Andy Vaic

Andy Vaic: “Bet kokia vieta yra tinkama koncertui”

Šią savaitę į tradicinės „Miesto žirafų“ anketos klausimus atsako muzikos atlikėjas bei kūrėjas Andrius Vaicenavičius (Andy Vaic).

Kai kurie žmonės Andrių Vaicenavičių pažįsta kaip mokslo žmogų, baigusį prestižinį Oksfordo universitetą. Tačiau muzikos gerbėjams šis vaikinas yra žinomas, kaip itin pozityvios ir didelį gerbėjų ratą Lietuvoje turinčios, grupės “Kūjeliai” narys. Be to, neseniai Andrius po slapyvardžiu Andy Vaic  pradėjo ir solinę muzikinę karjerą bei su daina “Why, why, why” dalyvauja šių metų nacionalinėje “Eurovizijos” atrankoje. Tad “Miesto žirafoms” itin džiugu, kad šiuo įtemptu laikotarpiu ši įvairiapusė asmenybė sutiko atsakyti ir į mūsų tradicinės anketos klausimus.  

Tavo įsimintiniausias matytas renginys?

Koncertas/mini-festivalis Victoria Park Londone. Jame grojo Vampire Weekend, Ben Howard, Mumford and Sons bei Edward Sharp and the Magnetic Zeros. Iš viso šito tikrai labiausiai įsiminęs yra Edward Sharp and the Magnetic Zeros pasirodymas. Nesu matęs kito ansamblio taip organiškai įtraukiančio ir besielgiančio su 60 tūkst. žmonių auditorija.

Svajonių renginys, kurio bilietui nepagailėtum jokios pinigų sumos?

Bet kokiam ansambliui pagailėčiau, jei būtų labai brangu. Tačiau ansamblis, kuriam daugiausiai išleisčiau yra Led Zeppelin. Tuomet, manau, yra daug dabartinių ansamblių, kurie man labai patinka, kaip Jack Garratt, kuriuos jaučiu, kad privalau pamatyti.

Tavo svajonių vieta, kurioje labiausiai norėtum surengti koncertą? Kodėl?

Royal Albert Hall, Madison Square Garden. Šios vietos turi didelį istorinį svorį. Groti ten būtų labai džiugu, žinant, kad tiek mane įkvėpusių ikonų surengė ten svarbiausius savo karjeros koncertus. 

Trys vietos Vilniuje, kur dažniausiai užsuki paklausyti koncertų?

Kablys, Botanikos sodas, Vasaros Terasa.

Jei nemokamai gautum bilietus į “Depeche Mode” ir Ah-a koncertą… Ir jie vyktų tuo pačiu metu. Kaip pasirinktum į kurį renginį eiti?

Depeche Mode.

Sentimentaliausia tau renginių vieta, kurios jau nebėra.

Vilniaus sporto rūmai (gal yra, bet niekas nevyksta). Man atrodo, kad nuostabi vieta.

Renginys, kurį mieliau rinktumeisi žiūrėti per TV nei gyvai. Kodėl?

Iš smalsumo būtų įdomu daug kur nueiti, tačiau koncertai kur daug atlikėjų koncertuoja, manau, mieliau žiūrėčiau per TV, nes koncertas sukuria kitokią atmosferą, kai jis ilgesnis.

Į kokį renginį tavęs nenuvarytų “nei su šautuvu”?

Iš smalsumo aš daug kur nueičiau, tačiau daug akademinės muzikos koncertų mane žudo, nes labai nuobodu man būna.

Renginys, kuris stipriai pakeitė tavo požiūrį apie jame koncertavusį atlikėją?

Man toks jausmas yra ypač su jaunais ne itin girdėtais atlikėjais.  Man yra įsiminęs Repo Senių koncertas “Tamstos” klube. Stiprūs pasirodymai per jaunų grupių konkursą Garažas, pvz. Man patinka daug grupių, kurios sparčiai tobulėja, kaip Baltos Varnos, Solo ansamblis, Abudu, jauti.

Netradiciškiausia renginio vieta, kurioje teko groti ar stebėti koncertą?

Bet kokia vieta yra tinkama koncertui. Galbūt netradiciškiausias pasirodymas buvo su Kūjeliais ant vagono Vilniaus traukinių stotyje per “Misija Sibiras” išlydėjimą. Ten užsilipę grojome kelias dainas.

Kiek toliausiai teko nukeliauti norint sudalyvauti kokiame nors renginyje?

Nesu itin toli keliavęs dėl koncerto. Iš Vilniaus iki Kauno, iš Oksfordo iki Londono esu ne kartą. Tačiau kažkur itin toli nesu.

Renginys, kurį kažkada praleidai ir lyg šiol dėl to labai gailiesi?

Jack Garratt koncertas Londone šį lapkritį. Buvo didelės spūstys keliuose iš Oksfordo (kur gyvenu) ir tiesiog nespėjau. Turėjau bilietus.

Jei tau būtų suteikta galimybė keliauti laiku, kuriame praeityje vykusiame renginyje norėtum sudalyvauti?

Led Zeppelin koncertas Royal Albert Hall, 1969 m.

Paskutinis klausimas (for fun): Kada paskutinį kartą matei žirafą?

Zoologijos sode prieš kokius aštuonerius metus :D