Cherchez la Femme / Ieškokite moters

, Didžioji g. 31, Vilnius

Kas Ji, kokia stichija ir kur slypi Jos paslaptis?
„Cherchez la Femme“ – sakytų žymusis Aleksandras Diuma. O mes sakome – pradėkite nuo švelnumo ir svajų. Ieškokite aistros, gracingo pajautimo ar koketuojančio nepažįstamosios žvilgsnio. Ieškokite moters, kurios nenuspėjamą tapatybę bando atskleisti visų laikų kūrėjai ir… nauja ansamblio „Lietuva“ programa „Cherchez la Femme“.
Gegužės 15 d. 18 val. Vilniaus rotušėje įvyks koncertas, kuriame muzikos kalba įsisiūbuos trys stichijos – Bona Sforca, Barbora Radvilaitė ir Karmen. Vienam muzikiniam vakarui suskambės trijų skirtingų kompozitorių kūriniai, kuriuos atliks valstybinio ansamblio „Lietuva“ orkestras, vadovaujamas vyr. dirigento dr. Egidijaus Kavecko, bei jaunosios kartos operos solistai – sopranas Ilona Pliavgo ir bosas-baritonas Martynas Žukauskas.

Georges Bizet „Karmen siuita“ – viena didžiausių būsimos programos intrigų. Liepsnojančio temperamento Karmen su kuo nors supainioti sunku, tačiau kaip suskambėtų lietuviškoji jos versija? Prancūzija savo darbais ir šimtmečius menančiu palikimu stulbina pasaulį, o lietuvių menininkai iki šiol iš jų semiasi kūrybinio įkvėpimo.
Kaip šiuolaikiškus ieškojimus įkvepia praeitis? Muzikinę intrigą ruošia ir žymi lietuvių kompozitorė Jurgita Mieželytė. Koncerte „Cherchez la Femme“ įvyks pasaulinė jos kūrinio premjera „Barbora – perlai ir lelijos“, išskirtinai dedikuota tautinių instrumentų orkestrui. J. Mieželytės muzika spalvinga tiek instrumentų sudėtimis, tiek kompozicine technika, o naujas kūrinys pristatomas bendradarbiaujant su Lietuvos kompozitorių sąjunga.
Giedrius Kuprevičius – trečiasis, vienas šviesiausių lietuvių kompozitorių, šiemet minintis garbingą 80-metį. Įprasminant jo kūrybinius nuopelnus, koncerte bus atliekami fragmentai iš operos „Karalienė Bona“, nukelsiantys į didingus LDK laikus ir atskleisiantys dar vieną moteriškumo pradą. Nors karalienė Bona mūsų sąmonėje įsitvirtinusi kaip moteris, gaubiama konfliktų ir tamsių šešėlių, ji į Europos pakraštį atnešė renesansą – meno ir mokslinius pasiekimus, dvaro kultūrą, ekonomikos ir ūkio klestėjimą, madą bei virtuvės naujoves. G. Kuprevičiaus kūryboje toliau ieškosime moters ir vertybinių atsakymų.

Ansamblis „Lietuva“ nuolat stebina žiūrovus ne tik įspūdingais muzikinio teatro veikalais, bet ir rafinuotomis koncertinėmis programomis. Itin meistriškas nacionalinių instrumentų galimybes iki šiol įrodė tokios programos kaip prancūzų įkvėptas „Bučinys iš Prancūzijos“ ar klasikinės muzikos koncertas „Kartų simfonija“. Intriga, žingeidumas, aukšta kokybė bei įvairiapusiškas skambesys – visa tai inspiruoja ne tik Lietuvos ar užsienio klausytojus, bet ir pačius ansambliečius.
„Kai 2022 metais ruošėmės prancūzų klasikos premjerai, tikrai buvo įdomu, kaip tokia elegantiška ir pastelinė impresionistinė muzika skambės bei išsiskleis mūsų lietuviškų nacionalinių instrumentų – kanklių, birbynių, lumzdelio – spalvose, kas nėra įprasta. Sumanymas pasiteisino. Mes, kaip muzikantai, plečiame savo galimybes, o ta nauja patirtis, unikalus skambėjimas kartu suintriguoja žiūrovus. Dabar pristatome itin temperamentingą orkestro programą, kuri, tikiu, vėl nustebins“, – į koncertą kviečia „Lietuvos“ vyr. dirigentas E. Kaveckas.

KŪRYBINĖ KOMANDA:
Atlikėjai: valstybinio ansamblio LIETUVA orkestras
Solistai: Ilona Pliavgo (sopranas) ir Martynas Žukauskas (bosas-baritonas)
Šokio solo: Gintarė Vaitiekūnaitė
Vyr. dirigentas: dr. Egidijus Kaveckas
Kompozitoriai: Jurgita Mieželytė, Giedrius Kuprevičius ir Georges Bizet
Aranžuotojai: Rūta Raginytė ir Arvydas Jankus
Choreografė: Aušra Krasauskaitė
Meno vadovas: Giedrius Svilainis
Ansamblio „Lietuva“ vadovė: Edita Katauskienė

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.