Vaidotas Valiukevičius

Vaidotas Valiukevičius (The Roop): “Vengiu renginių, kuriuose muzika yra tarsi greitas maistas”

Į „Miesto žirafų“ anketos klausimus atsako atlikėjas ir muzikos kūrėjas Vaidotas Valiukevičius.

Šį žmogų mes scenoje matome jau antrą dešimtmetį ir sceninių vardų jis per šį laiką turėjo ne vieną. Tačiau šiandien mes jį geriausiai žinome tiesiog kaip Vaidotą Valiukevičių, grupės “The Roop” lyderį bei įdomią asmenybę. Būtent jis ir sutiko šią savaitė atsakyti į tradicinius mūsų “Miesto žirafų” anketos klausimus.

Tavo įsimintiniausias matytas renginys?

Labiausiai man atmintyje yra įstrigęs Michael’o Jackson’o koncertas Čekijoje. Pirmą kartą keliavau į užsienį be tėvų. Tai buvo jo “History” turo atidarymo koncertas, kuriame buvo apie 130 tūkst. žmonių, o aš jį stebėjau pirmose eilėse. Tai tikriausiai yra didžiausias mano matytas renginys iki šiol.

Svajonių renginys, kurio bilietui nepagailėtum jokios pinigų sumos?

Na, jei vadinsime tai “svajonių renginiu”, tai, jei būtų dar įmanoma, aš tikrai norėčiau pamatyti Freddy Mercury ir “Queen” gyvai scenoje. Tam tikrai nepagailėčiau jokios pinigų sumos. O kalbant apie dabartį, tai sunku vadinti tai svajone, nes jei pasitaiko proga pamatyti kažką įstabaus, tiesiog ir skiriu tuos, kad ir didelius pinigus kažkokiam renginiui.

Tavo svajonių vieta, kurioje labiausiai norėtum surengti pasirodymą? Kodėl?

Atvirai pasakius, tokios neturiu. Man tiesiog įdomios atskiros vietos, kurios turi savo istoriją arba išskirtinį veidą. Pavyzdžiui tikrai būtų įdomu surengti koncertą kokioje itin mažoje saloje, kurioje tilptų vos keli šimtai išrinktųjų žiūrovų.

Trys vietos Vilniuje, kur dažniausiai užsuki paklausyti koncertų?

“Tamsta” klubas, Šv. Kotryno bažnyčia ir tikriausiai “Vasaros terasa”.

Jei nemokamai gautum bilietus į “Ahair “Depeche Mode” koncertą… Ir jie vyktų tuo pačiu metu. Kaip pasirinktum į kurį renginį eiti?

Čia būtų paprasta. “Depeche Mode” esu matęs jau ne kartą, tad šį kartą nueičiau į “Aha”, nes jų gyvai taip ir nesu dar girdėjęs.

Į kokį renginį tavęs nenuvarytų nei “su šautuvu?” Kodėl?

Vengiu renginių, kuriuose atliekama muzika yra tarsi greitas maistas, kurį valgant tu tiesiog kenki savo sveikatai. Bei, žinoma, niekada neičiau į “propagandinį”, kuriame kokios nors priešiškos šalies atlikėjas skleistų kažkokią man nepriimtiną ideologiją.

Sentimentaliausia tau renginių vieta, kurios jau nebėra.

Aš apskritai nelabai turiu sentimentų vietoms. Tad tokios tikriausiai nėra.

Renginys, kurį mieliau rinktumeisi žiūrėti per TV nei gyvai. Kodėl?

Kadangi aš neturiu TV, tad dažniausiai renkuosi viską pamatyti gyvai. Nes dalyvaudamas renginyje tu taip pat pamatai ir kitus žmones, pabūni naujoje erdvėje, daugiau socializuojies. Tikrai visiems dažniau linkiu pakilti nuo TV bei kompiuterių ir išeiti renginių pažiūrėti gyvai. Tai duoda daug gero.

Kiek toliausiai esi nukeliavęs norėdamas sudalyvauti kokiame nors renginyje?

Toliausiai nukeliauti teko į savo koncertą. Kartu su grupe “The Roop” esame groję San Franciske, Kalifornijoje.

Renginys, kurį Vaidotas Valiukevičius kažkada praleido ir lyg šiol dėl to labai gailisi?

Aš nieko niekada nesigailiu. Aš visuomet orientuojuosi tik į tai, kas bus, ką galima pamatyit naujo. Tuo labiau, kad dabar yra tiek talentingų atlikėjų, kad tik spėk išsirinkti.

Jei tau būtų suteikta galimybė keliauti laiku, kuriame praeityje vykusiame renginyje norėtum sudalyvauti?

Tikrai įdomu būtų kažkokiomis aplinkybėmis gyvai pamatyti Marilyn Monroe bei Elvį Presley. Taip pat nueičiau ir į George Michael koncertą.

Paskutinis klausimas (for fun): Kur paskutinį kartą esi matęs žirafą?

Laidoje apie gyvūnus. O jei gyvą – tai kažkada, kokiame nors zoologijos sode, į kurį dabar tikrai nenorėčiau grįžti. Mat ankštuose narvuose uždaryti gyvūnai man kelia labai didelį gailestį.