richardas jonaits

Richardas Jonaitis: “Buvau gal ir pats aistringiausias šokėjas jų pasirodymo metu”

Šią savaitę į tradicinės „Miestų žirafų“ anketos klausimus atsako TV ir radijo laidų vedėjas, keliautojas ir melomanas Richardas Jonaitis.

Šis žmogus yra vienas iš charizmatiškiausių Lietuvos televizijos ir radijo laidų vedėjų. O jo dikcijos ir balso tembro pavydėtų net ir geriausi pasaulio žinių diktoriai. Be to, jis yra užkietėjęs keliautojas ir didžiulis melomanas. Mums didelė garbė, kad šią savaitę į tradicinės “Miesto žirafų” anketos klausimus laiko atrado atsakyti Richardas Jonaitis.

Tavo įsimintiniausias matytas renginys?

Daugiau mažiau 2007 m. vykęs muzikos festivalis Danijoje „Roskilde“, kuris aišku vyksta kasmet, bet aš buvau tais metais, kai jame grojo Red Hot Chilli Peppers, Bjork, Basements Jaxx, Justice, Trentemoller ir aibė kitų. O man įsimintiniausias buvo Belgų electro rock grupės Goose koncertas. Visiškai atsitiktinai užsukau į jų koncertą ir buvau gal net ir pats aistringiausias šokėjas jų pasirodymo metu.

Svajonių renginys, kurio bilietui nepagailėtum jokios pinigų sumos?

Greičiausiai toks, prie kurio organizavimo pats prisidėčiau. 2021 m. “LRT Opus” radijuj bus 15 metų ir aš jau turiu viziją, koks norėčiau, kad tai būtų renginys. Tad tebūnie tai mano svajonė, o jei dėl kitų organizuojamų renginių, tai neapsisprendžiu, ar tai turėtų būti Rolling Stones ar Sugarman koncertas.

Tavo svajonių vieta, kurioje labiausiai norėtum pamatyti koncertą? Kodėl?

Tebūnie Sidnėjus, nes buvom ten ne taip seniai ir tai yra klasiškas miestas.

Trys vietos Vilniuje, kur dažniausiai užsuki paklausyti koncertų?

Menų fabrikas „Loftas“, “Tamsta” ir tada vėl “Loftas” :)

Jei nemokamai gautum bilietus į Depeche Mode  ir Ah-a koncertą… Ir jie vyktų tuo pačiu metu. Kaip pasirinktum į kurį renginį eiti?

Mėgstu abi grupes ir abi esu girdėjęs, bet jei tokia sąlyga, eičiau į „Depechus“.

Sentimentaliausia tau renginių vieta, kurios jau nebėra.

Vilniaus naktinis klubas „Gravity“. Buvo laikas, kad abi savaitgalio naktys praeidavo tenai.

Renginys, kurį mieliau rinktumeisi žiūrėti per TV nei gyvai. Kodėl?

Gal koks nors super masinis renginys. Nežinau. Naujųjų metų naktis, kur minios žmonių ir pan. Nelabai mėgstu didžiulių minių. Kitą vertus, ta minia ir bendra euforija irgi yra šis tas magiško. Bet prie šio klausimo pagalvojau apie krepšinio varžybas. Kartais gal įdomiau stebėti per TV, nes pamatai daugiau detalių.

Į kokį renginį tavęs nenuvarytų “nei su šautuvu”?

Į bendrą Radžio ir grupės Ruki Vverch koncertą. Arba į bet kurį iš šitų. Na, bet šiaip būkim biedni, bet teisingi, su šautuvu mus kiekvieną nuvarytų kas kur norėtų:)

Kiek toliausiai teko nukeliauti norint sudalyvauti kokiame nors renginyje?

Greičiausiai tais bus Turkija ir netoli Stambulo 2003 m. vykęs „Rock’n’Coke“ muzikos festivalis.

Renginys, kurį Richardas Jonaitis kažkada praleido ir lyg šiol dėl to labai gailisi?

Na, toje pačioje minėtoje Australijoje tuo pat metu kaip ir mes viešėjo „Sugarman“. Mielas atlikėjas, apie kurį sukurtas gražus filmas, tačiau pusė jo turo buvo atšaukta ir to koncerto nebeišvydom.

Jei tau būtų suteikta galimybė keliauti laiku, kuriame praeityje vykusiame renginyje norėtum sudalyvauti?

O, na tai aišku norėčiau pažiūrėti kokios idėjos sklandė ir kas vyko legendiniame 1969 m. Vudstoko festivalyje.

Paskutinis klausimas (for fun): Kada paskutinį kartą matei žirafą?

Prieš kokius 10 m. mačiau didžiulę žirafą Bankoko Zoologijos sode. Nesu zoologijos sodų fanas, tad dabar į juos nebevaikštau ir šiuos įspūdingus ilgakaklius matau rečiau. Tačiau viliuosi kada pamatyti realybėje ir natūraliomis sąlygomis gyvenančias žirafas.

Jovitos Balčiūnaitės nuotr.