Įdomūs pokalbiai: Karolis Rupkus

Šį kartą „Mėmelio žirafų“ pokalbiuose – Karolis Rupkus.

Klaipėdoje gyvenantis vyras yra indie pop muzikos atlikėjas, dainų kūrėjas bei tekstų autorius, ilgą laiką buvęs uostamiesčio roko grupės „Arrogantics“ siela.

Apie muziką

Kada pradėjai domėtis muzika? Nuo ko pradėjai savo muzikanto karjerą?

Tai išties labai ilga istorija. Muzika mane traukė jau vaikystėje. Nežinau kodėl, bet man atmintyje įstrigo vienas įvykis, kuomet, atrodo, 6-ojo gimtadienio proga kažkas man padovanojo tuščią audiokasetę. Tuomet man tai buvo stebuklinga dovana ir didžiausias džiaugsmas. Lig šiol nesuprantu kodėl… Tikriausiai jau tada kažkur viduje vyko esminiai poslinkiai muzikos link. O rimčiau muzikuoti pradėjau 11-oje klasėje, kai pradėjau groti pop roko grupėje “Silence Breakers”, iš kurios branduolio vėliau susibūrė ir grupė “Arrogantics”.

Ilgą laiką priklausei uostamiesčio roko grupei „Arrogantics“. Ar solinę karjerą dar kartą iškeistumei į grupės veiklą?

Geras klausimas. Solo atlikėju esu kokius trejus metus. Grupėse prieš tai grojau beveik dešimtmetį, todėl muzikine nepriklausomybe tikriausiai dar neatsidžiaugiau. :) Bet nežinia, kaip jausiuosi dar po poros metų…

Tik bijau, jog bėgant laikui darausi vis didesnis individualistas, todėl ateityje man gali būti vis sudėtingiau kūrybiškai prisitaikyti prie dar kelių lygiaverčių kūrėjų viename projekte.

Bet niekada negali žinoti, kaip pasisuks gyvenimas…

Koks Lietuvos ar užsienio muzikantas tave labiausiai įkvepia?

Šiuo metu aš klausausi labai daug įvairios muzikos ir stengiuosi iš kiekvieno stiliaus kažko išmokti. Tačiau man niekada neatsibos Glen Hansard, David Gray, The Police, Damien Rice, Tom Waits, Van Morrison, Jeff Buckley, Jose Gonzales bei Leonard Cohen kūryba. Tai – muzika mano sielai.

Ar Klaipėda – muzikalus miestas? :)

Tikrai taip. Mes tikrai turime įdomius jaunus kūrėjus, profesionalius muzikantus, geras muzikos mokyklas. Galiausiai, mūsų miesto meras – pripažintas profesionalus muzikantas. Todėl Klaipėda – tikrai muzikalus miestas.

Kas siuo metu vyksta Klaipedoje

Apie gyvenimą pajūryje:

Pirma mintis, kilusi pagalvojus apie Klaipėdą?

Džiazas.

Mėgstamiausia vieta Pajūryje? 

Olando kepurė. Tikrai įspūdinga bei išskirtinė vieta.

Mėgstamiausia vieta Klaipėdoje?

Danės pakrantės atkarpa tarp Biržos tilto ir Šiaurinio rago. Stengiuosi šia atkarpa praeiti bent kelis kartus per savaitę. Pasivaikščiojimas šia distancija labai apvalo mintis. Čia eidamas galvoje sudėliojau ne vieną dainą.

Geriausias baras/kavinė?

Vienareikšmiškai – „Žvejų baras“ (Kepėjų g.).  Šios vietos šeimininkams jaučiu didelę pagarbą, nes mačiau jų verslo raidą nuo pradžios iki šių dienų. Jiems pavyko sukurti unikalią vietą su bendruomene, kuri yra visiškai lojali šiam barui. O taip yra todėl, jog šios vietos personalas išmokytas į lojalius klientus žiūrėti kaip į šeimos narius. Net ir vertinant be sentimentų ir visiškai objektyviai – tai tikrai išskirtinė vieta su gera virtuve ir skaniu alumi.

Laukiamiausias renginys?

Kalbant apie renginius Klaipėdoje, tai būtų antrasis Klaipėdos “Kanų festivalis”. Šis renginys šiais metais vyko pirmą kartą ir tikrai pavyko. Nuoširdžiai linkiu jam tapti tradiciniu.

Ko trūksta Klaipėdoje?

Dar poros tarptautinio universitetų filialų, kurie į miestą pritrauktų intelektualaus jaunimo iš įvairių pasaulio šalių.

Klaipėdoje gyventi gera, nes…?

Čia yra mano namai.