žolinės 2019

Žolinės 2021: ką veikti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje?

Žolinės 2021 jau visai ant nosies! “Miesto Žirafos” atrinko įdomiausius Žolinių sekmadienio renginius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje!

Žolinės – viena seniausių derliaus švenčių. Mūsų senolių laikais šią dieną buvo šventinamas pirmasis derlius, valgomi pirmieji obuoliai, šventinamos laukų derliaus puokštės, turėjusios sakralinę ir apsauginę reikšmę. Na, gal derliaus ir nešventinsim, bet į miestą „išlįsti“ tikrai verta! „Miesto Žirafos“ siūlo šiuos renginius, vyksiančius Žolinių 2021 savaitgalį:

(beje, šį sąrašą nuolat atnaujinsime ir pildysime iki pat Žolinių!)

– Žolinės 2021 Vilniuje:

Žolinių maratonas 2021

Nesimiega šeštadienį ryte?! O dar ir bėgioti mėgsti? Tada šis jau tradiciniu tapęs renginys kaip tik tau!

Kur? Vingio parkas (startas – priešais Vingio parko estradą)
Kada? rugpjūčio 15 d. 09:00 val.

Žolinės Trakuose – Kopūstinės kermošius

Šiaip tai veiksmas Trakuose prasidės nuo 10:00 val. – Šv.Mišiomis, bet turime nuojautą, kad tai jus nelabai sudomins, tad einam iš karto prie Kopūstinės kermošiaus! Čia bus ir šokiai, ir dainos, ir žaidimai, ir amatų mokymai. Žodžiu, nusimato graži tradicinė šventė.

Kur? S.Firkovičiaus skveras, Trakai
Kada? rugpjūčio 15 d. nuo 13:30 val.

Vilniaus šviesų festivalis

Vilniaus gimtadienio proga sausio mėnesį įprastai vykstantis Vilniaus šviesų festivalis šiemet dėl pandemijos buvo perkeltas į vasarą. Ir, tiesą pasakius, neatrodo, kad tai yra blogai – grožėsimės šviesų instaliacijomis žaliuojančioje sostinėje šiltomis rugpjūčio naktimis! Rugpjūčio 15-oji – paskutinė Vilniaus šviesų festivalio 2021 diena, tad užbaigti dieną gražiu pasivaikščiojimu po miestą tiesiog privaloma.

Čia vos keli renginiai, susiję su Žolinėm, kurie vyks Vilniuje šį sekmadienį. O šiaip visus įdomiausius Vilniaus renginius rasi čia: https://www.mzirafos.lt/renginiai-vilniuje-kas-vyksta/

– Žolinės 2020 Kaune:

Žolinė Lietuvos liaudies buities muziejuje

Čia vyks, ko gero, tradiciškiausia visoje Lietuvoje Žolinių šventė. Folkloro ansamblių pasirodymai, paskaitos apie bitininkystę ir vaistinius augalus, jodinėjimas arkliais ir kitos tradicinės zabovos – ir visa tai Rumšiškių muziejaus aplinkoje.

Kur? Liaudies buities muziejus (L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės) 
Kada? rugpjūčio 15 d. nuo 14:00.

Be abejo, tai ne vienintelis renginys, kuris vyks Kaune/šalia Kauno šį sekmadienį! Daugiau renginių rasi čia: https://www.mzirafos.lt/renginiai-kaune-kas-vyksta/

– Žolinės 2021 Klaipėdoje:

Vido Bareikio koncertas

Šiemet Klaipėdoje per Žolines su renginiais ne kažką… Kol kas iš didesnių – tik vienas. Tiesa, kai tas „vienas“ – Vido Bareikio koncertas, nėra viskas taip blogai!

Kur? Parkas prie Klaipėdos koncertų salės (Šaulių g. 36)
Kada? rugpjūčio 15 d., 20:00.

Daugiau pajūryje vykstančių renginių rasi čia: https://www.mzirafos.lt/renginiai-klaipedoje-kas-vyksta

O žinai, kur renginius stebėti dar patogiau? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas