Įdomūs pokalbiai: visokeriopas menininkas Adomas Stančikas

Šį kartą Žirafų pokalbiuose žmogus orkestras – Adomas Stančikas. Jis groja, dainuoja, kuria dainas, tapo, vaidina.. Ir patikėkit, tuo jo veiklų sąrašas nesibaigia. Išskirtinis interviu su išskirtiniu žmogumi. ;)

Apie muziką ir vaidybą ir tiesiog šiaip meną

2000. Pasirinkimo miestas – Klaipėda

Kuo svajojote tapti vaikystėje?

Kiek save atsimenu, tai visada norėjau būti ir gangsteriu, ir prezidentu, net viso pasaulio valdovu. :) O jei truputį rimčiau, tai visada įsivaizdavau save artistu. Galiausiai buvau įtikintas savo lietuvių kalbos mokytojos G. Bagdonienės, kad galiu ir turiu būti scenoje. Skaitovų konkursuose laimimi laureatų diplomai, muzikinė grupė „Cyklopus“ ir būrys bendraminčių, su kuriais patyrėme daug smagių nuotykių. 2000-aisiais meilė atvedė į Klaipėdos universiteto Menų fakultetą Teatro režisūros studijas.

Jūs – aktorius, muzikantas, dalininkas, poetas ir dar užsiimate visa galybe kitų veiklų. Išduokite paslaptį, kaip viską suspėjate?

Nespėju. Kaip chameleonas keičia spalvas, taip aš – veiklas. Kartais imuosi kelių iškart. Kūrybos procesas – nenuspėjamas dalykas. Tuo jis ir žavingas, įtraukiantis valandų valandoms. Sutinkat? Kai veikla ar pašnekovas įdomus pačiam – laikas neegzistuoja. Tada mes gyvename, nežvilgčiodami į laikrodį ar išmanųjį kas penkias minutes.

Ką galite vadinti pagrindine veikla savo gyvenime?

Šeima. Tikslas – išmokti gyventi šiandiena, neatidėliojant, būti pavyzdžiu vaikams. Turėti galimybę kurti ir būti išgirstas, būti naudingas savo miestui ir šaliai, keliauti bei pažinti.

Kaip ir kada savo gyvenimą pradėjote sieti su muzika?

Mama – 1981
Muzikos mokykla – 1989
Grupė „Cyklopus“  – 1997–1999
Grupė „Coty“ – 2000–2002
Grupė „Flaer“ – 2005
Projektai: su Migloje/ Few Nolder/ Vakarų Plentas/Fanierkės chebryte/ Pupų džemas   – nuo 2003 iki šiandien.

Kas įkvėpė meilę dailei?

Potėpiams brandintis pradėjau studijų metais, statant pusdiplomį spektaklį pagal savas rašliavas. Bičiuliai dailiokai įdavė dažus ir teptuką. Taip puikioje kompanijoje po vienu stogu ir pradėjau tapyti.

Koks iki šiol suvaidintas vaidmuo jums pačiam patiko labiausiai? Ar yra vaidmuo, kurį norėtumėte suvaidinti?

Sunkiausias ir galbūt įsimintiniausias studijų metais priimtas pasiūlymas suvaidinti Žano Žene „Kambarinėse“. Atspirtimi vaidmenims kine tapo festivalis „AXX“ ir Emilio Vėlyvio siaubo trileriai.

Labai įdomu būtų suvaidinti Kobo Abės romano herojų – Žmogų Dėžę.

Mėgstate savo gyvenimą planuoti, ar dažniau „plaukiate pasroviui“? :)

Esu ieškotojas.

Apie gyvenimą pajūryje:

Pirma mintis, kilusi pagalvojus apie Klaipėdą?

Klaipėda – ramybės uostas, su nenuspėjamomis audromis.

Mėgstamiausia vieta Pajūryje? 

Olandų kepurės skardžiai. Ten būtinai reikia sušukti vieną garsų „OLANDAI“.

Mėgstamiausia vieta Klaipėdoje?

Patinka Klaipėdos parkai, aikštės. Mėgstu krantines. Senamiestį. Dviračių takus. Nėra tokios vietos mieste, kur su gera kompanija jausčiausi prastai. Savi rajonai – savos taisyklės.

Geriausias baras/kavinė?

Nesu dažnas barų lankytojas. Iš smalsumo renkuosi tokiu barus, kuriuose vyksta gyvos muzikos vakarai.  Išskirčiau „Bukowski barą“ – už iniciatyvą. Ten kabo septyni mano tapyti Ch. Bukowskio portretai.

Laukiamiausias renginys?

Džiazo festivalis.

Ko trūksta Klaipėdoje?

Man netrūksta nieko: nei intrigų, nei veiklos, nei vokiškų tankų…

Klaipėdoje gyventi gera, nes…?

Laisvas gali nardyt jūroj į žvaigždes.