„SUM ERGO SUM“ / Organizatorių nuotr.

Legendinės lenkės fotografės Natalijos LL paroda „Sum Ergo Sum“ Kaune

Kovo 16 d. (penktadienį) 17 val, kviečiame į Natalijos LL retrospektyvinę parodą „Sum Ergo Sum“, Mykolo Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12, Kaunas). Parodą pristato galerija „Meno parkas“ bendradarbiaujant su Torunės šiuolaikinio meno centru „Laiko ženklai“. Nepraleiskite progosapsilankyti!

Natalija Lach-Lachowicz – Natalia LL – viena svarbiausių dvidešimtojo amžiaus antros pusės Lenkijos menininkių. Paroda „Sum Ergo Sum“, tai retrospektyva fiksuojanti ir apibendrinanti menininkės kūrybą: nuo ankstyviausių – sukurtų 1960-ais, iki pačių naujausių – sukurtų nuo 2016-ųjų, kūrinių.

Pirmą kartą paroda buvo pristatyta 2017-ais Torunės šiuolaikinio meno centre „Laiko ženklai“. Tai pats išsamiausias menininkės kūrybos pristatymas per visą karjerą. Be jau Lenkijos moderniojo meno kanonu tapusių kūrinių, tokių kaip Consumer Art (Vartotojiškas menas) ar Post-Consumer Art (Post-vartotojiškas menas), parodoje bus ir mažiau žinomų darbų, tokių kurie buvo rodyti tik kartą ir nepaisant jų svarbos Natalia‘s LL kūryboje, beveik buvo užmiršti.

Parodoje vengiama laikytis chronologinės tvarkos, vietoj to fokusuojamasi į meninių idėjų gausą, kuria buvo paženklinta visa menininkės karjera. Sutelkiant dėmesį į temas ir atskirus Natalia LL dominančius elementus, taip žiūrovas gali analizuoti autorės meninio požiūrio evoliuciją ir sąsajas tarp atskirų kūrybos etapų. Šios sąsajos ir sudaro nuoseklų pasakojimą, menininkės kūrybos istoriją, kurios gyvenimas visada buvo sutelktas į meną. Lotyniškas parodos pavadinimas „Sum Ergo Sum“ (Esu, vadinasi esu), tiesiogiai referuoja į menininko būvimą meno pasaulyje ir pasaulyje aplink mus, tai tarnauja kaip akstinas mūsų egzistencijos apmąstymui.

„SUM ERGO SUM“ / Organizatorių nuotr.

„Sum Ergo Sum“ / Organizatorių nuotr.

Šiai parodai buvo atkurti keli trumpalaikiai kūriniai – instaliacijos, praeityje sukurtos personalinėms parodoms ir dėl kilusių sunkumų kūrinius saugant, išmontuotos po jų pristatymo. Rekonstrukcija tapo įmanoma dėka gausaus menininkės surinkto fotografijų archyvo, ir įvairiuose Lenkijos meno muziejuose išsaugotos susijusios archyvinės medžiagos. Tarp atkurtų darbų ir Intimate Sphere (Intymi sritis) ar Panic Space (Panikos erdvė), abu jie vaizduojamojo fotografijos meno pavyzdžiai plačiąja prasme. Parodoje taip pat bus keletas dokumentinių filmų apie Natalia’s LL kūrybą.

Natalia LL (tikrasis vardas Natalia Lach Lachowicz) gimė 1937 metais Žyviece (Żywiec). Jos darbai yra klasifikuojami, kaip konceptualusis menas, fotomenas ar kūno menas. Jos darbų sferą sudaro tapyba, skulptūra, fotografija, videomenas, performanso menas ir piešimas.

 Paroda M. Žilinsko dailės galerijoje veiks iki balandžio 22 d.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.