Vasario 16 Vilniuje: svarbiausi ir įdomiausi renginiai

Valstybės 100-čio jubiliejaus šventės jau baigėsi, tačiau mes ir toliau garsiai švęsime savo nepriklausomybę. Tad, gerbiami piliečiai, surinkome jums sąrašą renginių bei vietų Vilniuje, kur galėsite švęsti bei didžiuotis tuo, kad gyvenate laisvoje šalyje!

Vasario 16-osios renginių programa

8.30 val. 1918 m. vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto Signatarų pagerbimas. Rasų kapinės, Rasų g. 32.

10.00 val. Jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“. Katedros aikštė–J. Basanavičiaus aikštė–Rasų kapinės

12.00 val. Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija. Simono Daukanto aikštė.

12.00 val. Karaliaus Mindaugo taurė. „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyras grįžta su trenksmu. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pastaruosius dvejus metus kėlė taurę – kas šalies čempionams šį sezoną kąs skaudžiausiai? Keturios stipriausios „Betsafe–LKL“ komandos surems ginklus dėl pirmojo trofėjaus šį sezoną 2019 m. vasario 16-17 d. Be aršių kovų dėl „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės, žiūrovų dviejų dienų renginyje laukia tradicinis „Snaiperio“ konkursas, Lietuvos krepšinio lyga ketina nustebinti ir daugiau pasirodymų. Tą patį savaitgalį bus rengiamos ir moterų krepšinio taurės finalo rungtynės – kova dėl Karalienės taurės, o stipriausių LKL komandų dubleriai žais dėl LKL ateities taurės. „Siemens“ arena, Ozo g. 14.

12.30 val. Šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.

14.00 val. Vasario 16-osios minėjimas prie Lietuvos nepriklausomybės signatarų namų. Pilies g. 26.

15.00 val. Ceremonija prie 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos pirmininko, partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo, aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos, skirta paminėti deklaracijos pasirašymo 70-ąsias metines. Totorių g. 25.

18.00 val. 70 simbolinių laužų (nuo Katedros iki Lukiškių aikštės), skirti 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos pasirašymo 70-osioms metines paminėti. Gedimino prospektas.

18.00 val. Šokis Lietuvai. Lietuvai žengiant į naują šimtmetį, jos gimimo dieną – vasario 16-ąją, “Motus” šokio mokykla dovanoja jai dovaną – „Šokį Lietuvai“. Skirtingų šokio stilių įvairovė atsiskleis net 19-oje pasirodymų. Išskirtinai šiam įvykiui  – skambės tik lietuviška muzika. Jos ritmai prikels skulptūras šokiui ir pakvies žiūrovą pasivaikščioti po nuolat judantį ir atgyjantį “Motus” muziejų.  Lietuvos vaikų ir jaunimo centro didžiojoje salėje, Konstitucijos pr. 25

19.00 val. Erlas Oukinas Lietuvoje. Erlas Oukinas – vienas geriausių džiazo atlikėjų pasaulyje. Daugybę metų jis buvo įvardijamas kaip „Muzikos genijus ir sekso simbolis. Maža to, jis laikomas turbūt geriausiu bosanovos atlikėju už Brazilijos ribų. Ir pagaliau jis pirmą kartą atvyksta į Lietuvą. Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30.

19.00 val. Riešutų duona. Daugeliui skirtingų kartų vis kitaip pažįstama, mokyklos suole nučiupinėta, į Lietuvos kino ir teatro klasikos fondus nugulusi „Riešutų duona“ vėl igavo naują pavidalą. Šiam kūriniui Keistuolių teatras įkvėpė šviežio oro gurkšnį, dvelkiantį „The Beatles“ muzika ir išeinančios vaikystės žingsniais. Keistuolių teatras. Laisvės pr. 60.

19.30 val. Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė” koncertas. Vasario 16-ąją Vilniuje – unikalus, tik ypatingomis progomis atliekamas, Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertas „Broliai“. Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „SKYLĖ“ jau daug metų puoselėja tradiciją Vasario 16-ąją švęsti atliekant programą „Broliai“, skirtą Lietuvos laisvės kovų dalyvių atminimui įamžinti. Pastaraisiais metais Nepriklausomybės šventės dvasią įžiebusios mažesnių Lietuvos miestelių žmonėms, šiemet, po ilgos pertraukos – Vasario 16-ąją „Broliai“ dainos skambės Vilniuje ir pirmą kartą pačioje sostinės širdyje – Katedros aikštėje. Katedros aikštė.

O tiems, kurie žada laisvą dieną iš lovos išlipti tik vėlai vakare, siūlome išmėginti šias vakarines pramogas:

20.30 val. „Flow Music Sound“. Vinilo pristatymas. „Flow Music“ renginių organizavimo, muzikos vadybos bei leidybos komanda, švenčia pirmąjį savo gimtadienį ir ta proga išleidžia miesto muzikos rinkinį “Flow Music Sound”. Tik vinilinės plokštelės formate. Vasario 16 dieną vinilas bus pristatytas  su rinkinio kūrinių autoriais „Lofte“. Scenoje pasirodys „Despotin Fam“ , „Vilniaus Energija, „Micro One“, „LTZOO“, „Erke“, Radvilas RA, „Stealurmind“ (Awlnight x A.Mantis). LOFTAS, menų fabrikas, Švitrigailos g. 29.

21.00 val. Vido Bareikio ir „VB Gang“ koncertas. Vidas Bareikis šiais metais jau surengęs įspūdingą šimto koncertų turą #VB100, po trumpos pertraukėlės pasirodys Tamsta klube. Vido koncertai ryškūs, energingi ir atspindintys tikrą vakarėlio nuotaiką. Su Vidu Bareikiu pasirodys ir jo grupė – VB Gang! Koncerte Vidas žada dainas iš naujausio jo albumo „Kątukąvakare“ bei atiduos duoklę visiems mums – senąsias mylintiems. Tamsta kulbas“, A. Strazdelio g. 1

21.30 val. „The Ditties“ koncertas. Lietuvoje nebuvo svingo eros, bet šią spragą nacionalinės muzikos istorijoje užpildo svingo karalienės „The Ditties“, įviliodamos klausytoją į žaidimą „kas būtų, jeigu būtų“, svingo ritmu atlikdamos gražiausius lietuviškus kūrinius, tokius kaip B. Dvariono „Žvaigždutė“ ar B. Gorbulskio „Smėlio pilys“. Įspūdingas tolimų kultūrų sugretinimas, tik „The Ditties“ būdingas žaismingumas, gera nuotaika, meistrystė ir paverčia svingo epochą gyva, tebejaudinančia ir tebesančia Lietuvoje. Vardant tos Lietuvos bus sugiedota ir Tautiška giesmė, žinoma, ypatingai ditiškai ir jautriai. Jazz Cellar 11“, Aušros vartų 11.

23.00 val. „Tomorrism“: Ciarra Black, Rune Bagge, VTSS. Antroji „Tommorism“ diptiko dalis nagrinės techno muzikos perspektyvas. Iš įvairių pasaulio kampelių čia atvyksta trys į šlovę bei pripažinimą bekopiantys atlikėjai, apie kuriuos vėliau sakysite „Aš klausiau juos dar tada, kai jie nebuvo žymūs“. O šie muzikos stebukladariai – Ciarra Black, Rune Bagge ir VTSS. Kultūros baras KABLYS, Kauno g. 5.