Vilniaus knygų mugė 2020: TOP 10 įdomiausių renginių

Nežinai, ką pamatyti šiemetinėje Vilniaus knygų mugėje? „Miesto žirafos“ parengė tau įdomiausių mugės renginių gidą.

Vilniaus knygų mugė jau tapo didžiuliu reiškiniu mūsų šalyje. Jau 21-ąjį kartą organizuojamas renginys šiemet ir vėl žada daug įdomių knygų pristatymų, žinomų svečių, diskusijų bei žinoma, jau tradiciniais tapusių koncertų bei pokalbių lankytojų pamėgtoje Muzikos salė. Tad „Miesto žirafos“ savo subjektyvia nuomone (nes „žirafos“ skaityti nemoka) surinko savo akiai įdomiausių mugės akcentų TOP’ą, kuriuos norėtų aplankyti pačios bei rekomenduotų pamatyti ir jums.


Vilniaus knygų mugė 2020: įdomiausi akcentai pagal „Miesto žirafas“


1. Pokalbis su oskaro laureate Torill Kove

Vilniaus knygų mugė

Torill Kove

Ne kasdien į Lietuvą užklysta garbingiausio pasaulyje kino apdovanojimo laureatai. Tačiau šiemetinėje Knygų mugėje vieną tikrai sutiksime. Norvegų kilmės kanadietė, režisierė bei animatorė Torill Kove 2007-aisiais oskaro statulėlę gavo už trumpo metro animacinį filmą „The Danish Poet“ („Danų poetas“). Ši menininkė savo pašaukimą atrado ne iš karto, o jau baigusi miestų planavimo studijas, kai perkopė savo 30-metį ir pajuto aiškų vidinį poreikį kurti, nors iki tol animacijos net nežiūrėdavo. Įdomu tai, kad Jau pirmasis T. Kove animacinis solo projektas „Mano močiutė lygino karaliaus marškinius“, buvo nominuotas „Oskarui“ bei pelnė nemažai kitų svarbių prizų. T. Kove ne tik animatorė, ji kuria bei iliustruoja knygas vaikams. Ir mums labai džiugu, kad su šia asmenybe bus galima išgirsti pokalbį iš šių metų Knygų mugėje.

Laikas: vasario 22 d. 16 val.


2. Andriaus Mamontovo albumo „Sakuros ir perlai“ pristatymas

Andrius Mamontovas

Tikriausiai net neverta sakyti, kokią muzikinę įtaką Lietuvos muzikos scenai yra padaręs Andrius Mamontovas ir grupė „Foje“. Kiekvieno jo albumo ar dainos pasirodymas yra didžiulis įvykis šalies muzikinėje padangėje. Šiemetinėje Knygų mugėje kūrėjas prsistatys savo naujausio ir dar niekur negirdėto albumo „Sakuros ir Perlai“ dainas. Tad laukia tikrai išskirtinis renginys visiems melomanams ir Andriaus muzikos gerbėjams.

Laikas: vasario 22 d. 19.30 val.


3. Vytauto Landsbergio jaunesniojo knygų pristatymai

Vilniaus knygų mugė

Vytautas Landsbergis jaunesnysis

Šio legendinio rašytojo bei muzikanto kūriniai ne vieną kartą lydėjo nuo kūdikystės iki pat brandaus amžiaus. Šiemet Knygų mugėje V. Landsbergis jaunesnysis pristatys net dvi knygas: biografinį leidinį  „Mamutė. Ona Jablonskytė- Landsbergienė“ bei knygą vaikams „Rudnosiuko raštai“, kurią pristatymo metu lydės ir vaikiškas spektaklis „Visiškas rudnosiukas“. Itin smagu, jog šiais metais autoriaus knygomis renginyje galės pasidžiaugti tiek dideli, tiek ir mažieji jo kūrybos gerbėjai.

Laikas: vasario 21 d. 16.00 val. (vaikams) ir vasario 20 d. 16.00 val. (suaugusiems).


4. Victori’os Eugeni’os Henao knygos pristatymas

Victoria Eugenia Henao

Ši moteris labai iš arti matė legendinio narkotikų barono Pablo Escobaro gyvenimą, nes…buvo jos mylimoji. Apie savo patirtį ši moteris parašė knygą, kurios pristatymas vyks ir šiemetinėje „Knygų mugėje“. Šiame pristatyme dalyvaus ir pati charizmatiškoji knygos autorė, tad susitikimo metu tikrai netrūks įdomių istorijų iš vienos žiauriausių ir ryškiausių praėjusio amžiaus asmenybių gyvenimo.

Laikas: vasario 22 d. 20.00 val.


5. Algimanto Čekuolio knygos pristatymas

Vilniaus knygų mugė

Algimantas Čekuolis

Algimantas Čekuolis yra tas rašytojas ir publicistas, kurio knygas skaityti visuomet itin malonu. Šioje Vilniaus Knygų mugėje jis pristatys naujausią savo darbą „Anselmo Kuntaplio nuotykiai“. Čekuolis mums visada buvo, yra ir liks išsilavinusios kosmopolitiškos asmenybės pavyzdžiu. Tad kiekvienas jo knygos pasirodymas ar paties autoriaus viešas išstojimas, bent jau „žirafoms“, tikrai yra įvykis.

Laikas: vasario 22 d. 11.00 val.


Skaityti toliau
Puslapiai: 1 2