žolinės 2019

Žolinės 2019: ką veikti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje?

Žolinės 2019 jau visai ant nosies! “Miesto Žirafos” atrinko įdomiausius Žolinių savaitgalio renginius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje!

Žolinės – viena seniausių derliaus švenčių. Mūsų senolių laikais šią dieną buvo šventinamas pirmasis derlius, valgomi pirmieji obuoliai, šventinamos laukų derliaus puokštės, turėjusios sakralinę ir apsauginę reikšmę. Na, gal derliaus ir nešventinsim, bet per išeiginę į miestą „išlįsti“ tikrai verta! „Miesto Žirafos“ siūlo šiuos renginius, vyksiančius Žolinių 2019 savaitgalį:

– Žolinės 2019: Vilniuje

Father John Misty Botanikos sode

Daug gerų žodžių galima pasakyti apie amerikietį Joshą Tillmaną, kurį derėtų vadinti Father John Misty. Šiandien repo pasaulis turi Vince‘ą Staples, pop muzika – Cardi B, o indie scenos favoritas – būtent Father John Misty. Taip, jis kietas dainų autorius, atlikėjas ir artistas, bet tai apie Joshą mes jau žinome. O tuo dar kartą galima bus įsitikinti Žolinių išvakarėse VU Botanikos sode.

Kur? VU Botanikos sodas (Kairėnų g. 43)
Kada? rugpjūčio 14 d. 20.00 val.

Žolinių preparty su „Mad Money“

Interneto fenomenu vadinama grupė „Mad Money“ kviečia kartu pasiruošti Žolinėms. Karštos šokėjos, puikiai žinomi kūriniai ir keletas naujų dainų. Vakarėlis su geru „fylingu“ – garantuotas.

Kur? Vasaros terasa (Vilniaus g. 39)
Kada? rugpjūčio 14 d. 19.00 val.

Kopūstinė Trakuose

Kokios gi Žolinės be Žolinių atlaidų? Į šią sakrališką šventę šiemet kviečia Trakai. Čia visų lauks įvairių folklorinių ansamblių pasirodymai, intriguojantys būrimai ir amatų dirbtuvės bei net dainuojamosios poezijos koncertai. Tad jei norite žolines sutikti sakraliai, su tautiška dvasia, atvykite rugpjūčio 15 d. į Trakus.

Kur? Trakų pilies sala
Kada? rugpjūčio 15-17 d. nuo 10 val.

Grupės „Jauti“ koncertas

Intelektualieji rokeriai „Jauti“ per žolines kviečiai apsilankyti didžiausiame šią vasarą savo koncerte Vilniuje. Gera energija ir pozityvas su šia grupe visuomet garantuotas. Tad kodėl per Žolines nepajudėti ir pagal roko muzikos ritmus?

Kur? Vasaros terasa (Vilniaus g. 39)
Kada? rugpjūčio 15 d. 18.30 val.

„Kinas po žvaigždėmis“: Modernūs laikai

Kodėl gi laisvą Žolinių dieną nenuėjus į kiną? O gal į kiną po žvaigždėmis? Taip! Nes šią dieną Valdovų rūmuose bus rodoma nemari kino klasika „Modernūs laikai“ su legendiniu Čarliu Čaplinu. Retro kinas dideliame ekrane po atviru dangumi per žolines – įsimintinas vakaras garantuotas.

Kur? Valdovų rūmai
Kada? rugpjūčio 15 d. 21.30 val.

– Žolinės 2019: Kaune

JAZZU koncertas

Žolinių išvakarėse Kaune skambės romantiški garsai. Scenoje ji kaskart kitokia, visą save atiduodanti muzikai ir visada pakerinti aksominio balso skambesiu. Rugpjūčio 14 d. pirmą kartą „Adform“ Kiemelyje pasirodys viena ryškiausių Lietuvos atlikėjų Justė Arlauskaitė-Jazzu. Tad jei norite išgirsti gyvai šios atlikėjos dainas, tai galite padaryti Kaune prieš laisvą žolinių ketvirtadienį.

