Kaziuko mugė

Kaziuko mugė Vilniuje 2020: Šventės renginių programa

Ką gero pasiūlys Vilniaus Kaziuko mugė 2020 metais? „Miesto žirafos“ siūlo susipažinti su šios pavasariškos šventės programa.

Kaip ir kiekvienais metais, pavasarį pasitinka ne tik šaukliai vieversiai, bet ir Kaziuko mugė, užliejanti Vilniaus senamiestį pirmąjį pavasario savaitgalį. Tai pats didžiausias liaudies meistrų bei tautodailininkų sambūris, į kurį susirenka dalyviai ir lankytojai iš visų Lietuvos kampelių. Tad „Miesto žirafos“ siūlo pasidomėti, kuo be medinių šaukštų ir pintų krepšių dar šiemet savo programa nustebins Kaziuko mugė sostinėje.

Kaziuko mugės 2020 Vilniuje programa:

Perspėjimas: Dėl koronaviruso epidemijos mugės programa yra koreguojama. Atnaujintą kiekvienos dienos programą rasite paspaudę ant nuorodų apačioje. (P.S. Nepanikuokit, pintų krepšių ir medinių šaukštų užteks visiems!). 

Kovo 6 d. (penktadienis)
Kovo 7 d. (šeštadienis)
Kovo 8 d. (sekmadienis)

Eismas Kaziuko mugės metu:

Vykstant paruošiamiesiems darbams ir Kaziuko mugės metu bus ribojamas transporto eismas, numatomi viešojo transporto organizavimo pakeitimai:

Nuo kovo 4 d. 11 val. iki kovo 9 d. 6 val. draudžiamas transporto eismas Gedimino prospektu nuo Šventaragio iki Vilniaus gatvės, išskyrus mugės transportą.

Nuo kovo 5 d. 20 val. iki kovo 9 d. 6 val. draudžiamas transporto eismas Gedimino prospekte nuo Šventaragio iki A. Goštauto gatvės, T. Vrublevskio, Šventaragio, Pilies, Didžiąja (ir aplink Rotušės aikštę), Barboros Radvilaitės, Maironio gatvėmis, Vokiečių gatvės neporinių namų pusėje ir jų prieigose.

Atsižvelgiant į eismo ribojimus, nuo kovo 6 d. 00.00 val. iki kovo 9 d. 4 val., keisis 10-ojo, 11-ojo, 33-iojo, 89-ojo ir 102-ojoN autobusų maršrutų eismo organizavimas.

Kaziuko mugės dalyvių eisenos ir mugės metu taip pat galimi ir maršrutų, kurių trasos kerta Gedimino prospektą – 1-ojo G, 3-iojo G, 22-ojo, 53-iojo, 73-iojo, 88-ojo maršrutų autobusų ir 2-ojo, 3-iojo, 4-ojo, 6-ojo, 10-ojo, 12-ojo, 14-ojo, 17-ojo, 20-ojomaršrutų troleibusų – nukrypimai nuo eismo tvarkaraščių.

Gyventojams ir įmonėms išduoti leidimai statyti automobilius mokamose automobilių stovėjimo vietose, esančiose mėlynojoje ir raudonojoje zonose, Kaziuko mugės metu nuo kovo 5 d. 20 val. iki kovo 9 d. 6 val. galios ir kitose stovėjimo zonose.

Daugiau informacijos apie transporto pakitimus Vilniuje mugės metu rasite ČIA.

Daugiau apie Kaziuko mugę

Ši šventė rengiama kiekvienais metais, artimiausią savaitgalį iki Šv. Kazimiero dienos, kovo 4 d.

Kaziuko mugė Vilniuje vyksta pačioje miesto širdyje – šimtai amatininkų prekystalių nusitiesia visu Gedimino prospektu, taip pat Šventaragio, T. Vrublevskio, B. Radvilaitės, Maironio, Vokiečių ir Pilies gatvėmis.

Kaziuko mugė Vilniuje – tai pavasario atidarymas ir didžiausia rankų darbo gaminių kūrėjų iš visos šalies mugė Vilniuje, pritraukianti tūkstančius lankytojų. Ši mugė turi ypatingą dvasią, čia itin svarbūs – tradicija ir autentiškumas, kadangi Kaziukas yra ne tik didžiausias, bet ir seniausias tokio pobūdžio renginys Vilniuje.

Kaziuko mugės istorija

Karalaitį Kazimierą paskelbus šventuoju, XVII amžiaus pirmoje pusėje Vilniuje pradėta statyti Šv. Kazimiero jėzuitų bažnyčia – pirmoji barokinė šventykla mieste. O šventojo mirties dieną, kovo 4-ąją, imta minėti Šv. Kazimiero diena.

Šia proga po mišių kasmet pradėta rengti didžiulė amatininkų ir ūkininkų mugė. Istorijos vėtoma ji keliavo po įvairias miesto vietas: Katedros aikštę, Lukiškes, netgi Kalvarijų turgų. Nepriklausomybės laikais mugė grįžo į Vilniaus centrą, išsiplėsdama į visas keturias jo puses – dabartinis Kaziukas nusidriekia daugybę kilometrų Senamiesčio gatvėmis, aikštėmis ir kiemais.

O žinai, kur rasi visus įdomiausius Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno renginius ir galėsi patogiai juos išrūšiuoti/ stebėti/ pažymėti? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas