Vilniaus šviesų festivalis 2020: TOP 10 įspūdingiausių instaliacijų

Vilniaus šviesų festivalis nušvies sostinės kiemus antrą kartą! Beveik 30 šviesų instaliacijų sausio 24-26 d. džiugins Vilnių ir miesto svečius.

Vilniaus šviesų festivalio instaliacijomis vilniečiai ir miesto svečiai šiemet galės mėgautis tris vakarus iš eilės, nuo sausio 24 iki 26 dienos vakaro. 26 šviesos instaliacijas ir apšviestus objektus šįmet kurs šviesų menininkai iš Lietuvos, Prancūzijos, Rumunijos, Slovakijos, Latvijos bei kitų valstybių. Festivalio maršrutas drieksis ne tik per centrą, bet kvies užsukti ir į naujai apšviestus istorinius kiemus. Todėl „Miesto žirafos“ atrinko TOP 10 instaliacijų, kurias šiemet rekomenduojame pamatyti visiems.

Visas festivalio instaliacijas su lokacijomis galite rasti paspaudę čia.

TOP 10 instaliacijų pagal „Miesto žirafas“


„Procesas“ (autorė Gabrielė Dirmontaitė)

Vilniaus šviesų festivalis

„Procesas“ / Vilniaus šviesų festivalis 2020

Šios instaliacijos idėja – supažindinti žiūrovą su Vilniaus dailės akademijos kūrimosi istorija, taip pat sukelti įspūdį, tarsi jis dalyvautų kūrybos procese. Tam naudojama video medžiaga, kurioje nufilmuotos rankos, kuriančios meną įvairiomis technikomis. Istorija pažinti padeda tai, jog video medžiaga yra išdėstyta katedrų susikūrimo tvarka. Projekcijos pradžia – architektūros katedra, vėliau, tokiu pačiu principu, prisijungia ir kitos katedros. Puikus projektas norintiems daugiau sužinoti apie VDA istoriją.

Vieta: VDA Parodų salės „Titanikas“ kiemas (Maironio g. 3)


„Metawalk“ (autorius Pavelas Vologinas)

Vilniaus šviesų festivalis

„Metawalk“ / Vilniaus šviesų festivalis 2020

Instaliacija „Metawalk“ yra apie barjerų įveikimą ryžtu. Jos autorius pasitelkia šviesos choreografiją ir naujasias kompiuterinės regos technologijas tam, kad sukurtų iš pirmo žvilgsnio neįveikiama tunelį su galybę šviesos barjerų, kurie atsivers visiems, ryžusiems žengti per šį tunelį.

Vieta: Vilniaus universiteto Didysis kiemas (Universiteto g. 3)


„Spalvų siena“ (autorius „duJonai“)

Vilniaus švisų festivalis

„Spalvų siena“ / Vilniaus šviesų festivalis 2020

Interaktyvi instaliacija leidžianti lankytojams tapti dailininkais, ir savo rankų judesiais tapyti įspūdingus ir monumentalius paveikslus. Festivalio žiūrovai galės vienu rankos mostu spalvomis užpildyti didžiulę sieną, stebėti, kaip spalvos tarpusavyje maišosi ir keičiasi, pajusti galios ir mąstelio suteikiamą malonumą. Beje, vienu metu instaliacija galės naudotis nuo 1 iki 6 žiūrovų.

Vieta: K. Sirvydo skveras


„Mes“ (autorius Linartas Urniežis)

„Mes“ / Vilniaus šviesų festivalis 2020

Instaliacija “Mes” tai paprastų ir tuo pačiu unikalių žmonių akių video aranžuotė, saveikaujanti su Šv. Ignoto kieme itališkumu dvelkiančia pastato architektūra. Šiam projektui pasitelkta 18 skirtingų akių porų. Visos jos sujungtos į vieną bendrą socialinę žinutę. Kokie mes? Ką atspindi mūsų akys? Ar įmanoma perprasti akių emociją nematant veido mimikos ir nežinant kieno tai akys? Tikrai įdomus ir šiokį tokį nejaukumo efektą kuriantis projektas, kurį neabejotinai verta pamatyti.

Vieta: Lietuvos technikos bibliotekos kiemas (Šv. Ignoto g. 6)


„Faceless Men“ (autorius Radu Ignat)

„Faceless Men“ / Vilniaus šviesų festivalis 2020

Iš Rumunijos kilusio menininko projektas, kuris priverčia susimąstyti apie žmogaus veido ir šviesos „bendradarbiavimą“. Juk priklausomai nuo šviesos dažnai stipriai kinta ir žmogaus veido bruožai. Būtent tai modernių projekcijų bei skulptūros pagalba siekia atskleisti ir šio projekto autorius. O visas instaliacijos vaizdas tikrai ilgam prikausto akį.

Vieta: Gedimino pilies kalno parkas


Skaityti toliau
Puslapiai: 1 2