Liepos 6-oji Vilniuje

Liepos 6-oji Vilniuje: ką veikti per Mindaugines ir kur giedoti himną?

Nežinai, kur šiemet Liepos 6-ąją Vilniuje giedoti Tautiška giesmę ir kas vyks mieste? „Miesto žirafos“, kaip visuomet, skuba į pagalbą!

Kur giedoti himną?

Liepos 6-oji – jau ne tik Valstybės, Mindaugo karūnavimo, bet ir Tautiškos giesmės diena. Mat jau tapo gražia tradicija po visą pasaulį išsibarsčiusiems lietuviams būtent šią dieną vienu metu giedoti Tautišką giesmę.

Truputį istorijos: „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ idėja gimė 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja“ pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti Lietuvos himną ir pirmąkart kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosti gyvų balsų žiedu. Taip garsiai ir išdidžiai buvo pranešta, kad Lietuvos vardui – 1000 metų. Pirmaisiais metais „Tautišką giesmę“ giedojo 26 lietuvių bendruomenės visame pasaulyje.

Šiemet pagrindinis koncertas sostinėje – „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ – Rotušės aikštėje vyks nuo 19:30 val., o 21:00, aišku, ir himną visi kartu giedosime!

Kas dar įdomaus vyks Vilniuje per Mindaugines?

10:00 val. ir 12:00 val. nuo Mindaugo paminklo (Arsenalo g. 1) startuoja nemokama ekskursija „Valstybingumo keliu“! Ekskursijos metu keliausime laiku per aštuonis Lietuvos istorijos šimtmečius – nuo karaliaus Mindaugo iki Baltijos kelio.

12.00 val. Simono Daukanto aikštėje Prezidento Gitanas Nausėda kartu su užsienio viešnia, Moldovos Prezidente Maia Sandu pasveikins Lietuvos žmones Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonija.

Valstybės pažinimo centre jūsų lauks kūrybinės dirbtuvės, protmūšis ir daug kitokių veiklų. Programa vyks nuo 12:00 iki 18:00 val., visą ją rasi ČIA.

12:00 val. Naujasis arsenalas (Arsenalo g. 1) kviečia į „Tautinio kostiumo popietę“ (laukia ekskursija ir juostelės pynimas) bei į teatralizuotą žaidimą „Mindaugo karūnacija“.

12.30–14.00 val. Prezidento rūmų istoriniame parke vyks edukacinės veiklos „Dalinkimės istorija: Lietuva ir Ukraina“, kurias 14:00 val. užbaigs diskusija „Lietuva ir Ukraina“.

19:00 val. Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje (Vasario 16-osios g. 11) prasidės Vilniaus kariliono festivalio koncertas.

19:30 val. Rotušės aikštėje skambės koncertas „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ (taip, 21:00 val. čia giedosim himną!)

20.30 val. Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras kviečia visus susirinkti prie Nemenčinės piliakalnio (Nemenčinės sen., Vilniaus r.), kur pasirodys grupė „Lietuvaičiai“ ir solistas V. Dudoit su grupe „Bez słów“.

…Aha, renginių per Mindaugines kažkaip ne per daugiausia šiemet, tai patariam būtinai pasižiūrėti renginių kalendorių – ČIA (tiesiog pasirink datą ir pamatysi visus įdomiausius tą dieną vyksiančius renginius!) – gal bus dar kokių paskelbta.


O jeigu parsisiųsi „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlę – mzirafos.lt/appsas – renginius galėsi patogiai išrūšiuoti, stebėti ir pasižymėti!