Vilius Tamošaitis (Gerai Gerai)

Vilius Tamošaitis (GeraiGerai): „Pigi lietuviška pop muzika – ne man“

Į tradicinės „Miesto žirafų“ anketos klausimus šią savaitę atsako muzikantas, prodiuseris bei kulinaras Vilius Tamošaitis (GeraiGerai).

Šio talentingo muzikos prodiuserio bei atlikėjo biografijoje ir pasirodymai tarptautiniuose festivaliuose, ir M.A.M.A apdovanojimų statulėlė ir net antra vieta atrankos į “Euroviziją” finale. Be to, jis puikus kulinaras, turintis netgi savo maisto pagardų liniją. Muzikos gerbėjai jį pažįstą “GeraiGerai” pseudonimu, o šeima bei draugai jį vadina tiesiog Viliumi, Viliumi Tamošaičiu. Būtent ši talentinga asmenybė šią savaitę sutiko atsakyti į tradicinės “Miesto žirafų” anketos klausimus.

Tavo įsimintiniausias matytas renginys?

Sunku išskirti vieną. Tačiau man labiausiai įstrigę yra mano dievukų “Chemical Brothers” bei “Depeche Mode” koncertai, taip pat kažkada didelį įspūdį paliko ir festivalio “Positivus” senasis variantas bei “I Love Techno” festivalis Belgijoje. Dar kas labiausiai yra įstrigę atmintyje, tai jubiliejinė Dainų šventė. Tą didybės jausmą ir pozityvią energiją prisimenu lyg šiol.

Svajonių renginys, kurio bilietui nepagailėtum jokios pinigų sumos?

Tikriausiai tai būtų grupės “Faithless” koncertas, kurį kažkada praleidau ne dėl savo kaltės. Bilietus turėjau, tačiau tuomet renginys buvo atšauktas, o dar vėliau grupė paskelbė apie savo veiklos pabaigą. Tad jei vis dėl to jie atsikurtų, tuomet tikrai labai pasistengčiau pamatyti šios grupės koncertą.

Tavo svajonių vieta, kurioje labiausiai norėtum surengti pasirodymą? Kodėl?

Kaip atlikėjui, tikriausiai norėtųsi kažkokio didelio stadiono. Kad ir Vingio parko. Tačiau kalbant apie išskirtinumą, tai visai norėčiau surengti pasirodymą ant kokio labai aukšto dangoraižio stogo, kokioje užsienio šalyje. Visų pirma dėl to, kad aš bijau aukščio. Tad tai būtų man pačiam didelis iššūkis, o visų antrą – tai būtų labai smagi renginio koncepcija.

Trys vietos Vilniuje, kur dažniausiai užsuki paklausyti koncertų?

Sunkiais įvardinčiau tris. Mat pastaruoju metu tikrai retokai teko eiti į koncertus. Tad nebent išskirčiau Loftą, “Compensą”… na ir jei kažkas labai didelio atvažiuoja, tai ir “Siemens’e” kartais pasirodau.

Jei nemokamai gautum bilietus į “Depeche Mode” ir “Ah-a” koncertą… Ir jie vyktų tuo pačiu metu. Kaip pasirinktum į kurį renginį eiti?

Labai lengvas klausimas. “Depeche Mode” yra viena kiečiausių grupių mano “playliste”, tad nors kelis kartus jau buvau, tikrai dar kartą nueičiau į jų koncertą.

Į kokį renginį tavęs nenuvarytų nei “su šautuvu?” Kodėl?

Tikrai neičiau į kokį pilnai “fonograminį” renginį. Taip pat neičiau ir rusiškos muzikos koncertus. Manęs tikrai nežavi visokie “Ruki Vverch”, Gazmanovai ir Kirkorovai. O jei pasiūlytų nueiti į Laimučio Purvinio koncertą, gal visai ir susigundyčiau pasižiūrėti, kaip tos legendos atrodo :D Nors šiaip pigi lietuviška pop muzika – taip pat tikrai ne man.

Sentimentaliausia tau renginių vieta, kurios jau nebėra.

Klubai “Sata” bei “Woo”. Šie klubai anksčiau sukdavosi mano žemėlapyje labai dažnai ir net ne savaitgaliais.

Renginys, kurį mieliau rinktumeisi žiūrėti per TV nei gyvai. Kodėl?

Man visos apdovanojimų ceremonijos daug įdomiau atrodo per TV. Kiek teko pačiam dalyvauti M.A.M.A apdovanojimuose, jie man daug įdomesni, kai juos stebėjau per TV. Spėju panašiai yra ir su “Oskarais” ar “Grammy”. Žinoma ta atmosfera vietoje yra kitokia, bet paties renginio vaizdas yra daug geresnis per TV.

Kiek toliausiai teko nukeliauti norint sudalyvauti kokiame nors renginyje?

Kaip jau minėjau anksčiau, tai tikriausiai būtų “I Love Techo” festivalis Belgijoje. Tačiau, jei kalbant ne apie muziką, tai bent kartą per metus su draugais turime tradiciją nuvykti į įvairias žinomų pasaulio futbolo klubų varžybas. Tad tokiomis progomis teko lankytis Londone, Milane ir pan.

Renginys, kurį Vilius Tamošaitis (GeraiGerai) praleido ir lyg šiol dėl to labai gailisi?

Aš esu iš tų žmonių, kurie stengiasi nesidairyti atgal ir nesigailėti. Tačiau tas neįvykęs “Faithless” koncertas visgi paliko gailestį širdyje.

Jei tau būtų suteikta galimybė keliauti laiku, kuriame praeityje vykusiame renginyje norėtum sudalyvauti?

Norėčiau nukeliauti, į kokias gal gladiatorių kautynes… O jei rimtai, tai visai norėčiau “nusileisti” Woodstocke. Būtų smagu pasižiūrėti, kokia iš tikro ten buvo atmosfera. O jei kalbant apie dar naujesnius laikus, tai mane tikrai “užjudinot” su tuo “Faithless koncertu”. Tikrai į kažkurį nueičiau.

Paskutinis klausimas (for fun): Kur paskutinį kartą matei žirafą?

Žirafą mačiau prieš dvi ar tris diena pas dukrą vaikiškoje knygutėje. O rimtesnis toks susidūrimas buvo vaikystėje, kai su klase važiavom į Tado Ivanausko muziejų.  Mažam koridoriuje už stiklo pamačiau didelę žirafos iškamšą, kuri buvo pusiau su kailiu, pusiau plastmasinė. Kažkoks negeras jausmas buvo.