Vilniaus knygų mugė 2019 – vasario 21-24

Vilniaus knygų mugė, jubiliejinė 20-oji, šiemet svečius pasitiks tema „Po dvidešimties metų“.

Lankytojų laukia itin plati kultūrinė programa, naujos erdvės, susitikimai su lietuvių ir užsienio autoriais, naujo formato renginiai bei nemažai gimtadienio staigmenų!

Taigi, 2019-aisiais vasario 21–24 dienomis kviečiame švęsti. Tegu skaitymo nuotykis tęsiasi!

Mugės dienos ir darbo laikas:

– vasario 21 d. ketvirtadienis – BIČIULIŲ DIENA – 10:00 – 19:00
– vasario 22 d. – DAR ILGESNIS PENKTADIENIS – 10:00 – 21:00*
– vasario 23 d., šeštadienis – NEKASDIENIAI PASIMATYMAI – 10:00 – 21:00
– vasario 24 d., sekmadienis –  ŠEIMOS DIENA  – 10:00 – 17:00

*! Penktadienį nuo 21.00 val. iki 23.00 val. Muzikos salėje vyks Vilniaus knygų mugės 20-mečiui skirtas renginys „Naktis mugėje“.  Įėjimas į renginį tik su Vilniaus knygų mugės bilietais.

Daugiau informacijos bei visa programa (kurios mes nekeliame, nes ji LABAI ilga!:)): www.vilniausknygumuge.lt

Kuo ypatinga VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ?

Vaikų literatūros salė. Šioje salėje pristatomos Lietuvos ir užsienio leidėjų knygos, skirtos vaikams ir paaugliams. Jaunieji skaitytojai čia turi savo erdvę, kurioje gali nevaržomai žaisti ir skaityti, o jiems skirti renginiai vyksta specialiai įrengtoje „scenoje vaikams“.

Kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“. Unikalus renginys, gimęs Vilniaus knygų mugėje 2003 metais. Studijos sumanytoja – grafikė, knygų dailininkė Sigutė Chlebinskaitė su savo komanda kasmet kviečia mugės lankytojus dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, skaitymuose, susitikimuose su knygų vaikams kūrėjais, iliustruotojais iš Lietuvos ir užsienio.

Diskusijų klubas. Kiekvienais metais Forume susitinka Diskusijų klubo žaidėjai – tai rimtų temų, intelektualaus pokalbio erdvė, kurioje diskusijos persipina su naujų leidinių pristatymais, iškeliamos aktualiausios visuomeninės, kultūrinės problemos. Klube diskutuoja garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno, visuomenės ir mokslo žmonės.

LRT salė (5.1). ir LRT taškas. Nuolatinio mugės partnerio – Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos – erdvė šalia salės 5.1, kuri nuo šiol vadinsis ir LRT sale / 5.1. Iš šios – didžiausios – salės LRT transliuos populiariausius mugės renginius, o šalia įsikūrusiame LRT taške nuolat dirbs televizijos, radijo ir interneto portalo žurnalistai.

Muzikos salė – kiekvienais metais unikalia programa ir turiniu stebinanti erdvė, jau penkerius metus organizuojama asociacijos AGATA  ir suburianti daugumą Lietuvos muzikantų po vienu stogu. Šiais metais tai bus tikra atradimų oazė nepaliksianti abejingų. Savo veiklą pristatys daugiau nei du šimtai Lietuvos įvairių žanrų muzikos kūrėjų, atlikėjų, leidėjų ir koncertų organizatorių. Ilgiau užsibūti kvies virš dvidešimt specialiai mugės programai parengtų gyvo garso koncertų, kaip visad įdomūs ir įtraukiantys pokalbiai ir didžiausia Lietuvos muzikinės produkcijos mugė.

„Muzikos salėje“ bus įrengta daugiau nei septyniasdešimt stendų įsimintiniems susitikimams su mylimais muzikantais, vyks ir patys įvairiausi užsiėmimai bei pramogos, o galimybė išbandyti tradicinius ir neįprastus instrumentus patrauks ne vieno lankytojo dėmesį.

Gražiausių metų knygų paroda. Vilniaus knygų mugėje kasmet lankytojams pristatomos Lietuvos leidyklų per praėjusius kalendorinius metus išleistos gražiausios metų knygos bei apdovanojami jų dailininkai, leidėjai ir poligrafijos specialistai.

Knygos kino salė. Mugės lankytojai turi galimybę pamatyti naujausias garsių romanų ekranizacijas, dokumentinius filmus apie rašytojus, poetus, menininkus.

Bibliotekų erdvė. Lietuvos bibliotekininkų kuriama atvira ir kitokia biblioteka be sienų. Tai dar viena skaitymo, bendravimo ir renginių erdvė jaunimui.

Bukinistų pasažas. Kitokia mugės erdvė, įdomi tiems, kurie žavisi senomis knygomis ar klausosi vinilinių plokštelių.