Kalėdos Vilniuje: svarbiausi kalėdiniai renginiai ir pramogos

Kalėdos Vilniuje – jau čia pat! Tad „Miesto žirafos“ pristato 2021 m. kalėdinių renginių ir pramogų Vilniuje gidą.

Taip, prekybcentriuose jau pilnu pajėgumu skamba įkyrus All I Want For Christmas muzikinis motyvas. Ir nors mes visi dažnai pabambame, kad Kalėdų karštinė kasmet prasideda vis anksčiau, šis gražiausių žiemos švenčių laukimas kasmet suteikia nemažai pozityvios ir magiškos energijos. Tuo labiau, kad šiemet įvairių pramogų ir renginių iki Kalėdų bei per jas tikrai netrūks. „Miesto žirafos“ jums atrinko sąrašiuką atrakcijų, patarimų bei vietų, kurių pagalba šiemet galima turiningai patirti gražiausių metų švenčių laukimą sostinėje.

Renginių sąrašą nuolat pildysime (o pasibaigusius renginius trinsime)… 


Kalėdinės eglutės Katedros ir Rotušės aikštėje

Kalėdos be Kalėdų eglutės įmanomos tikriausiai tik pas poną grinčą namuose. O dažnas iš mūsų artėjančių švenčių nuotaiką pajuntame būtent tuo metu, kai tipendami miesto centru, prasilenkiame su įspūdingo grožio miesto kalėdiniu medžiu. Tad jei jūs dar nejaučiate šventinės dvasios, pats laikas susiplanuoti vizitą į Katedros arba į Rotušės aikštę, kur švelniai žiemišką energiją daugiau nei mėnesį dalins gražiai pasipuošusios Vilniaus kalėdinės žaliaskarės.

Iki 2022 m. sausio 9 d.


Virtualus kalėdinis miestelis

Kaip ir pernai, taip ir šiemet vilniečiai turės progą Kalėdoms apsipirkti virtualiame Kalėdų miestelyje. Čia rasite žaismingą aplinką bei daugybę nuorodų į talentingų Lietuvos kūrėjų bei prekybininkų internetines svetaines bei elektronines parduotuves. Tikrai šaunus būdas apsipirkti šventėms saugiai, greitai ir su arbatos puodeliu prie stalo.

Iki 2022 m. sausio 9 d.


Kalėdinis Vilniaus centras

Kalėdinės dvasios šiemet galima pasisemti ne tik Rotušės ar Katedros aikštėse. Pasivaikščioti po sostinę vilios ir kūrybingai išpuoštos spindinčios miesto vitrinos, nušvitęs Senamiestis, pagrindinės gatvės ir aikštės, skverai, kitos viešosios erdvės.

Šventiškai išpuoštos Katedros ir Rotušės aikštės, Odminių skveras, Reformatų skveras, Pilies  skveras, Bernardinų sodas, S. Moniuškos skveras, S. Gedos skveras, Šypsenų alėja, Markučių parko takas, Sapiegų parkas, Trakų Vokės dvaras, Geležinio Vilko tiltas, Geležinio Vilko g. pėsčiųjų tiltas, Vakarinio aplinkkelio, Narbuto, Drujos g. ir Vingio parko pėsčiųjų tiltai, Vingio parko įėjimas nuo M. K. Čiurlionio gatvės. Naujomis spalvomis nušvito ir Lukiškių aikštė.


Čiuožykla prie Baltojo tilto

Laikas pasigaląsti pačiūžas. Šiemet prie Baltojo tilto visų lauks lauko čiuožyklą, kurioje galėsite visiems parodyti, kiek jumyse yra Vanago ir Drobiazko. Čiuožykla šiais metai turės ir stogą, tad su vėjeliu ant ledo turėsite galimybę prasilėkti bet kokiu oru.

Visa info apie čiuožyklą – ČIA.

Iki 2022 m. kovo 6 d.


Arbatos Kalėdos ir dar Vos Vos

Per Kalėdas įvyks dviejų nepailstančių scenos vilkų susidūrimas vienoje nedidelėje scenoje. Grupė-energijos bomba „Arbata“ ir dainuojamosios poezijos guru D. Razauskas su grupe „Vos Vos“ vieno vakaro metu į sceną mes visus savo ginklus, kad šias Kalėdos publikai į smegenų vingius įrašytų visam likusiam gyvenimui.

Kur? Tamsta Club (A. Strazdelio g. 1)
Kada? Gruodžio 25 d. 20.00 val.


Šarūno Mačiulio kalėdinis vakaras

„Medžiai be lapų“, „Stasė“, „Poliarizuoti stiklai“ – tai lietuviškos muzikos klasika, kuri priklauso vieninteliam ir nepakartojamam Šarūnui Mačiuliui. Visus šiuos kūrinius legendinis atlikėjas serviruos klausytojams Vilniuje per Kalėdas. Tad nostalgijos ir geros nuotaikos vakaras šiame koncerte – garantuotas.

Kur? 3 Pub (Lakūnų g. 51)
Kada? Gruodžio 25 d. 21.00 val.


Despotin Fam | LINE UP 12.25

Pasaulio piliečiai „Despotin Fam“ šventėms grįžta į sostinę. Po visą pasaulį išsibarstę muzikantai susitiks retam išstojimui Kalėdų pirmos dienos vakare. Puikus renginys šios lietuviškos Hip-hopo grupės gerbėjams, tad lieka tik pasikartoti jų dainų žodžius ir linksmai prakalėdoti.

Kur? Line Up (Geležinkelio g. 6)
Kada? Gruodžio 25 d. 22.00 val.


Partyzanai Showcase 2021

Kaip ir kasmet, vienai nakčiai Kablys klubo raktus atiduos į partyzanų rankas. O minėti naktinio gyvenimo veikėjai pasinaudos proga apžvelgti, ką nuveikė per metus. Šįkart pirmame nakties plane – „Partyzanai Pop“ subleiblas ir grupės AKLI albumo „Taika“ remiksų EP pristatymas. Pagrindinėje klubo salėje išgirsite gyvą AKLI pasirodymą, šiais metais „PZ Records“ debiutinį albumą išleidusį Ement bei greitai ten pat su „Main Goal“ EP debiutuosiančius 5ZYL & BASK. Sceną atidarys šviežią šiuolaikinio techno EP išsileidęs Veiveris, o sunkesniąja vakaro dalimi pasirūpins patikimas remiksuotojas Alex Krell. Restobare tuo tarpu siautės Jaroška ir „Taika“ EP remiksų kūrėjai. Na, o kad būtų tvarka, viską (gal net ir atributikos turgelį) pražiūrės „Partyzanų“ galva Mantas T. Tikrai išskirtinis kalėdinis renginys kiekvienam melomanui.

Kur? Kultūros baras KABLYS (Kauno g. 5)
Kada? Gruodžio 25 d. 23.00 val.


Bernelių Mišios: Budino, Forgotten Plants, Manfredas

Bernelių mišios yra natūralus žiemos švenčių atributas, tačiau ne tuomet, kai prie muzikinio altoriaus stovi Vilniaus šokių muzikos legenda Manfredas. kartu su Manfredu šiame renginyje girdėsime namiškius Circus Operandi ir Berlyno dvasią įkūnijančių Cocktail D’Amore naktų rezidentę Budino. Tuo tarpu rūsyje suksis Radio Vilnius eteryje nekart užgaudyti vardai – šaunių merginų tandemas Local Girls bei mikro tempu tarp Briuselio ir Vilniaus kursuojantys Forgotten Plants. Kaip jau supratote, į mišias čia tikrai panašu nebus…

Kur? Opium club (Islandijos g. 4)
Kada? Gruodžio 25 d. 23.00 val.


Koncertas „Betliejaus žvaigždė: Kvietimas stebuklui“

Valstybinis choras Vilnius ir 60-metį minintis Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ sutelkė savo pajėgas tam, kad pakviestų jus į pakilų, Kalėdų dvasia prisodrintą pasirodymą. Programoje skambės melodingi, šviesūs, viltingi kūriniai: šventiškai nuteiks J. Naujalio kalėdinės giesmės. Kristaus gimimo istoriją papasakos J. M. Martino kantata Invitation to Miracle. O kulminacija taps lotyniškosios J. De Hann gospelo tradicijos mišios. Dvasingas renginys užbaigti Kalėdinį renginių maratoną su rimta muzika.

Kur? Vilniaus Šv. Kazimiero Bažnyčia (Didžioji g. 34)
Kada? Gruodžio 26 d. 13.00 val.


Kalėdinė 3D pasaka „Kalėdų giesmė“

Kalėdine pasaka ir šiemet džiugins vilniečius Katedros aikštėje. Kalėdų savaitės metu ant Vilniaus katedros didžiosios sienos vėl bus rodomas ryškių ir spalvingų video projekcijų, muzikos ir garsų reginys. Šiais metais vilniečiai ir miesto svečiai gales mėgautis pagal garsiąją anglų rašytojo Čarlzo Dikenso novelę sukurta pasaka – „Kalėdų giesmė“. 15-a minučių truksianti pasaka gruodžio 25–30 d. bus rodoma net septynis kartus per vakarą.

Katedros aikštėje nuo gruodžio 25 iki 30 d.


„Santa“ MONIKA LIU

Gerai, kad Kalėdos švenčiamos dvi dienas. Ypač, kai antrą Kalėdų dieną gali apsilankyti tokiame koncerte. Klausytojų numylėtinė Monika Liu su ištikimuoju scenos riteriu Dmitrij Golovanov kviečia į ypatingą Kalėdinį koncertą. Jo metu netrūks nostalgiškų kalėdinių (ir ne tik) garsų, kuriuos skleis viena charizmatiškiausių šių dienų Lietuvos muzikos atlikėjų. Tad jei dar turėsite jėgų išjudėti miestan po sočios kalėdinės vakarienės, būtinai apsilankykite šiame koncerte.

Kur? Jazz Cellar (Aušros Vartų g. 11)
Kada? Gruodžio 26 d. 20.30 val.

Pagrindinės nuotraukos autorius – Bluras


O žinai, kur rasi visus įdomiausius Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno renginius (kai jie grįš:)) ir galėsi patogiai juos išrūšiuoti/ stebėti/ pažymėti? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas