Mėmelio žirafos“ sako: 4 iš 5. Cool, bet galėtų būti dar labiau cool.

Adresas: Bažnyčių 4/ Daržų 10 (vidiniai kiemai)

Internete: https://www.facebook.com/senamiestisklaipeda/