Parkai Kaune / Miesto Žirafų nuotr.

Parkai Kaune – kur trumpam pailsėti nuo miesto šurmulio?

Pripažinkime – gyvenimas mieste, nepaisant visų privalumų, turi ir trūkumų. Vienas iš jų – nesustabdomas triukšmas ir skuba, nuo kurių pabėgti dažniausiai galime tik savaitgalį. Dienomis, kai streso ypač daug, labai gelbsti bent kelios minutės žalumos apsuptyje, tad siūlome atsipalaiduoti ir nueiti į parką. Štai keli mūsų mėgstamiausi parkai Kaune:

Ąžuolynas

Ąžuolynas / Wikipedia nuotr. / Parkai Kaune

Ąžuolynas / Wikipedia nuotr. / Parkai Kaune

Tai didžiausias ir turbūt tyliausias parkas mieste, nepaisant to, kad čia visada pilna žmonių. Įsikūręs tarp Zoologijos sodo ir Parodos kalno, Ąžuolynas turi puikius dviračių takus, tad čia smagiai prariedėsite tiek riedlentėmis, tiek paspirtukais ar riedučiais. Vaikų čia laukia supynės ir karstyklės, o sportuojančių – visas mankštai skirtas inventorius.

Kalniečių parkas

Kalniečių parkas / Kaunas.lt nuotr. / Parkai Kaune

Kalniečių parkas / Kaunas.lt nuotr. / Parkai Kaune

 

Tai vienas moderniausių parkų Kaune, šiuo metu baigiamas įrenginėti, tačiau jau paruoštas naudojimui. Čia galima ir pasideginti prie tvenkinio, ir pasportuoti, šunų šeimininkams įkurtas voljeras, kuriame gali treniruoti savo augintinius, o jaunesni lankytojai daug džiaugsmo atranda kalniukų trasoje, skirtoje dviračiams ir paspirtukams bei parkour parkelyje.

Dainavos parkas

Dainavos parkas / Kaunas.lt nuotr. / Parkai Kaune

Dainavos parkas / Kaunas.lt nuotr. / Parkai Kaune

Tai dar vienas parkas, sulaukęs renovacijos ir atgimęs naujomis spalvomis. Treniruokliai leis Jūsų galvai pailsėti ir perkelti šiek tiek streso ant kūno, o norintys ramybės galės pasivaikščioti prie tvenkinuko, kurio tiltelis leis pajausti pilnąjį zen!

Ramybės parkas

Ramybės parkas / Kaunas.lt nuotr. / Parkai Kaune

Ramybės parkas / Kaunas.lt nuotr. / Parkai Kaune

Sunku įsivaizduoti, kad prie Akropolio, Vytauto prospekte esančio Ramybės parko vietoje anksčiau buvo kapinės. Nors dabar toje vietoje teliko atminimo paminklai, parkas vis dar išlaiko ramybės nuotaiką ore, tad čia laisvai pailsėsite nuo įtampos. Nepamirškite aplankyti čia įsikūrusio Rezistencijos ir tremties muziejaus!

Nemuno salos parkas

Nemuno salos parkas / Wikipedia nuotr. / Parkai Kaune

Nemuno salos parkas / Wikipedia nuotr. / Parkai Kaune

Turbūt dažniausiai į Nemuno salą ateiname dėl krepšinio rungtynių ar koncertų, vykstančių Žalgirio arenoje, bet ne ką mažiau smagu čia tiesiog ramiai pavaikštinėti ar pravažiuoti dviračiu. Čia taip pat yra įrengta Kauno parkų neatskiriama dalis – oranžiniai treniruokliai, o norintiems daugiau sporto – paplūdimio tinklinio aikštelės, kuriose vyksta ir varžybos. Nepamirškite nusifotografuoti prie sakurų, tik užsirašykite tai kalendoriuje – jos žydi balandžio viduryje.

Kurie parkai Kaune labiausiai patinka Jums? Pasidalinkite savo mėgstamomis relaksacijos vietomis komentaruose!