Kalėdų eglės įžiebimas

Kalėdų eglės įžiebimas 2022: renginiai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje

Nežinai, kada tavo mieste šiemet vyks Kalėdų eglės įžiebimas? „Miesto žirafos“ tau parengė Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos Kalėdų eglių įžiebimo renginių trumpus gidus.

Žiemos švenčių renginių maratonas miestuose dažniausiai prasideda nuo Kalėdų eglės įžiebimo. Šiemet, be abejo, žiemos šventės bus truputį kitokios – pandemija vis dar diktuoja savo sąlygas… Tačiau miestai be Kalėdų eglių tikrai neliks! Ir įžiebimai bus, kaip visada, šventiški!

Kalėdų eglės įžiebimas Vilniuje (11 26)

Kalėdų eglės įžiebimas Kaune (11 25)

Kalėdų eglės įžiebimas Klaipėdoje (12 10)

Apie Vilniaus eglę

Vilniaus miesto eglės bei jų papuošimai paskutiniuosius kelis metų dažnai sulaukia ne tik Lietuvos, bet ir užsienio žiniasklaidos dėmesio. Ne kartą jos yra papuolusios ir į gražiausių pasaulio eglių dešimtukus. Tad nenuostabu, kad Vilniaus kalėdinė eglutė atsidūrė kalbų ir diskusijų centre dar eglės statyboms neprasidėjus. Šiemet aistras kursto jos kaina, kuri siekia net 250 tūkst. eurų ir yra tris kartus didesnė, nei pernai. Vilniaus miesto savivaldybė sutinka, kad eglė brangi, tačiau „ji skirta švęsti Vilniaus 700 metų gimtadienį, todėl ji bus kitokia“. Taigi gimtadienio-Kalėdų eglė atrodys kaip trijų aukštų jubiliejinis tortas, simboliškai papuoštas 700 žvakučių!

Apie Kauno eglę

Šiemet eglė Rotušės aikštėje bus papuošta M.K.Čiurlionio paveikslų motyvais – jos puošybai bus panaudota apie 400 žvaigždžių! Nesunku atspėti, kad menininkę Jolantą Šmidtienę, atsakingą už eglutės puošimą, įkvėpė paveikslas „Žvaigždžių sonata“. Beje, šiemet Kauno eglutė bus išskirtinė ir tuo, kad ji bus nuolat saugoma – po pernai įvykusio incidento, kai Kalėdų eglė buvo padegta, prie jos budės apsauga.

Apie Klaipėdos eglę

Kaip jau tapo tradicija, Teatro aikštėje vėl nušvis natūrali Kalėdų eglė. Tiesa, ši uostamiesčio tradicija yra daug kam nesuprantama ir net kelia pasipiktinimą – kirsti gyvą, brandų medį vos kelias savaites trūksiančiam žiemos švenčių laikotarpiui… Pernai buvo sugalvota itin elegantiška išeitis – Kalėdinė eglė Klaipėdoje buvo ne tik natūrali, bet ir gyva: vazone augnčią mažytę eglutę iš šonų „saugojo“ dvi macnos iš metalinių karkasų pagamintos eglės. Apie šių metų Klaipėdos eglę informacijos kol kas nėra daug – kai tik bus, „Miesto Žirafos“ iš karto pasidalins žiniomis!

O žinai, kur rasi visus įdomiausius Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno renginius (kai jie grįš:)) ir galėsi patogiai juos išrūšiuoti/ stebėti/ pažymėti? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas