Kalėdos Vilniuje: kur šiemet galima pajausti šventinę dvasią sostinėje?

Kalėdos Vilniuje – jau čia pat! Tad „Miesto žirafos“ pristato 2020 m. Kalėdinių pramogų Vilniuje gidą.

Reikia susitaikyti su tuo, kad šios Kalėdos Vilniuje (bei visoje Lietuvoje) bus stipriai kitokios nei mes esame įpratę. Pandemija gerokai praretino šventinių pramogų kalendorių, o ir didelėmis kompanijomis (dėl visų saugumo) prie šventinio namų stalo šiemet nesusėsime. Tačiau tai nereiškia, kad negalime susikurti tinkamos kalėdinės nuotaikos iš mažų dalykų ar kitokių šiai diena siūlomų pramogų. Todėl “Miesto žirafos” jums atrinko sąrašiuką atrakcijų, patarimų bei vietų, kurių pagalba šiemet galime bent dalimi patirti gražiausių metų švenčių laukimą sostinėje.

Sąrašą nuolat pildysime… 


Kalėdinės eglutės Vilniaus Katedros ir Rotušės aikštėse

Nors būtą daug kalbų apie šių eglučių įžiebimo renginius, tačiau “Miesto žirafos” džiaugiasi, jog šis atributas sostinėje šiemet visgi atsirado. Tuo labiau, kad abi Vilniaus žaliaskarės tikrai gražios. Tad jei turėsite laisvo laiko, prasukite pro šias aikštes (žinoma saugiai) pasižiūrėti į šias “žiemos švenčių šaukles”. Pabuvus ten, kad ir penkias minutes, širdyje tikrai įsijungs šioks toks šventinės nuotaikos mygtukas.

Nuo 2020 m. lapkričio 28 d. iki 2021 m. sausio 7 d.


Virtualus kalėdinis miestelis

Šiemet tikriausiai mažiausiai norisi “trintis” prekybos centruose ieškant artimiesiems dovanų. Alternatyvą šiam maloniam tačiau varginančiam procesui šiemet rasite virtualiame Kalėdų miestelyje. Čia rasite žaismingą aplinką bei daugybę nuorodų į talentingų Lietuvos kūrėjų bei prekybininkų internetines svetaines bei elektronines parduotuves. Tikrai šaunus būdas apsipirkti šventėms saugiai, greitai ir su arbatos puodeliu prie stalo.

Nuo 2020 m. gruodžio 1 d. iki 2021 m. sausio 7 d.


Alternatyvios Kalėdos: įžiebk Kalėdas balkone

Juk sakoma, kad šventė visuomet prasideda nuo paties pastangų ją susikurti. Tad Vilniaus gyventojai šiemet itin kviečiami prisijungti prie gražios akcijos – originaliai, kūrybingai papuošti savo balkonus ir taip sukurti Kalėdų šventę arčiau namų.

Šiais metais šventiškus vilniečių balkonus drono pagalba fotografuos pasaulinio dėmesio sulaukusio projekto „Karantino portretai“ autorius fotografas Adas Vasiliauskas, o įdomiausią balkoną galės rinkti visi vilniečiai.

Konkursas vyks gruodžio 7–21 d., o gruodžio 29 d. bus skelbiamas nugalėtojas.


Kalėdinis bėgimas

Tradicinis “Eurovaistinės” kalėdinis maratonas šiemet įvyks! Tiesa, virtualiai. Šiais metais įdomiais kostiumais pasipuošę bėgikai skleis šventinę nuotaiką bėgdami po vieną visoje Lietuvoje. O jų rezultatai bus sekami mobiliosios programėlės pagalba. Tad jei prieš šventes nori saugiai “persimesti” su bičiuliais bėgimo trasoje, tam puikias sąlygas suteiks “Eurovaistinės” maratonas.

Nuo 2020 m. gruodžio 18 iki 31 d.


Virtualus kalėdinis šeimadienis

Kodėl šio karantino neišnaudojus smagiai veiklai su visa šeima namuose? O jei dar ši veikla ir kažko išmoko… Tokią atrakciją internetu siūlo Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka. Sekmadienį prieš pat šventes visos šeimos kviečiamos prisijungti prie internetinės transliacijos, kurios metu bus kuriamas popierinių eglučių miškas. Tikrai puiki edukacinė pramoga mažiesiems ir jų tėveliams.

Gruodžio 19 d.


Nuotolinis žaidimas „Protų kovos. Vilniaus kalėdinis iššūkis“

O kodėl gi prieš šventes dar ir neprasiblaškius mankštinant smegenis? Tokią galimybę neišeinant iš namų siūlo „Protų kovos“. Vilniaus kalėdinis iššūkis“ renginio organizatoriai. Negana to, čia jūs galėsite laimėti ir įvairių prizų, o dalyvavimas visiškai nemokamas. Ar žinote, kur XX a. pradžioje Vilniuje čiuožinėjo miestiečiai? Kuo puošė eglutes vilniečiai? Kuo svarbus šv. Mikalojus? Nuo kada Vilniaus televizijos bokštas puošiamas lempučių girliandomis? Drąsiau! Net jei nežinosite atsakymų į visus šiuos klausimus, bent smagiai praleisite laiką tarp bendraminčių.

Gruodžio 20 d.


Kalėdinis koncertas „Džiaugsmingų Šv. Kalėdų!“

Kokios Kalėdos be kalėdinių giesmių? Šv. Kalėdų vakarą, jungtinės kūdikėlio Jėzaus Kristaus pajėgos kviečia jus į kalėdinį, skambantį giesmių koncertą internetu Jo garbei! Visiems puikiai žinomą kalėdinį repertuarą jums dovanoja Emilija ir Viktoras su grupe, „Kvarkletas” bei Garliavos šlovinimo grupė „NATUS”! Puikus fonas šventiniai nuotaikai susikurti.

Gruodžio 25 d.


Spektaklis „Kalėdų senis ir besmegenis“

Muzikinė komedija skirta mažiems ir dideliems, ieškantiems Kalėdinio stebuklo ir pasakos. Internetu transliuojamame spektaklyje pamatysite išsiblaškiusį Kalėdų Seneliuką ir jo ištikimą draugą Besmegenį. Jus džiugins ir Naminukė Kūtė, Tarakonas Monas, Policininkas Jonas.  Kokių bėdų pridarys papečkio gyventoja naminukė ir kokių nuotykių patirs bičiuliai – sužinosite „Raganiukės“ teatros spektaklyje. Kokios ten bėdos? Juk – Kalėdos! Beje Kalėdų Seneliuko didysis kaminas šaudys ne tik dovanomis, bet ir sceniniais fejerverkais, balionais ir sniegu.

Gruodžio 25 d.


Virtuali kalėdinė degustacija

Alaus Bibliotekos svajonių duetas Tomas ir Joris padės jums virškinti Kalėdines gėrybes pasakodami šmaikščias istorijas.  Degustacijos vedėjai išmokys tinkamai degustuoti alų ir susipažindins su jį kuriančiomis medžiagomis. Sužinosi apie šiuo metu populiarius alaus stilius ir sparčiai populiarėjantį craft alaus reiškinį ir žinoma sezonines/Kalėdines gėrybes.

Gruodžio 26 d.

Pagrindinės straipsnio nuotraukos autorius – Bluras.


O žinai, kur rasi visus įdomiausius Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno renginius ir galėsi patogiai juos išrūšiuoti/ stebėti/ pažymėti? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas