žolinės 2019

Žolinės 2020: ką veikti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje?

Žolinės 2020 jau visai ant nosies! “Miesto Žirafos” atrinko įdomiausius Žolinių savaitgalio renginius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje!

Žolinės – viena seniausių derliaus švenčių. Mūsų senolių laikais šią dieną buvo šventinamas pirmasis derlius, valgomi pirmieji obuoliai, šventinamos laukų derliaus puokštės, turėjusios sakralinę ir apsauginę reikšmę. Na, gal derliaus ir nešventinsim, bet  į miestą „išlįsti“ tikrai verta! „Miesto Žirafos“ siūlo šiuos renginius, vyksiančius Žolinių 2020 savaitgalį:

– Žolinės 2020: Vilniuje

„Mad Money“ Žolinių preparty vol.3

Jau trečius metus iš eilės grupė Mad Money kviečia į Žolinių preparty Vilniuje. Juk tradicijos turi tęstis – nesvarbu kokios aplinkybės!

Kur? Line Up (Geležinkelio g. 6)
Kada? rugpjūčio 13 d. 19.00 val.

„Oktoberfest“ maisto ir muzikos festivalis

O kas pasakė, kad „Oktoberfest“ negali vykti rugpjūtį?! Dvi dienas, rupgjūčio 14 ir 15 d.d., Rotušės aikštėjė jūsų (ir mūsų!) laukia alus, vokiškas maistas, įvairios atrakcijos ir, be abejo, muzika bei šokiai!

Kaip tai susiję su Žolinėm? Nes tai yra taip pat labai sena tra-di-ci-ja!

Kur? Rotušės aikštė
Kada? rugpjūčio 14-15 d. 17:00 – 22:00 val.

Pažintinis renginys „Žolynų diena“

O štai jums renginys visiškai tiesiogiai susijęs su Žolinėm – „Žolynų diena“. Renginį ves botaninių kolekcijų kuratorė, tad neabejojame, kad sužinosite tikrai daug naujo!

Kur? VU Botanikos sodo Vingio skyrius (Čiurlionio g. 110)
Kada? rugpjūčio 14 d. 17:00 val.

„Kinas po žvaigždėmis“: Trumpi, bet filmai: šiurpios istorijos

Kodėl gi Žolinių išvakarėse nenuėjus į kiną? Ypač į kiną po žvaigždėmis? Ypač siaubo filmų pasižiūrėti? Nes šią dieną Valdovų rūmuose bus rodoma suaugusiems skirta siaubo filmų programa „Trumpi, bet filmai: šiurpios istorijos“. Programoje — penki trumpametražiai filmai, kupini įtampos, nežinomybės, panikos, psichologinio smurto, su šlakeliu juodojo humoro ir keliais kibirais kraujo.

Kur? Valdovų rūmai
Kada? rugpjūčio 14 d. 21.30 val.

Žolinių maratonas 2020

Nesimiega šeštadienį ryte?! O dar ir bėgioti mėgsti? Tada šis renginys kaip tik tau!

Kur? Vingio parkas (M. K. Čiurlionio g. 100)
Kada? rugpjūčio 15 d. 08:00 val.

Dienos Šokiai #AntVandens

Neeilinio formato vakarėlis Vilniaus pakraštyje įsikūrusiame vandenlenčių parke – Žolinės rytą prasidėsiantys šokiai tęsis iki pat vidurnakčio ir renginio lankytojams pasiūlys gausybę įvairiausių vandens pramogų bei solidžią muzikinę programą. Visą informaciją rasi paspaudęs nuorodą ant pavadinimo.

Kur? „Wake Inn“ (Ežeraičio g., Vilnius)
Kada? rugpjūčio 15 d. nuo 11:00 val.

Čia buvo Vilniaus renginiai bent-truputį-susiję-su-Žolinių-švente. Nori daugiau? Renginių šį savaitgalį Vilniuje – sočiai! Juos rasi čia: https://www.mzirafos.lt/renginiai-vilniuje-kas-vyksta/

– Žolinės 2020: Kaune

Sutartinių Suburtynė

Tikrai unikalus renginys, kurio praleisti nevalia. Čia sutartinės skambės 24 valandas be pertraukų! Organizatoriai žada kilstelti Kauną virš žemės taip, kaip jis dar nebuvo pakilęs – visai tikėtina, kad būtent tai ir įvyks!

Kur? Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus kiemas (V. Putvinskio g. 55)
Kada? nuo rugpjūčio 15 d. 12:00 val. iki rugpjūčio 16 d. 12:00 val.

Žolinių fiesta su Matto

Pasiilgote gero vakarėlio su šokiais iki paryčių? Tokį jums siūlo baras „Taboo“ – kaip ir kasmet per Žolines (ir ne tik per jas)!

Kur? TABOO“ (Pilies g. 12)
Kada? rugpjūčio 15 d. 23.00 val.

Žolinės „Lauke“: „Girių Dvasios“ / Cheh

Žolinės nuo seno simbolizuoja gamtos turtų gausą ir vešėjimą. Jį iliustruoti atrodo nebūtų geresnio pasirodymo nei „Girių Dvasios“. Turtinga ir lietuviško miško ošimą primenanti muzika visai nakčiai užpildys Lauko terasos kampelius, o mus norom nenorom vers siūbuoti.

Beje, pernai „Lauke“ per Žolines taip pat grojo „Girių Dvasios“, tad tai jau tampa nauja Kauno tradicija. O šiais metais prie „Girių Dvasių“ prisijungs „gylių garsų kolekcionierius“ CHEH.

Kur? „Laukas“ (Nepriklausomybės a. 12)
Kada? rugpjūčio 15 d. 21.00 val.

Be abejo, tai ne vieninteliai renginiai, kurie vyks Kaune šį savaitgalį! Daugiau renginių rasi čia: https://www.mzirafos.lt/renginiai-kaune-kas-vyksta/

– Žolinės 2020: Klaipėdoje

Vasariniai žolinėjimai

Kada dar rinkti vaistines / maistines / aromatines žoleles, jeigu ne per Žolines?! Nelabai susigaudai? Ateik į ekskursiją! Ne tik sužinosi daug įdomių ir naudingų dalykų apie žoleles bei jų rinkimą, bet ir pasipildysi savo vaistinių ir kvapniųjų augalų atsargas!

Kur? Nida (tikslenę vietą sužinosi ir tuo pačiu užsiregistruosi ekskursijai paskambinęs 869934637 arba parašęs vykintokeliai@gmail.com)
Kada? rugpjūčio 15 d. 10:00 val.

Žolinė at Shelter Pub

Folkloro didžėjų šventė „Shelter Pub’e“ su MAUT & DIMERK (Jungle)
Aštrus (Jungle / D’n’B) bei KatinsOntLSD (Reagi / Jungle).

Kur? Shelter Pub (Pilies g. 2A)
Kada? rugpjūčio 15 d. 22:00 val.

Žolinės Foreva

Šiaip tai Lebowski galėtų drąsiai tapti Žolinių simboliu!… Tad Klaipėdos diūdeistams net nekyla klausimų, kur minėti šią šventę – be abejo, bare „Lebowski“. (Jeigu perskaitei šią pastraipą ir nieko nesupratai, net pavydim tau. Vadinasi, dar nesi matęs/-čius super-mega filmo „The Big Lebowski“. Kitą vertus, jeigu nesi jo matęs/-čius, kaip, po velnių, tu gyvenai visą tą laiką, žmogau?!)

Kur? Lebowski (S. Šimkaus g. 14)
Kada? rugpjūčio 15 d. 22:00 val.

Čia vos keli renginiai, tiesiogiai susiję su Žolinėm, kurie vyks Klaipėdoje šį šeštadienį. O šiaip tai šį savaitgalį Klaipėdoje ir aplinkui MASĖ kietų koncertų ir renginių! Visus juos rasi čia: https://www.mzirafos.lt/renginiai-klaipedoje-kas-vyksta

O žinai, kur renginius stebėti dar patogiau? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas