Kaune atidaroma vienintelė tokia Baltijos šalyse vaistinė

Kauno „Akropolyje“ pirmą kartą Baltijos šalyse sukurta vaistinė, kurioje bus galima atlikti sudėtingiausius kraujo tyrimus, pasiskiepyti nuo įvairių ligų bei atlikti dermatologines procedūras vienetiniais lazeriais.

„Lietuvoje iki šiol nebuvo tokios vietos, kurioje po vienu stogu veiktų vaistinė ir kelios klinikos. Norėjome, kad į vaistinę atėję žmonės galėtų pasidaryti kraujo tyrimus, rimtąsias medicinines grožio procedūras. Nieko nestebina prekybos centruose veikiantys sporto klubai, kodėl čia negalėtų būti ir gydymo įstaigų? Galvojame apie klientų patogumą, didesnį jiems reikiamų paslaugų pasirinkimą“, – sako „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė.

Eglė Lučinskienė, „Eurovaistinėje“ įsikūrusios klinikos „Altameda“ direktorė, teigia, jog čia bus skiepijama nuo daugelio ligų, atliekama apie 200 ir kasdienių, ir gana retų tyrimų, konsultuos šeimos gydytojas.

Klinikos vadovė teigia, kad šiuo projektu siekiama, jog rūpinimasis sveikata taptų paprastu ir įprastu veiksmu. Čia nebus eilių, nereikės iš anksto registruotis, o daugumos tyrimų atsakymus bus galima gauti el. paštu praėjus pusdieniui.

„Klinikoje atliekame ne tik įprastus bendruosius kraujo, hemoglobino, vitamino D ar cholesterolio tyrimus, bet ir pakartotinius, kai stebimas vaistų poveikis, padeda nustatyti vėžio žymenis, pasitikrinti dėl maisto netoleravimo, atliekame net ir sudėtingiausius genetinius tyrimus“, – sako klinikos direktorė ir priduria, kad ne mažesnis dėmesys skiriamas įvairių susirgimų prevencijai – gyventojai galės pasiskiepyti nuo erkinio encefalito, meningokoko, gripo ir kitų infekcinių ligų.“, – teigia E. Lučinskienė.

Kilinikoje dirbs bent penkios dermatologės.

Stipriausia centro gydymo kryptis – plaukų slinkimo ir retėjimo gydymas. Centras turi specialią įrangą plaukų patologijoms ištirti, o profesionalūs gydytojai padės įvertinti būklę ir problemų priežastis. Taip pat čia yra medicininiai lazeriai – vienintelis Lietuvoje frakcinis eCO2 lazeris naudojamas šalinant įvairius odos darinius, lyginant randus, strijas.

Projekto įgyvendinimui vaistinių tinklas skyrė daugiau nei 550 tūkstančių eurų. Tai didžiausia tinklo vaistinė Lietuvoje – jos plotas 596 kv.m. Joje dirba 26 darbuotojai. Vienintelė „Eurovaistinė“ Lietuvoje, kurioje įdiegta eilių reguliavimo sistema – besilaukiančios moterys, neįgalieji ir klientai su receptais aptarnaujami pirmiausia. Vaistinėje įrengtos specialios, receptinius vaistus įsigyjantiems klientams skirtos kasos su patogia poilsio zona.

Pasak „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkės Ingridos Damulienės tokios vaistinės turėtų atsirasti ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Parengta pagal delfi.lt informaciją