Liepos 6-oji Vilniuje

Liepos 6-oji Vilniuje: ką veikti per Mindaugines ir kur giedoti himną?

Nežinai, kur šiemet Liepos 6-ąją Vilniuje giedoti Tautiška giesmę ir kas vyks mieste? „Miesto žirafos“, kaip visuomet, sudarė „Mindauginių“ renginių gidą!

Kur giedoti himną?

Liepos 6-oji – jau ne tik Valstybės, Mindaugo karūnavimo, bet ir Tautiškos giesmės diena. Mat jau tapo gražia tradicija po visą pasaulį išsibarsčiusiems lietuviams būtent šią dieną vienu metu giedoti Tautišką giesmę. Tad kur šiam reikalui tautiečiai bursis Vilniuje šventinį pirmadienį 2020 m.?

„Tautiška giesmė“ Neries krantinėse

Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami Lietuvos himną giedoti Neries krantinėse tarp Karaliaus Mindaugo ir Žvėryno tilto. Atsineškime Lietuvos vėliavas, susikibkime saugiu vėliavos atstumu ir giedokime „Tautišką giesmę“ sukurdami saugiausią vilniečių chorą!

Kur? Neries krantinės tarp Karaliaus Mindaugo ir Žvėryno tilto.
Kada? Liepos 6 d., renkamės nuo 20.00 val., himną giedam 21.00 val.

Šventinis koncertas „Su Lietuva širdyje“

Nori Valstybės dieną paminėti neįprastai? Važiuok į Grigiškes! Čia laukia kelių grupių / orkestrų pasirodymai (daugiau informacijos rasite paspaudę nuorodą aukščiau) ir, be abejo, 21.00 val. – himnas!

Kur? Grigiškės, prie Šv. Dvasios bažnyčios (Kovo 11-osios g. 36)
Kada? Liepos 6 d. 18.00 val.

Liepos 6-oji Vilniuje: kiti įdomūs renginiai.

Juk himno gi visą dieną negiedosi… Tad ką dar galima nuveikti per „Mindaugines“ mieste?

Valstybės dienos renginiai Valdovų rūmuose

Kur simboliškiau paminėti Mindaugo karūnavimo dieną, jei ne Valdovų rūmuose. Čia renginiai prasidės jau nuo ankstaus pirmadienio ryto. Per „Mindaugines“ Valdovų rūmuose vyks ekskursijos, veiks kūrybinės studijos bei parodos, bus rodoma opera „Lietuviai“.

Kur? Valdovų rūmai (Katedros a. 4)
Kada? Liepos 6 d. 10.00 val.

Bėgimas „Aplink Žaliuosius ežerus“

Valstybės dieną galima praleisti ir sportuojant. Mat tą dieną visus patriotiškai nusiteikusius bėgimo entuziastus prie Žaliųjų ežerų 31-ąją kartą sukvies vienas seniausiai organizuojamų bėgimų Lietuvoje – tradicinis bėgimas „Aplink Žaliuosius ežerus“. Įšokam į bėgimo batelius ir pirmyn už Lietuvą!

Kur? Žaliųjų ežerų paplūdimys
Kada? Liepos 6 d. 9.00 val.

Garbės bėgimas „Valstybė – tai tu”

Sporto niekada nebus per daug! Dar vienas renginys, mėgstantiems pasportuoti – bėgimas arba važiavimas dviračiais su Lietuvos valstybės istorinėmis vėliavomis.

Kur? nuo Simono Daukanto aikštės iki Valdovų rūmų.
Kada? Liepos 6 d. 10.00 val.

O žinai, kur rasi visus įdomiausius Vilniaus renginius ir galėsi patogiai juos išrūšiuoti/ stebėti/ pažymėti? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas