Midsummer Vilnius: Gidonas Kremeris ir Kremerata Baltica

, Katedros a. 4 Vilnius

Liepos 22 d. festivalio scenoje neeilinis rafinuotos muzikos vakaras, kurio metu scenoje pasirodys pasaulinio garso orkestras Kremerata Baltica kartu su legendiniu smuikininku ir meno vadovu, maestro Gidonu Kremeriu. Valdovų rūmų kieme klasikinės muzikos gurmanų lauks elitinis tarptautinio pripažinimo pelniusių muzikantų koncertas.

Ypatingomis progomis Lietuvoje koncertuojantis ansamblis kartu su Gidonu Kremeriu praturtins festivalio „Midsummer Vilnius“ renginių programą originaliais klasikinės muzikos opusais. G. Kremerio repertuaras yra neįprastai platus ir įvairus, apimantis daugelį klasikinių ir romantiško periodo kūrinių, kuriems maestro suteikia šviežumo ir modernumo. Muzikantas ypatingą dėmesį skiria ir naujų talentingų kompozitorių bei nepelnytai pamirštų autorių kūrybai.

Gidonas Kremeris – vienas garsiausių pasaulio smuikininkų, orkestro Kremerata Baltica įkūrėjas ir meninis vadovas. 1997 m. G. Kremerio įkurtas kamerinis orkestras yra laikomas bene ryškiausiu Europos tarptautiniu orkestru, įvertintu „Grammy“ apdovanojimuose.

Dvidešimtmetį gyvuojantis ir daugiau nei dvidešimt kompaktinių plokštelių įrašęs orkestras, apjungia išskirtines menines asmenybes, talentingus jaunus muzikantus iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos, skatindamas juos burtis, tuo pačiu puoselėti ir įkvėpti Baltijos šalių muzikinį bei kultūrinį gyvenimą. Kremerata Baltica tapo puikia Baltijos kultūros ambasadore – šiandien šį orkestrą, išsiskiriantį subtiliu skambesiu, gyvybingumu ir originalumu, žino visas pasaulis. Per pastaruosius du dešimtmečius G. Kremeris ir jo įkurtas ansamblis intensyviai koncertavo, pasirodė garsiausiuose pasaulio festivaliuose ir koncertų salėse bei praturtino muzikos lobyną.

G. Kremeris įgrojo per šimtą kompaktinių diskų ir pelnė gausybę muzikos apdovanojimų, o galiausiai 2016 m. jis tapo pirmuoju pasaulio smuikininku, įvertintu vienu didžiausių meno apdovanojimų – Japonijos meno asociacijos „Premium Imperiale“.

Maestro indėlį į klasikinės muzikos istoriją ir jo darbų svarbą liudija daugybė tarptautinių prizų, kokių kaip „Triumfo“ premija (2000), UNESCO muzikos prizas (2001), Arturo Rubinsteino prizas (2011) ir kiti. 2000 m. G. Kremerį už nuopelnus Lietuvos kultūrai prezidentas Valdas Adamkus apdovanojo Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu.

Festivalis „Midsummer Vilnius“ vyks šių metų liepos 15-26 d.
Daugiau informacijos apie festivalį „Midsummer Vilnius“ – internetiniame puslapyje www.midsummervilnius.com

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.