žolinės 2019

Žolinės 2022: ką veikti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje?

Žolinės 2022 jau visai ant nosies! “Miesto Žirafos” atrinko įdomiausius Žolinių renginius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje!

Žolinės – viena seniausių derliaus švenčių. Mūsų senolių laikais šią dieną buvo šventinamas pirmasis derlius, valgomi pirmieji obuoliai, šventinamos laukų derliaus puokštės, turėjusios sakralinę ir apsauginę reikšmę. Na, gal derliaus ir nešventinsim, bet į miestą išlįsti tikrai verta! „Miesto Žirafos“ siūlo šiuos renginius, vyksiančius Žolinių 2022 pirmadienį:

(beje, šį sąrašą nuolat atnaujinsime ir pildysime iki pat Žolinių!)

– Žolinės 2022 Vilniuje:

Žolinių maratonas 2022

Nesimiega ryte, nors ir išeiginė?! O dar ir bėgioti mėgsti? Tada šis jau tradiciniu tapęs renginys kaip tik tau!

Kur? Vingio parkas (startas – priešais Vingio parko estradą)
Kada? rugpjūčio 15 d. 09:00 val.

Žolinės Trakuose – Kopūstinės kermošius

Šiaip tai veiksmas Trakuose prasidės nuo 10:00 val. – Šv.Mišiomis, bet turime nuojautą, kad tai jus nelabai sudomins, tad einam iš karto prie Kopūstinės kermošiaus! Čia bus ir šokiai, ir dainos, ir žaidimai, ir amatų mokymai. Žodžiu, nusimato graži tradicinė šventė.

Kur? S.Firkovičiaus skveras, Trakai
Kada? rugpjūčio 15 d. nuo 13:30 val.

Žolinėk Botanikos sode

Ar įsivaizduojate, kiek daug paslapčių turi gamta ir augalai? Šio renginio metu ir suaugę, ir vaikai leisis į nepamirštamą žinių, kvapų ir skonių pažinimo kelionę po žolynų sodą! Jūsų laukia pažintinės ekskursijos, fitoterapeuto pamokos, įvairios dirbtuvės ir pramogos.

Kur? VU Botanikos sodo Vingio skyrius, Čiurlionio g.110, Vilnius
Kada? rugpjūčio 15 d. 15:00-19:00 val.

Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė su grupėmis

Jeigu pavadinimas neišgąsdino ir skaitai toliau, tuoj pat sužinosi, jog tai ne kokios tai mišios, o visai smagus koncertas, kuriame pasirodys grupės „Vartai“ ir „Tas“!

Kur? Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69
Kada? rugpjūčio 15 d. 20:00 val.

Čia vos keli renginiai, susiję su Žolinėm, kurie vyks Vilniuje šį pirmadienį. Nori daugiau? Visus įdomiausius Vilniaus renginius rasi čia: https://www.mzirafos.lt/renginiai-vilniuje-kas-vyksta/ (tiesiog pasirink norimą datą!)


– Žolinės 2020 Kaune:

Žolinė Lietuvos liaudies buities muziejuje

Čia vyks, ko gero, tradiciškiausia visoje Lietuvoje Žolinių šventė. Folkloro ansamblių pasirodymai, tautodailininkų dirbtuvės, paskaitos apie bitininkystę ir vaistinius augalus, kermošius, jodinėjimas arkliais ir kitos tradicinės zabovos – ir visa tai Rumšiškių muziejaus aplinkoje.

Kur? Liaudies buities muziejus (L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės) 
Kada? rugpjūčio 15 d. nuo 11:00.

Be abejo, tai ne vienintelis renginys, kuris vyks Kaune šį pirmadienį! Daugiau renginių rasi čia: https://www.mzirafos.lt/renginiai-kaune-kas-vyksta/


Sunku patikėti, bet Klaipėdoje jokių renginių Žolinių pirmadienį kol kas nenumatyta… Be abejo, tikrinkite kalendorių : https://www.mzirafos.lt/renginiai-klaipedoje-kas-vyksta, bet panašu, kad po Jūros šventės ir rugpjūčio 1 d. paminėto Klaipėdos gimtadienio miestas tiesiog ilsisi. Tad pirmyn prie jūros! ;)


O žinai, kur renginius stebėti dar patogiau? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas