Ramūnas Zilnys

Ramūnas Zilnys: “Aš labai tolerantiškas muzikai, bet ten – ne muzika”

Į tradicinės „Miesto žirafų“ anketos klausimus šią savaitę atsako garsus muzikos apžvalgininkas bei LRT popmuzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys.

Šio žmogaus žinių apie populiariosios muzikos istoriją tikriausiai užtektų telefono knygos storumo enciklopedijai. Jis visada kišenėje turi pasiruošęs po įdomią istoriją iš muzikos žvaigždžių gyvenimo, net jei pokalbis vyktų apie brokolių sriubos receptą. O jo minčių vertimo žodžiais greičiu žavisi visi, kas bent kartą yra girdėję šį žmogų kalbantį eteryje arba gyvai. “Miesto žirafoms” didelė privilegija, jog šią savaitę į mūsų tradicinės anketos klausimus atsakė populiariausias muzikos apžvalgininkas Lietuvoje Ramūnas Zilnys.

Tavo įsimintiniausias matytas renginys?

„The Rolling Stones“ Berlyne pernai – labiau dėl sentimentų ir varnelės sąraše „būtini dalykai, kuriuose reikia padaryti iki mirties“. Bet šiaip vieną renginį išskirti sunku – čia turbūt reikėtų įtraukti ir pirmą Marilyn Mansono koncertą Vilniuje (nes prieš jį iki paryčių sėdėjom striptizo bare), ir „Depeche Mode“ Vingio parke (nes tuo metu pats faktas, kad „depešai“ gali groti Lietuvoje, atrodė visiškai neįtikėtina), ir MTV Europos apdovanojimų ceremoniją Frankfurte 2001-aisiais (nes buvo surinktas tiesiog bauginančiai geras atlikėjų sąrašas – „Depeche Mode“, „Rammstein“, Jay-Z, R.E.M., Jimmy Page‘as, Kylie Minogue ir kiti).

Svajonių renginys, kurio bilietui nepagailėtum jokios pinigų sumos?

Prince‘o ar Davido Bowie koncertas. Deja, per vėlu.

Tavo svajonių vieta, kurioje labiausiai norėtum pamatyti pasirodymą? Kodėl?

„Royal Albert Hall“ Londone. Legendinė vieta, o bičiuliai, kurie ten buvę, tvirtina, jog atmosfera – labai ypatinga. Dar, žinoma, „Glastonbury“ festivalis, nes ten per savaitgalį gali pamatyt tiek, kad pakaks penkeriems metams.

Trys vietos Vilniuje, kur dažniausiai užsuki paklausyti koncertų?

„Loftas“, „Tamsta“ ir „Siemens“ arena.

Jei nemokamai gautum bilietus į “Bon Iver” ir Sigur Ros” koncertą… Ir jie vyktų tuo pačiu metu. Kaip pasirinktum į kurį renginį eiti?

Eičiau į „Bon Iver“, nes „Sigur Ros“ jau mačiau. Ir žinau, kad į „Bon Iver“ nueisiu. Ir nemažai jūsų nueis… Daugiau nieko nesakau.

Į kokį renginį tavęs nenuvarytų nei “su šautuvu?” Kodėl?

„Ruki vverch“ koncertą. Aš labai tolerantiškas muzikai, bet ten – ne muzika.

Sentimentaliausia tau renginių vieta, kurios jau nebėra.

Turbūt Kauno klubas-diskoteka „Trestas“. Dėl nostalgijos. Vėlyvosios paauglystės/studentavimo metais ten trindavausi kone kiekvieną savaitgalį. Pamačiau „Pompos“, „Exem“ ir „L+“ koncertus, šalia buvusioje didesnėje salėje – Andriaus Mamontovo albumo „Pabėgimas“ turo akustinį koncertą. Smagūs laikai.

Renginys, kurį mieliau rinktumeisi žiūrėti per TV nei gyvai. Kodėl?

Bet kurią muzikos apdovanojimų ceremoniją, taip pat – „Euroviziją“. Žmonės nustemba, kad per keliolika viešnagių „Eurovizijoje“ tik porą sykių per tiesioginę koncerto transliaciją esu buvęs salėje. Visus kitus kartus stebėdavau ekrane spaudos centre. Tokie renginiai yra sutverti televizijai, nufilmuoti jie atrodo daug kartų įspūdingiau nei žiūrint arenoje.

Kiek toliausiai teko nukeliauti norint sudalyvauti kokiame nors renginyje?

Į Trinidadą ir Tobagą, bet ten nebuvo muzikinis renginys. Tiesa, teko žygiuoti jų karnavale. Visiškai pritrenkianti patirtis, visi girti nuo romo ir muzikos, užsieniečius prižiūri apsaugininkai, nes ten baisiai nesaugu ir gali gaut peilį į šoną.

Dėl muzikos – turbūt į Islandiją. 2011 metais buvau festivalyje „Iceland Airwaves“, kur grojo Yoko Ono, Sinead O‘Connor bažnyčioje, „Gus Gus“, Johnas Grantas ir daug kitų. Nuostabus festivalis, sapnuojasi iki šiol.

Renginys, kurį Ramūnas Zilnys kažkada praleido ir lyg šiol dėl to labai gailisi?

Lou Reedo koncertą Rygoje 2008-aisiais. Turėjau kvietimus, bet pasirinkau kelionę į Italiją ir Prancūziją su artimaisiais. Iki šiol nemenkai gaila.

Jei tau būtų suteikta galimybė keliauti laiku, kuriame praeityje vykusiame renginyje norėtum sudalyvauti?

Vudstoko festivalyje, kad pasižiūrėčiau, ar tikrai ten buvo toks chaosas, kaip rodoma filmuose (ir dėl muzikos, aišku). Lietuvoje – „The Sugarcubes“ ar „Sonic Youth“ koncerte Vilniaus sporto rūmuose. Kultiniai renginiai, neįtikėtina, kad prieš 30 metų šitos grupės čia grojo, bet aš tada dar buvau vaikas.

Paskutinis klausimas (for fun): Kur paskutinį kartą matei žirafą?

Plastmasinę – dukters žaislų dėžutėje šį rytą. Gyvą – zoologijos sode Roterdame prieš kokius šešerius metus. Kauno zoologijos sode seniai nesu buvęs.