Maksas Melmanas

Maksas Melmanas: “Po koncerto klausiau savęs, ar aš tikrai muzikantas”

“Labas Rytas”, “Kino filmai”, “Amore”, “Londone” – visus šiuos raktinius žodžius sieja viena muzikinė grupė. Taip, jūs teisūs – kalba eina apie legendinius “Biplan”. Ir sunku įsivaizduoti, kas dar galėtų šioms dainoms pridėti daugiau dvasios nei svajingai kimaus balso savininkas, grupės vokalistas bei labai geras žmogus Maksas Melmanas. Apie abejones savimi po Robbie Williamso koncerto, galimybes pagroti Venecijos paplūdimyje, “skaudžiai” praleistą progą bei daugelį kitų dalykų Maksas pasipasakojo tradicinėje “Miesto žirafų” anketoje.

Tavo įsimintiniausias matytas renginys.

2004 m. Lenkijoje, Katovicuose, vykęs Robbie Williamso koncertas. Tuo metu jis buvo pasiekęs geriausią savo formą per visą savo karjerą. Po koncerto aš kažkur apie valandą tylėjau ir viduje savęs klausinėjau: ar aš iš tiesų muzikantas? Ne. Aš ne muzikantas… Ar aš vokalistas? Ne. Aš ne vokalistas.

Svajonių renginys, kurio bilietui nepagailėtum jokios pinigų sumos.

Tikriausiai tai būtų grupės “Blur” koncertas. Kažkada jį gan keistomis aplinkybėmis praleidau, o dabar kažin ar juos koncertuojančius pamatyti išvis įmanoma.

Tavo svajonių renginių vieta, kurioje norėtum surengti koncertą. Kodėl?

Venecijos paplūdimys Kalifornijoje. Nereali vieta su nerealiu vaizdu ir atmosfera. Tiesa nežinau, ar ten kam būtumėm labai įdomūs, bet vis vien būtų labai smagu ten pagroti.

Trys vietos Vilniuje, kur dažniausiai užsuki paklausyti koncertų.

Vienareikšmiškai “LOFTAS” bei veikiausiai “Siemens” ir “Compensa” arenos.

Jei nemokamai gautum bilietus į “Blur” ir “Oasis” koncertą… Ir jie vyktų tuo pačiu metu. Kaip pasirinktum į kurį renginį eiti?

Tikriausiai, kad aš nepasirinkčiau. Aš tiesiog kažkokiu būdu persiplėščiau ir nueičiau į abu.

Kiek toliausiai esi nukeliavęs norėdamas sudalyvauti kokiame nors renginyje?

Nežinau ar tai yra toliausias taškas, bet labiausiai man įstrigo kelionė į “Rock Kiev” festivalį 1999 m. Tikriausiai dėl to, kad tai buvo visiška jaunystė. Tuomet ten grojom su “Biplan”, bet labiau visgi važiavom pasižiūrėti kitų. Mat festivalyje grojo “Metallica”, “Zuchero” bei daugelis kitų tuo metu mums dar egzotika buvusių muzikantų.

Renginys, kurį Maksas Melmanas kažkada praleido ir lyg šiol dėl to labai gailisi.

Vėl grįšiu prie “Blur” koncerto. Tą dieną, kai mes lankėmės Londone jie koncertavo Hyde parke. Nuo vietos, kurioje apsistojome iki ten reikėjo važiuoti apie porą valandų, o aš kažkodėl nebuvau įsitikinęs, kad mes į tą renginį pateksim ir nereikės stovėti kažkur užkampyje nieko nematant ir negirdint. Todėl pasiūliau draugams važiuoti be manęs. Kaip vėliau paaiškėjo, vietos ten buvo pakankamai, o pats koncertas buvo labai geras. Tad beliko tik nusigraužti nagus.

Jei tau būtų suteikta galimybė keliauti laiku, kuriame praeityje vykusiame renginyje norėtum sudalyvauti?

Rinkčiausi iš dviejų variantų. Woodstock’o arba kurio nors “The Beatles” koncerto.

Paskutinis klausimas: Kur paskutinį kartą esi matęs žirafą?

Paskutinį kartą turbūt mačiau Hanoverio zoologijos sode prieš porą matų, kuomet lankiausi ten su dukra.