Kalėdos Vilniuje: magiškos atrakcijos ir renginiai

Kalėdos Vilniuje – jau čia pat! Todėl „Miesto žirafos pristato Kalėdinių renginių Vilniuje gidą.

Lemputės, sniegas, mandarinai ir imbierinių sausainių kvapas ore…Tikriausiai tokios Kalėdos Vilniuje (ar bet kur kitur) mums nusipiešia prieš akis pagalvojus apie gražiausią žiemos laikotarpį. O jei prie viso šito dar ir smagių pramogų pavyksta surasti…O čia jums į pagalbą atskuba „Miesto žirafos“, kurios jau parengė šiemetinį gražiausių Vilniaus kalėdinių renginių bei atrakcijų gidą.

Renginių sąrašą nuolat pildysime… 


Kalėdų miesteliai

Kalėdų miestelis Katedros aikštėje – tai išskirtinė, kasmet ypatinga šventine nuotaika alsuojanti, „Kalėdos sostinėje“ erdvė. Čia pusšimtis šventiškai dekoruotų medinių namelių pasiūlys ką nors išskirtinio, vilios kalėdiniais skoniais, unikalių dovanų asortimentu ir kvies pasinerti į šventinį šurmulį.

nuo 2019 m. lapkričio 30 d. iki 2020 m. sausio 7 d.

Kalėdų miestelis Rotušės aikštėje ne vieną stebins viliojančia atmosfera ir kvies užsukti į svečius, maloniai praleisti laiką, sušilti, pasmaguriauti ir iš anksto pasirūpinti kalėdinėmis dovanomis.

nuo 2019 m. lapkričio 30 d. iki 2020 m. sausio 7 d.

Altrenatyvus kalėdinis kiemas šventiniu laikotarpiu plačiai atvers vartus lankytojams

Buvusio Lukiškių kalėjimo kiemas nuo gruodžio 14 d. transformuosis į erdvę, kurioje vilniečiai ir miesto svečiai turės unikalią progą iš arti susipažinti su istorinės atminties vieta, kurios centre – žmogaus ir gamtos jungtinis meno eksperimentas, kriokliais apsipylusi Kalėdų eglės formos instaliacija, kiemas, užpildytas šviesos instaliacijomis ir interaktyviomis sūpynėmis.

nuo 2019 m. gruodžio 14 d. iki 2020 m. sausio 7 d.

Vinco Kudirkos aikštėje vilniečių bei sostinės svečių lauks Kalėdų miestelis – Dizaino skveras. Tai jau pamėgta ir įvertinta meno erdvė, kurioje savo unikalius gaminius pristatys per šimtas Lietuvos dizainerių ir kūrėjų.

Kalėdinio Dizaino skvero lankytojai turės progą įsigyti išskirtinių kalėdinių dovanų sau ar savo artimiesiems. Čia bus galima rasti daugybę originalių lietuviško dizaino kūrinių, susipažinti bei pabendrauti su jų autoriais, sužinoti tų kūrinių atsiradimo istorijas bei subtilybes.

nuo 2019 m. gruodžio 17 d. iki 2019 m. gruodžio 22 d.


Kalėdinė čiuožykla Lukiškių aikštėje

Kalėdinėje čiuožykloje Lukiškių aikštėje vilniečiai bei sostinės svečiai čiuožimo malonumais kviečiami mėgautis nuo gruodžio 6 d. iki kovo 8 d. Darbo dienomis čiuožykloje vyks nemokamos atviros ledo ritulio, čiuožimo, kerlingo pamokėlės.

Darbo laikas:
I–V: 12.00–22.00 val.
VI–VII: 10.00–22.00 val.

Pačiūžų (nuo 27 iki 48 dydžio) nuomos kaina – 3,00 Eur
Čiuožiant su savomis pačiūžomis – 2,00 Eur

nuo 2019 m. gruodžio 6 d. iki 2020 m. kovo 8 d.


Kalėdų traukinukas

Jau tradiciniu tapęs, spalvingas Kalėdų traukinukas nuo lapkričio 30 d. iki sausio 7 d. visus kvies sugrįžti į vaikystę smagių valandos trukmės kelionių po sostinę metu.

Į traukinuką bus galima įsėsti jo pagrindinėje stotelėje priešais Katedrą, šalia Odminių skvero, adresu Šventaragio g. 1. Įsėsti ar išlipti bus galima ir tarpinėse stotelėse (Kalėdų miestelis (Katedros aikštėje) ir Rotušė (Rotušės aikštėje).

Bilietus įsigyti bus galima tik traukinuke. Bilieto kaina 2,00 eurai. Nemokamai keliaus vaikai iki 3 m. ir vaikai iki 7 m., jei neužims papildomos vietos, t.y. sėdės tėveliams ant kelių.

Darbo laikas:

I–VII 11:00–20:40 (paskutinis reisas 20:15)

Gruodžio 24 d. 11:00–20:20 (paskutinis reisas 19:20)
Gruodžio 25-26 d. 11:00–20:40 (paskutinis reisas 20:15)
Gruodžio 31 d. 11:00–20:20 (paskutinis reisas 19:35)
Sausio 1 d. 13:00–20:40 (paskutinis reisas 19:20)

nuo 2019 m. lapkričio 30 d. iki 2020 m. sausio 7 d.


Kalėdinis fontanas

Lukiškių aikštės fontano šviesos ir stiklo instaliacija džiugins vilniečius bei sostinės svečius ir šį žiemos sezoną. Jau nuo gruodžio 13 dienos vakaro iki pat vasario pabaigos vietoje Lukiškių aikštės fontano iškils įvairiomis spalvomis spindinčios stiklo kolbos.

nuo 2019 m. gruodžio 13 d.

Kalėdinė 3D pasaka Katedros aikštėje

Kalėdinė 3D pasaka – labai laukiama Kalėdų tradicija Vilniaus mieste. Kiekvienais metais nuo gruodžio 25 d. iki gruodžio 29 d. (imtinai) unikali kalėdinė 3D pasaka į pagrindinę Lietuvos sostinės aikštę pritraukia daugiau kaip 120 000 žiūrovų. Šiais metais sostinės gyventojai ir svečiai kviečiami išvysti užburiančios kalėdinės pasakos „SNIEGO KARALIENĖ“ vaizdus.

Kada? gruodžio 25 – 29 d.  Kur? Katedros aikštė


M. Kavaliausko ir rinktinio bigbendo GALA koncertas

Šventinio Martyno Kavaliausko ir rinktinio bigbendo teatralizuotame gyvos muzikos koncerte skambės legendinės lietuviškos dainos ir ir populiarioji pasaulio klasika. Frank Sinatra, Elvis Presley, Dean Martin, Vytauto Kernagio, Stasio Povilaičio, legendinių grupių „Hiperbolė“ ir „Nerija“ kūriniai Kalėdų vakarą suskambės naujai. Tad jei tau nesvetimi šie garsai, pasirūpink bilietais iš anksto.

Kada? gruodžio 25 d. 19.00 val.  Kur? Siemens arena, „Cozy“ (Ozo g. 14)


Vakarėlis „Merry Go Round“

Na, o jei per Kalėdas labai norėsis pramankštinti kojas šokių aikštelėje, užsukit į „Peroną“. Jau ketvirtą kartą stoties rajone ir šeštą apskritai, kalėdinė „Merry Go Round“ tradicija griebs už širdžių ir nuneš tiesiai į šokių aikštelę. Joje užtrukti ilgiau padės šventėms tobulai subalansuoto žanro ekspertas Valdemar, bei po Wunderbra slapyvardžiu pasislėpęs melomanas Dominykas Noruišis. Kalėdos prie bėgių suksis disco ritmu.

Kada? gruodžio 25 d. 23.00 val.  Kur? Peronas (Geležinkelio g. 6)


Palmės diskoteka

Kaip rašo šio renginio organizatoriai, šį renginį galima laisvai pavadinti ir „Eglės diskoteka“. Tačiau kadangi Jėzus gimė prie palmių, jie jo taip nepavadino. O šis renginys taip pat puikiai tinka tiems, kurie nori per Kalėdas pramankštinti kojas šokių aikštelėje ir taip greičiau numesti tuos papildomus kalėdinius kilogramus. Mat geros šokių muzikos čia tikrai netrūks.

Kada? gruodžio 25 d. 23.00 val.  Kur? Kablys (Kauno g. 5)


Kalėdinis koncertas „Roko baladės“

Antrąją Kalėdų dieną Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, kviečia švęsti kartu su geriausiais Lietuvoje roko atlikėjais Povilu Meškėla, Česlovu Gabaliu, Jeronimu Miliumi ir vienu sėkmingiausių visų laikų savo projektų „Roko baladės“. Programoje skambės „Depeche Mode“, „Queen“, Bryan Adams, Billy Idol, „Bon Jovi“ bei kitų grupių ir atlikėjų dainos. Itin kokybiškas renginys tiek klasikos, tiek roko muzikos gerbėjams.

Kada? gruodžio 26 d. 19.00 val.  Kur? Kongresų rūmai (Vilniaus g. 6)


Choro“ „Jauna muzika“ ir „NIKO“ koncertas

Choras „Jauna muzika“ ir „NIKO“ kviečia į kalėdinį koncertą antrąją Kalėdų dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje, kuriame skambės Peterio Vaskso, Ola Gjeilo, Gedimino Gelgoto, ir Vaclovo Augustino kūryba. Renginys subalansuotas klasikinės muzikos klausytojams, tačiau tinka ir tiesiog dvasingiems žmonėms.

Kada? gruodžio 26 d. 19.00 val.  Kur? Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30)


Kalėdos su Mantu 

Vienas charizmatiškiausių ir ryškiausių Lietuvos muzikos atlikėjų – Mantas – šv. Kalėdas kviečia švęsti jaukiame, betarpiškame koncerte klube „Tamsta“. Kelerius metus iš eilės, po klubo atsidarymo ir atlikėjo muzikinės karjeros pradžios, kiekvienos Kalėdos klube buvo švenčiamos būtent taip – su Mantu. Praėjus daugiau kaip dešimt metų – ši tradicija sugrįžta. Panašu, jog laukia nostalgiškas vakaras.

Kada? gruodžio 26 d. 20.00 val.  Kur? Tamsta Club (A. Strazdelio g. 1)

Pagrindinės straipsnio nuotraukos autorius – Bluras.

O žinai, kur rasi visus įdomiausius Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno renginius ir galėsi patogiai juos išrūšiuoti/ stebėti/ pažymėti? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas