Įdomūs pokalbiai: muzikantas Darius Žvirblis

Šį kartą su „Mėmelio žirafomis“ šnekučiuojasi klaipėdietis Darius Žvirblis, muzikantas, anksčiau gyvavusių uostamiesčio grupių „Atika“ ir „Bemoliai“ narys.

 

Apie muziką

Kada pradėjote domėtis muzika? Koks buvo pirmasis žingsnis pradedant muzikanto karjerą?

Sena kaip pasaulis istorija – nuo „The Beatles“ ir „Queen“. Kioskelyje šalia tuometinės „Saturno“ parduotuvės akys užkliuvo už piratinės „The Beatles“ kasetės. Mokiausi vienuoliktoje klasėje, buvau moksliukas: fizika, chemija, matematika… Nusipirkau aš tą kasetę, perklausiau ir migla užėjo. Ilgam.

Ilgą laiką priklausėte uostamiesčio roko grupei „Atika“, prieš tai dar buvote ir grupės „Bemoliai“ narys. Ar solinę karjerą dar kartą iškeistumėte į grupės veiklą?

Iškeisčiau. Daug sentimentų „Atikai“, su ja sieju daug gražaus ir lengvo. Draugavau, mylėjau, buvau mylimas. Ko dar žmogui reikia? Na, aišku, reikia ir Muzikos. Pasirodo, jos irgi būta. Sako, visai neprastos. Nors… Never Say Never.

Visai neseniai išleidote savo debiutinį albumą „Pudelis už borto“, o ką tik pasirodė jau ir antrasis albumas „Pretenzija“. Ar daug laiko reikėjo gimti šiems „kūdikiams“? :) Su kokiais iššūkiais susidūrėte?

Ir daug, ir mažai. Čia aš apie laiką. Iki „Pudelio“ pasirodymo naujų dainų nebuvo beveik 6 metus. Buvo kažkas užspausta, norėjau pradėti save iš naujo, ieškojau būdo, kelio. Bet va, likimo, ironija, „Pudelį“ įrašiau su Aurimu Stoniu ir Audriaus Šalniu („ATIKOS“ nariai). Na, o „Pretenzija“ – visiškai kita patirtis, kiti muzikantai, kiti užmojai, ir kitos priemonės. „Pretenziją“ pradėjau dar gerokai iki „Pudelio“, be „Atikos“, be Klaipėdos, savotiškoje izoliacijoje. Supratau, kad nyru į bedugnę, todėl stabtelėjau ir nuleidau „Pretenziją“ į savarankišką gyvenimą.

14647278_10207192561954442_1038039934_o

Koks Lietuvos ar užsienio muzikantas jus labiausiai įkvepia?

Naratyvinis 100 g. Alkobilis, Bitė, Sunlit

Morrissey, Neil Young, Tom Petty, Sufjan Stevens, M Ward, Iron And Wine.

Ar Klaipėda – muzikalus miestas? :)

Klaipėda – nesibaigianti muzika. Su Leonido išėjimu tos muzikos mažiau. Bet ji skamba. Gintaras Grajauskas, Mindaugas Valiukas, Adomas Stančikas, įrašykite savo…

Apie gyvenimą pajūryje:

Pirma mintis, kilusi pagalvojus apie Klaipėdą?

Namai.

Mėgstamiausia vieta Pajūryje? 

Miškas tarp Juodkrantės ir Alksnynės.

Mėgstamiausia vieta Klaipėdoje?

Liepų gatvė imtinai.

Geriausias baras/kavinė?

Henrikas Žižys dar jį įsteigs.

Laukiamiausias renginys?

Mano koncertas „Kaštone“, tikiuosi, šį gruodį.

Ko trūksta Klaipėdoje?

Leonido Donskio.

Klaipėdoje gyventi gera, nes…?

Aš čia gimiau.