kulturos naktis

Kultūros naktis 2019: TOP renginiai pagal „Miesto žirafas“ [PROGRAMA]

Kultūros naktis 2019 vėl užklups kulturingąjį Vilnių. Birželio 14 d. vilniečiai bei miesto svečiai vėl galės panirti į galingą renginių cunamį. Parodos, koncertai, spektakliai, kino seansai ir daug įvairių renginių, kurie negailėstingai „plėšys“ visur spėti norinčius Kultūros nakties dalyvius į dvi, penkias ar net dar daugiau dalių. O kad tas plėšymasis būtų ne toks stiprus, „Miesto žirafos“ parengė jums savo Kultūros nakties renginių TOP.

Kūrybinės dirbtuvės „Atspausk!“

Kultūros naktis daug kur prasidės panašiu metu. Tad kodėl jos nepradėti Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros studentų darbų parodoje ir kūrybinėse dirbtuvėsė? Jose apsilankiusieji patys galės išbandyti linoraižinio techniką ir atsispausdinti linksmų darbų. Savo darbus taip pat bus galima puošti medinėmis literomis, o visiški eksperimentuotojai galės išbandyti ir monotipijos techniką. Šie terminai tau mažai ką sako? Užsuk į šį renginį ir sužinok apie juos daugiau!

Kur? Vilniaus Dailės Akademija (Malūnų g. 5)
Kada? 18.00 val.

UNICEF vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Kulturos naktis

UNICEF vaikų bėgimas / Kultūros naktis

Jau tradicija tapęs ir gausų būrį vaikų kasmet suburiantis Unicef vaikų bėgimas šiais metais yra skirtas dėl prastos mitybos išsekusiems vaikams nelaimės ištiktose šalyse. Bėgimo šūkis – „BĖGSIU UŽ MAISTĄ“, tik dar kartą parodo, koks gyvybiškai svarbus kiekvienas šio renginio dalyvis.

Kur? Gedimino prospektas
Kada? 18.00 val.

Judesio pasirodymas „Aš čia. Tu irgi“

Ar įsivazduoji 8 valandų trukmės judesio spektaklį, kurį kuria vienas žmogus? Sunku patikėti, tačiau tokį reginį bus galima pamatyti Vilniaus gatvėje Kultūros nakties metu. Šokėja Kamilė Karpalovaitė šiam spektakliui ruošėsi mėnesį laiko, o išpildys jį užmerktomis akimis bendraujant su gatvėje stovinčiais žmonėmis. Kvapą gniaužiantis pasirodymas, kurį būtina pamatyti, kad patikėtum, jog tai įmanoma.

Kur? Vilniaus g. 10
Kada? 18.00 val.

Žaidimas visai šeimai: „100 metų detektyvas“

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka Kultūros naktį kviečia į interaktyvų intelektinį žaidimą visai šeimai. Viena seniausių šalies bibliotekų išgyveno įvairių laikotarpių ir su jais visiems geriau susipažinti siūlo žaidimo forma. Žaidimui „100 metų detektyvas“ galima registruoti komandomis po 4-6 žmones (gali dalyvauti ir vaikai). Tad kodėl Kultūros naktį nepamankštinus pilkųjų ląstelių su visa šeima bei gerų draugų kompanija.

Kur? Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (Gedimino pr. 51)
Kada? 18.00 val.

Kultūros naktis Užupio meno inkubatoriuje

kulturos naktis

„Apeiron“ teatras / Kultūros naktis

Kaip Kultūros naktį galima neužsukti į Užupio respubliką? Stebuklų miesteliu pavirsiančiame „Galeros“ kieme įsikurs pantomimos teatras „A“, čia išvysite ir „Apeirono“ teatro performansą bei fakyrų pasirodymą. Inkubatoriaus sienos atgis šviesos instaliacijomis, o galerijoje ,,Galera’’ menininkė Marija Rubavičiūtė pakvies į savo mažo pasaulio labaratoriją. Muzikos nišą užpildys Gleb Divov elektroninė muzika ir… Žinoma, kokia Užupio šventė be kojūkininkų pasirodymo!

Kur? Užupio meno inkubatorius (Užupio g. 2)
Kada? 19.00 val.

„Panirus į elektrą“

Antrus metus iš eilės senoji Vilniaus miesto elektrinė atgis netikėtomis interaktyviomis šviesų ir garso instaliacijomis. Jas sukurs ir į elektrą pasinerti kvies Vilniaus dailės akademijos grafikos dizaineriai. Studentų sukurtos instaliacijos kvies paklaidžioti po senosios Vilniaus miesto elektrinės labirintus, panirti į smalsumą, nuostabą ar baimę keliančias šviesų ir garsų pripildytas erdves.

Kur? Energetikos ir technikos muziejus (Rinktinės g. 2)
Kada? 19.00 val.

Skambantis Tibeto skveras

kulturos naktis

Darius Žvirblis / Kultūros naktis

Muzika ir poezija, ramuma ir šėlsmas, meditacija ir pasiutimas – toks šiais metais Kultūros naktį bus Tibeto skveras. Čia susijungs Vyrenijaus Andrijausko gongų garsai, muzikinė Dariaus Žvirblio melancholija, Arkadijaus Gotesmano perkusijos improvizacijos bei poeto Gyčio Norvilo ir slemerio Mariaus Povilo Elijo Martynenko tekstinis viražai.

Kur? Tibeto skveras
Kada? 20.00 val.

Trumpos lietuviško kino istorijos

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kviečia kultūrinius naktinėtojus užsukti į Menų spaustuvę, kur išsiilgusieji įkvepiančių istorijų išvys trumpą, bet stiprią Lietuvos jaunųjų kino kūrėjų programą. Pusantros valandos seanse bus parodyti penki trumpametražiai filmai, kuriuose kūrėjai pasakoja aktualias, skaudžias, absurdiškas ir visiems artimas istorijas.

Kur? Menų spaustuvė (Šiltadaržio g. 6)
Kada? 20.00 arba 21.30 val.

Performansas „Birds“

kulturos naktis

Performansas „Birds“ / Kultūros naktis

Šokio teatras Okarukas pristato miesto erdvei pritaikytą performansą „Birds“. Naudojant Japoniškojo butô techniką bei pasitelkiant naftoje įklimpusių paukščių vaizdinį, sukuriama choreografija 4 šokėjams ir 3 automobiliams. Šis performansas subtiliai nagrinėja sąsają tarp mūsų patogaus vartotojiško gyvenimo ir gamtos, ekologijos bei planetos užterštumo.

Kur? Lietuvos dailės muziejus (Didžioji g. 4)
Kada? 20.45 val.

Eisena „Šviečiantys žmonės“

Kultūros naktis žmonėms su negalia suteiks galimybę save parodyti iš kūrybiškosios pusės. Žmonės vežimėliuose, su lazdelėmis judės gatvėmis, kurs įvairius grafinius paveikslus bei, įtraukdami į veiksmą žiūrovus, vaidins humoristines teatrines miniatiūras. Šviečiančią eiseną lydės muzikantai, 0 eisenoje naudojamos išmaniosios šviesos technologijos pakvies žiūrovus į žmones su negalia pažvelgti kitu kampu.

Kur? Eisena nuo Aušros vartų iki Katedros aikštės
Kada? 23.00 val.

Šiemet Kultūros naktį vyks žiauriai daug gerų renginių. Todėl tikrai verta atidžiai pastudijuoti visą šventės programą. Visą ją rasi čia:

Kultūros naktis 2019 PROGRAMA

O žinai, kur rasi visus įdomiausius Vilniaus renginius ir galėsi patogiai juos išrūšiuoti/ stebėti/ pažymėti? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas