Įdomūs pokalbiai: „Klaipėdos miesto mada“ įkūrėjas, fotografas A.Vengalis

Šį kartą Žirafų pokalbiuose fotografas, Facebook puslapio „Klaipėdos miesto mada“ įkūrėjas Andrius Vengalis. Skaitom ir žiūrim! :)

Apie „Klaipėdos miesto madą“ ir fotografiją:

Kaip ir kada kilo aistra fotografijai?

Pirmoji mano aistra buvo filmavimas. Tada supratau, kad sustabdytas kadras – man prie širdies.

Beje, tuo metu mokiausi Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje, man taip pat labai patiko ir skulptūra. Manau, kad nuotraukos šiek tiek primena skulptūrą, nes žiūrėdamas į bet kokią skulptūrą privalai ją analizuoti ir interpretuoti, kadangi mūsų protas yra įpratęs analizuoti, ypatingai tos dalykus, kurie atrodo kitaip.

Kaip atėjo mintis įkurti „Klaipėdos miesto madą“?

Kiekvienas privalo atiduoti duoklę savo miestui. Taip ir aš, vieną dieną sėdėdamas kavinėje supratau kad leidžiu laiką veltui. Sugalvojau, kad galėčiau fotografuoti madingus žmones. Taip ir jiems suteikčiau laimės, jie jaustųsi pastebėti, pripažinti, o tuo pačiu ir turėtų gražių bei profesionalių savo nuotraukų. Taigi, mano duoklė savo miestui – daryti jame gyvenančius žmones laimingais!

Kaip turi atrodyti žmogus, kad norėtum jį nufotografuoti?

Kiekvienas žmogus turi savo savitą skonį ir supratimą apie madą. Aš tą unikalų supratimą stengiuosi įžvelgti smulkiausiose detalėse. Net žmogaus vidinė būsena, jo išvaizda daro jį madingu.

Paprastai fotografuoji žmones ant „Biržos tilto“, kodėl pasirinkai šią darbo vietą?

Nepavadinčiau to darbo vieta. Tai yra erdvė, pro kurią praeina gan didelis žmonių srautas, tai man ir yra svarbiausia. Be to, čia senamiesčio pradžia, todėl aplinka labai graži.

Ar pasitaiko keistų ar juokingų situacijų fotografuojant „Klaipėdos miesto madai“? Jei taip, gal gali kokia nors pasidalinti. 

Tiesą sakant, ne vienas žmogus lipdamas laiptais buvo nukritęs, tuo tarpu kai aš fotografuoju. Svarbiausia, nei vienas nesusižeidė. :))

Ar Klaipėda stilingas miestas?

Jeigu kalbant apie žmones, manau taip. Klaipėdoje vaikšto daug madingų žmonių. Atrodo, kad ypač daug jų atsirado, kai įkūriau „Klaipėdos miesto madą“, kai sukūriau vietą, kurioje renkasi stilingi klaipėdiečiai. Čia – tarsi mažasis Milanas.

Apie gyvenimą pajūryje:

Pirma mintis, kilusi pagalvojus apie Klaipėdą?

Sakyčiau jūra, bet jei kalbant atvirai – Meridianas. :D

Mėgstamiausia vieta Klaipėdoje?

Mėgstamiausia vieta yra ten, kur aš sugalvoju nukeliauti. Kaip sakoma, eik kur akys veda, klausyk širdies ir atsidursi savo vietoje. Taip turbūt ir ėjau, kol atėjęs į „Coffee Inn“ sugalvojau „Klaipėdos miesto madą“.

Geriausias baras/kavinė?

Kavinė, kurioje praleidžiu didelę laiko dalį – „Coffee Inn“.

Laukiamiausias renginys?

Renginys „Klaipėda Fashion Week“, kurį planuoju suorganizuoti.

Ko trūksta Klaipėdoje?

Trūksta drąsių žmonių, kurie sukurtų daugiau pridėtinės vertės Klaipėdai ir ne tik.

Klaipėdoje gyventi gera, nes…?

Nes čia neliksi nepastebėtas!

Pasižvalgykite po Andriaus nuotraukas. Gal pastebėsite ir žinomų veidų. :)