Kur? Adform“ kiemelis (Rotušės a. 19)
Kada? rugpjūčio 14 d. 19.00 val.

Žolinių fiesta su „radistu“ Jovani

Pasiilgote gero vakarėlio su gera elektronine muzika ir šokiais iki paryčių? Tokį jums Žolinių išvakarėse siūlo baras „Taboo“. Už pulto vakare stos „radistas“ Jovani, tad gerų ritmų netrūks. Taip šokant ir sulauksit Žolinių ryto. Pirmyn. Į darbą gi nereikia!

Kur? TABOO“ (Pilies g. 12)
Kada? rugpjūčio 14 d. 23.00 val.

Žolinių atlaidai Pažaislyje

Na o tiems, kurie šią šventą dieną ieško kažko sakralaus bei įkvepiančio, kviečiame apsilankyti Pažaislyje. Čia vyks Žolinių atlaidai bei klasikinės muzikos koncertas, kurį susirinkusiems dovanos legendinis Kauno valstybinis choras.

Kur? Pažaislio vienuolynas
Kada? rugpjūčio 15 d. 15.00 val.

Žolinės „Lauke“: „Girių Dvasios“

Žolinės nuo seno simbolizuoja gamtos turtų gausą ir vešėjimą. Jį iliustruoti atrodo nebūtų geresnio pasirodymo nei „Girių Dvasios“. Turtinga ir lietuviško miško ošimą primenanti muzika visai nakčiai užpildys Lauko terasos kampelius, o mus norom nenorom vers siūbuoti.

Kur? „Laukas“ (Nepriklausomybės a. 12)
Kada? rugpjūčio 15 d. 19.00 val.

– Žolinės 2019: Klaipėdoje

Šypsenų slėnis

Renginys, kuris tikrai intriguoja. Smiltynėje per Žolines įsikurs Šypsenų slėnis, kurio organizatoriai tiesiog kviečia užsukti, atsinešti šypsena ir pabūti kartu. Šioje vietoje taip pat bus pramogų ir vaikams. Tad jei norite pasikelti sau bei mažiesiems nuotaiką, užsukite į Šypsenų slėnį.

Kur? Smiltynė (Smiltynės 9)
Kada? rugpjūčio 15 d. 9.00 val.

Rositos Čivilytės akustinis koncertas

Viena profesionaliausių Lietuvos dainininkių per Žolines kviečia į savo koncertą Palangoje. Jei tikrai pasiilgote kokybiškos muzikos ir jos atlikimo, šiame koncerte visą tai tikrai rasite. Tad kodėl Žolinių nesutikus Palangoje besiklausant kokybiškų garsų?

Kur? Vandenis“ (Birutės al. 47)
Kada? rugpjūčio 15 d. 20.00 val.

Cepelinų virimo čempionatas

Na o šio renginio tiesiog negalėjome neįtraukti. Ir visiškai nesvarbu, kad jis vyks jau dvi dienos po Žolinių, tautinis identitetas neleidžia jo praleisti ir tiek. Žolinių savaitgalį Gargžduose vyks antrasis Cepelinų virimo čempionatas! Be to, jo metu vyks ir konkūrų varžybos. Tad šiame renginyje ne tik galėsite prisikirsti cepelinų, bet ir pasižiūrėti į įspūdingus eikliuosius gyvūnus. Dalyvavimas būtinas!

Kur? Minijos slėnis (Gargždai)
Kada? rugpjūčio 17 d. 10.30 val.

Be to, Žolinių laisvadienis – puiki proga tiesiog susitikti ir pabendrauti su giminėmis ar artimiausiais draugais!

O žinai, kur rasi visus įdomiausius Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno renginius ir galėsi patogiai juos išrūšiuoti/ stebėti/ pažymėti? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas