Kalėdos Vilniuje: magiškos atrakcijos ir renginiai

Kalėdos Vilniuje – jau čia pat! Todėl „Miesto žirafos pristato Kalėdinių renginių Vilniuje gidą.

Lemputės, sniegas, mandarinai ir imbierinių sausainių kvapas ore…Tikriausiai tokios Kalėdos Vilniuje (ar bet kur kitur) mums nusipešia prieš akis pagalvojus apie gražiausią žiemos laikotarpį. O jei prie viso šito dar ir smagių pramogų pavyksta surasti…O čia jums į pagalbą atskuba „Miesto žirafos“, kurios jau parengė šiemetinį gražiausių Vilniaus kalėdinių renginių bei atrakcijų gidą.

Renginių sąrašą nuolat pildysime… 


Kalėdų miesteliai

Kalėdų miestelis Katedros aikštėje – tai išskirtinė, kasmet ypatinga šventine nuotaika alsuojanti, „Kalėdos sostinėje“ erdvė. Čia pusšimtis šventiškai dekoruotų medinių namelių pasiūlys ką nors išskirtinio, vilios kalėdiniais skoniais, unikalių dovanų asortimentu ir kvies pasinerti į šventinį šurmulį.

nuo 2019 m. lapkričio 30 d. iki 2020 m. sausio 7 d.

Kalėdų miestelis Rotušės aikštėje ne vieną stebins viliojančia atmosfera ir kvies užsukti į svečius, maloniai praleisti laiką, sušilti, pasmaguriauti ir iš anksto pasirūpinti kalėdinėmis dovanomis.

nuo 2019 m. lapkričio 30 d. iki 2020 m. sausio 7 d.

Altrenatyvus kalėdinis kiemas šventiniu laikotarpiu plačiai atvers vartus lankytojams

Buvusio Lukiškių kalėjimo kiemas nuo gruodžio 14 d. transformuosis į erdvę, kurioje Vilniečiai ir miesto svečiai turės unikalią progą iš arti susipažinti su istorinės atminties vieta, kurios centre – žmogaus ir gamtos jungtinis meno eksperimentas – Metamorfozė – kriokliais apsipylusi Kalėdų eglės formos instaliacija, koreliacija į vietovės pokyčius. Visas supantis kiemas, užpildytas šviesos instaliacijomis ir interaktyviomis sūpynėmis, taps alternatyvios, inovatyvios kalėdinės simbolistikos erdve.

nuo 2019 m. gruodžio 14 d. iki 2020 m. sausio 7 d.

Vinco Kudirkos aikštėje vilniečių bei sostinės svečių lauks Kalėdų miestelis – Dizaino skveras – tai jau pamėgta ir įvertinta meno erdvė, kurioje savo unikalius gaminius pristatys per šimtas Lietuvos dizainerių ir kūrėjų.

Kalėdinio Dizaino skvero lankytojai turės progą įsigyti išskirtinių kalėdinių dovanų sau ar savo artimiesiems. Čia bus galima rasti daugybę originalių lietuviško dizaino kūrinių, susipažinti bei pabendrauti su jų autoriais, sužinoti tų kūrinių atsiradimo istorijas bei subtilybes.

Šimtai idėjų, tūkstančiai dovanų ir gera nuotaika – pajusk kalėdinį dizaino šurmulį!

nuo 2019 m. gruodžio 17 d. iki 2019 m. gruodžio 22 d.


Kalėdinė čiuožykla Lukiškių aikštėje

Kalėdinėje čiuožykloje Lukiškių aikštėje vilniečiai bei sostinės svečiai čiuožimo malonumais kviečiami mėgautis nuo gruodžio 6 d. iki kovo 8 d. Darbo dienomis čiuožykloje vyks nemokamos atviros ledo ritulio, čiuožimo, kerlingo pamokėlės.

Darbo laikas:
I–V: 12.00–22.00 val.
VI–VII: 10.00–22.00 val.

Pačiūžų (nuo 27 iki 48 dydžio) nuomos kaina – 3,00 Eur
Čiuožiant su savomis pačiūžomis – 2,00 Eur

nuo 2019 m. gruodžio 6 d. iki 2020 m. kovo 8 d.


Kalėdų traukinukas

Jau tradiciniu tapęs, spalvingas Kalėdų traukinukas nuo lapkričio 30 d. iki sausio 7 d. visus kvies sugrįžti į vaikystę smagių valandos trukmės kelionių po sostinę metu.

Į traukinuką bus galima įsėsti jo pagrindinėje stotelėje priešais Katedrą, šalia Odminių skvero, adresu Šventaragio g. 1. Įsėsti ar išlipti bus galima ir tarpinėse stotelėse – Kalėdų miestelis (Katedros aikštėje) ir Rotušė (Rotušės aikštėje).

Bilietus įsigyti bus galima tik traukinuke. Bilieto kaina 2,00 eurai. Nemokamai keliaus vaikai iki 3 m. ir vaikai iki 7 m., jei neužims papildomos vietos, t.y. sėdės tėveliams ant kelių.

Darbo laikas:

I–VII 11:00–20:40 (paskutinis reisas 20:15)

Gruodžio 24 d. 11:00–20:20 (paskutinis reisas 19:20)
Gruodžio 25-26 d. 11:00–20:40 (paskutinis reisas 20:15)
Gruodžio 31 d. 11:00–20:20 (paskutinis reisas 19:35)
Sausio 1 d. 13:00–20:40 (paskutinis reisas 19:20)

nuo 2019 m. lapkričio 30 d. iki 2020 m. sausio 7 d.


Fashion Bazzar kalėdinė mugė

Naujausios drabužių kolekcijos, papuošalai, aksesuarai ir kitos stilingos detalės lauks Jūsų gruodį „Siemens“ arenoje. Puikus renginys ieškantiems dovanų tiek sau, tiek kitiems.

Kada? gruodžio 14 d. 10.00 val.  Kur? „Siemens“ arena (Ozo g. 14)


Kalėdinė mugė Užupio meno inkubatoriuje

Kaip ir kasmet, Užupyje, „Galeros“ erdvėje jūsų lauks daug mažų kioskelių su gaminiais ir kūriniais jūsų akims, nosiai, gomuriui, ir, žinoma, sielai. Tik kepšt – ir išsirinksite tobulą dovanėlę savo draugams arba artimiesiems. O meniško išskirtinumo Užupyje tikrai galima drąsiai tikėtis.

Kada? gruodžio 14 d. 12.00 val.  Kur? Užupio meno inkubatorius (Užupio g. 2)


Spektaklis „Jonuko Kalėdų stebuklas“

Ansamblis „Lietuva“ mažuosius kviečia į kalėdinį muzikinį spektaklį „Jonuko Kalėdų stebuklas“. Tai vieno berniuko istorija apie viltį, užsispyrimą ir tikėjimą, jog svajonės gali pildytis. Ypač kai Kalėdos – jau ne už kalnų!

Kada? gruodžio 14 d. 11.00 val.  Kur? ansamblio LIETUVA salė (Panerių g. 39)


Parodyk augintiniui eglutę

Gražia tradicija tapęs renginys „Parodyk augintiniui eglutę“ jau ketvirtą kartą kviečia šventes pasitikti su savo keturkojais draugais. Gruodžio 14 d. Katedros aikštėje visų lauks karšta arbata, užkandžiai, staigmenos augintiniams ir šuniškai gera nuotaika. Be to, čia galėsite užsidirbti karmos taškų gerais darbais.

Kada? gruodžio 14 d. 12.00 val.  Kur? Katedros aikštė


„Eurovaistinės“ kalėdinis bėgimas 2019

Bėgančių kalėdų senelių, snieguolių, elfų ir kitų mitinių būtybių šventė, stebinsianti Vilnių jau 44-ąjį kartą! Kam laukti Kalėdų, registruokis jau dabar ir užsitikrink sau vietą linksmiausiame metų bėgime!

Kada? gruodžio 15 d. 9.30 val.  Kur? Vinco Kudirkos aikštė


Kalėdinė mugė beglobiams paremti „Draugystė“

Šioje mugėje dalyvaus Vilniaus ir kitų miestų beglobių gyvūnų globos organizacijos, kurios prekiaus įvairiausiais daiktais – rankdarbiais, knygomis, suvenyrais, kepiniais bei kitomis prekėmis. Šioje puikioje mugėje kiekvienas apsilankęs galės ne tik įsigyti jaukių, kalėdinių dovanų savo artimiesiems ir draugams, bet ir tokiu būdu prisidėti prie geresnių bei sotesnių beglobių gyvūnų Kalėdų.

Kada? gruodžio 15 d. 10.00 val.  Kur? Užupio kavinė (Užupio g. 2)


Muzikinis šou „Kalėdų išvakarėse“

Populiariausi pasaulio kalėdiniai hitai iš Barbaros Streisand, Franko Sinatros, Elos Fitžerald, Fredžio Merkurio repertuaro. Be to, Naujųjų metų hitai iš V. Meladzės, L. Dolinos, A. Pugačiovos repertuaro bei kino hitai iš tarybinių Naujųjų metų filmų „Likimo ironija, arba po pirties“. Visą tai rasi apsilankęs koncerte „Kalėdų išvakarėse“.

Kada? gruodžio 17 d. 19.00 val.  Kur? Vilniaus lenkų kultūros namai (Naugarduko g. 76)


Choro „Bel Canto“ kalėdinis 10 metų jubiliejus

Choras Bel Canto  prieš pat šių metų Kalėdas kviečia į išskirtinius koncertus Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Pagrindinis choro kalėdinių koncertų akcentas – vokalisto ir gitaristo Marius Beck ir choro Bel Canto bendras pasirodymas. Taip choras pažymės 10 metų gyvavimo laikotarpį. Tad nusimato tikrai kokybiškas renginys.

Kada? gruodžio 20 d. 19.00 val.  Kur? Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30)


Koncertas „Poliarizuotos Kalėdos“

Šių metų pradžioje naują albumą pristatę, gyvos lietuviško roko legendos, – grupė „Poliarizuoti stiklai“ su naujomis ir senomis dainomis grįžta į „Tamsta“ klubą. Grupė dovanos seną gerą roką ir džiugią nuotaiką. Gerai pažįstamas Šarūno Mačiulio balsas primins, kad rokenrolas dar nemirė, o elektrinių gitarų galingas skambesys tai užtvirtins.

Kada? gruodžio 21 d. 21.00 val.  Kur? Tamsta Club (A. Strazdelio g. 1)


Paskutinės Minutės mugė „Uptown Christmas 2019“

Jau 6 metus iš eilės „Loftas“ kviečia gražiausias metų šventes pasitikti ten, kur kalėdinių dovanų pirkimas nekelia streso. Per du aukštus vykstančioje mugėje kaip visuomet lauks vienetiniai ir originalūs dizainerių darbai – drabužiai, aksesuarai, interjero detalės ir juvelyrika. Dovanas čia atrasite ir smaližiams, gurmanams, melomanams, kolekcionieriams – mažiems ir dideliems, kuriuos šiemet norite nudžiuginti bei nustebinti.

Kada? gruodžio 21-23 d.  Kur? Loftas (Švitrigailos g. 29)


Eskursija „Kartą per Kalėdas“

Puikus kalėdinis renginys norintiems labiau pažinti Vilniaus miestą. Tai ekskursija apie Vilniaus gyvenimą švenčių kontekste. Šioje ekskursijoje kalbama apie tikrų vilniečių tikrus gyvenimus pažvelgiant į žiemišką gyvenimą tokį, koks jis ir yra: su apsipirkimu, ruoša, receptais, dovanom, nesutarimais, skirtingomis Vilniaus kvartalų gyventojų šventėmis, pastatuose esančiais ženklais, prabangiais pobūviais ir panašiais dalykais.

Kada? gruodžio 22 d. 11.00 val.  Kur? Katedros aikštė


Gedimino Storpirščio koncertas „Pasitinkant Kalėdas“

G. Storpirštis, gruodžio 22d. kviečia kartu pasitikti Kalėdas. Dainos skambės visų Lietuvos atlikėjų pamiltoje Šv. Kotrynos bažnyčioje, kurioje koncertai tampa pakylėti ir užburiantys. Tokia pati užburianti laukia ir Gedimino specialiai ruošiama programa, kurios metu skambės jums jau gerai žinomos, mylimos dainos, o taip pat ir nauji kūriniai.

Kada? gruodžio 22 d. 18.00 val.  Kur? Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30)


Šventinis koncertas su „Lietuvos balso“ žvaigždėmis

TV projekto „Lietuvos balsas“ teisėjai Justinas Jarutis, Monika Marija, Donatas Montvydas, Monika Liu, Mantas Jankavičius, Monique ir „Lietuvos balso“ nugalėtojai bei „Lietuvos balsas. Vaikai“ projekto dalyviai kartu su ELITAZ gyvo garso grupe scenoje atliks ne tik ryškiausius savo hitus, bet ir visiškai naujai nuskambėsiančius šventinius kūrinius. Vakara ves – Rolandas Mackevičius ir Karolina Meschino. Puikus žvaigždėmis prikimštas patiekalas Kalėdinių renginių stalo pradžiai.

Kada? gruodžio 22 d. 19.00 val.  Kur? Siemens arena, „Cozy“ (Ozo g. 14)


„Vilnius All Stars Gospel Choir“ ir Monika Marija

„Vilnius All Stars Gospel Choir“ kolektyvas šiemet kviečia į kalėdinį koncertą “GOD IS LOVE”. Koncerte taip pat dalyvaus ir atlikėja Monika Marija su grupe. Tad sielos pilnos muzikos šiame koncerte tikrai netrūks.

Kada? gruodžio 23 d. 18.00 val.  Kur? Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30)


Kalėdinė 3D pasaka Katedros aikštėje

Kalėdinė 3D pasaka – labai laukiama Kalėdų tradicija Vilniaus mieste. Kiekvienais metais nuo gruodžio 25 d. iki gruodžio 29 d. (imtinai) unikali kalėdinė 3D pasaka į pagrindinę Lietuvos sostinės aikštę pritraukia daugiau kaip 120 000 žiūrovų. Šiais metais sostinės gyventojai ir svečiai kviečiami išvysti užburiančios kalėdinės pasakos „SNIEGO KARALIENĖ“ vaizdus.

Kada? gruodžio 25 – 29 d.  Kur? Katedros aikštė


M. Kavaliausko ir rinktinio bigbendo GALA koncertas

Šventinio Martyno Kavaliausko ir rinktinio bigbendo teatralizuotame gyvos muzikos koncerte skambės legendinės lietuviškos dainos ir ir populiarioji pasaulio klasika. Frank Sinatra, Elvis Presley, Dean Martin, Vytauto Kernagio, Stasio Povilaičio, legendinių grupių „Hiperbolė“ ir „Nerija“ geriausi kalėdų vakarą kūriniai suskambės naujai. Tad jei tau nesvetimi šie garsai, pasirūpink bilietais iš anksto.

Kada? gruodžio 25 d. 19.00 val.  Kur? Siemens arena, „Cozy“ (Ozo g. 14)


Vakarėlis „Merry Go Round“

Na, o jei per Kalėdas labai norėsis pramankštinti kojas šokių aikštelėje, užsukit į „Peroną“. Jau ketvirtą kartą stoties rajone ir šeštą apskritai, kalėdinė „Merry Go Round“ tradicija griebs už širdžių ir nuneš tiesiai į šokių aikštelę. Joje užtrukti ilgiau padės šventėms tobulai subalansuoto žanro ekspertas Valdemar, bei po Wunderbra slapyvardžiu pasislėpęs melomanas Dominykas Noruišis. Kalėdos prie bėgių suksis disco ritmu.

Kada? gruodžio 25 d. 23.00 val.  Kur? Peronas (Geležinkelio g. 6)


Kalėdinis koncertas „Roko baladės“

Antrąją Kalėdų dieną Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, kviečia švęsti kartu su geriausiais Lietuvoje roko atlikėjais Povilu Meškėla, Česlovu Gabaliu, Jeronimu Miliumi ir vienu sėkmingiausių visų laikų savo projektų „Roko baladės“. Programoje skambės „Depeche Mode“, „Queen“, Bryan Adams, Billy Idol, „Bon Jovi“ bei kitų grupių ir atlikėjų dainos. Itin kokybiškas renginys tiek klasikos, tiek roko muzikos gerbėjams.

Kada? gruodžio 26 d. 19.00 val.  Kur? Kongresų rūmai (Vilniaus g. 6)


Choro“ „Jauna muzika“ ir „NIKO“ koncertas

Choras „Jauna muzika“ ir „NIKO“ kviečia į Kalėdinį koncertą Antrąją Kalėdų dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje, kuriame skambės Peterio Vaskso, Ola Gjeilo, Gedimino Gelgoto, ir Vaclovo Augustino kūryba. Renginys subalansuotas klasikinės muzikos klausytojams, tačiau tinka ir tiesiog dvasingiems žmonėms.

Kada? gruodžio 26 d. 19.00 val.  Kur? Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30)


Kalėdos su Mantu 

Vienas charizmatiškiausių ir ryškiausių Lietuvos muzikos atlikėjų – Mantas – šv. Kalėdas kviečia švęsti jaukiame, betarpiškame koncerte klube „Tamsta“. Kelerius metus iš eilės, po klubo atsidarymo ir atlikėjo muzikinės karjeros pradžios, kiekvienos Kalėdos klube buvo švenčiamos būtent taip – su Mantu. Praėjus daugiau kaip dešimt metų – ši tradicija sugrįžta. Panašu, jog laukia nostalgiškas vakaras.

Kada? gruodžio 26 d. 20.00 val.  Kur? Tamsta Club (A. Strazdelio g. 1)

Pagrindinės straipsnio nuotraukos autorius – Bluras.

O žinai, kur rasi visus įdomiausius Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno renginius ir galėsi patogiai juos išrūšiuoti/ stebėti/ pažymėti? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas