Šv. Kotrynos bažnyčia

Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčia – tai vėlyvojo baroko bažnyčia, pastatyta 1625–1743 m. Ji pasižymi gausiu dekoru, plastiškais fasadais. Mūrinė, dvibokštė, vienanavė su siauresne ir žemesne už navą presbiterija ir pusapskrite apsida. Bažnyčios siluetas gerai matomas iš įvairių Senamiesčio perspektyvų. Didelę meninę ir urbanistinę reikšmę turi prie bažnyčios šono pastatyta koplyčia.

Antrojo pasaulinio karo metu bažnyčia stipriai nukentėjo, pavogta daug meno kūrinių. Sovietmečiu Šv. Kotrynos bažnyčią valdė Vilniaus dailės muziejus, čia buvo įrengtas sandelys. 1994 m. pradėti vykdyti bažnyčios atstatymo darbai. 2006 m. gegužės 27 d. restauruota Šv. Kotrynos bažnyčia atvėrė duris lankytojams.

Šiuo metu bažnyčioje vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, vyksta klasikinės muzikos festivaliai.

Jos pagrindinė nava pritaikyta koncertinei veiklai (250 sėdimų vietų), rūsius išnaudoja kaip erdvę parodoms, o aplink pagrindinę navą išsidėsčiusiose patalpose repetuoja Vilniaus miesto savivaldybės meniniai kolektyvai, vyksta kameriniai renginiai. Šią kultūrinę erdvę administruoti pavesta Vilniaus mokytojų namams.

Šv. Kotrynos bažnyčia yra pirmoji šalies nepriklausomybės laikotarpiu kompleksiškai restauruota Vilniaus bažnyčia, kuri jau tapo Vilniaus miesto simboliu.

Adresas: Vilniaus g. 30, Vilnius

Antradienis Rugpjūčio 27, 2024

Šeštadienis Rugsėjo 21, 2024

Ketvirtadienis Rugsėjo 26, 2024

Šeštadienis Gruodžio 14, 2024