Įdomūs pokalbiai: Klaipėdos uosto vadovas Arvydas Vaitkus

Šį kartą „Mėmelio žirafose“ ypatingas svečias – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Apie darbą

Ar anksčiau pagalvodavote, kad vieną dieną ne tik gyvensite prie jūros, bet ji iš dalies taps ir „jūsų darbo vieta“?

Gimiau, užaugau ir visą gyvenimą gyvenu Klaipėdoje, uostamiestyje,  kas, mano supratimu, labiausiai atspindi gyvenimo prie jūros prasmę. Pirmą kartą uostą pamačiau keturių metų, kai tėtis nusivedė parodyti laivą, kuriuo jis išplaukdavo į plačiuosius jūrų vandenis. Gal būtent šis įspūdis giliai įsirėžė į atmintį ir suformavo mano pasirinktą profesinį kelią.

Kas siuo metu vyksta Klaipedoje

Ar pats esate ilgam išplaukęs į jūrą, dirbęs vandenyje?

Tokių svajonių ir minčių buvo dar 8-je klasėje mokantis vidurinėje mokykloje. Tačiau tai ir liko svajonėmis. Gyvenant jūrininko šeimoje ne kartą girdėjau, kad tai ne tik romantika, bet ir labai sunkus bei pavojingas darbas. Todėl jūrininkus visada laikiau kuo didžiausios pagarbos vertais žmonėmis, kurių dėka uostą pasiekia kroviniai. Uostas be laivų ir krovinių yra bevertė struktūra.

Ilgiausias laikas, praleistas jūroje – plaukimas laivu iki Švedijos ir Vokietijos krantų. Tačiau mūsų šeima labiausiai mėgsta atostogas salose, kur visada rasi jūrinės dvasios ir savaitė ten atstoja ženkliai ilgesnį laiką, nei bet kurioje kitoje vietoje.

Kokia opiausią problemą jūrų uosto direkcija turi spręsti šiuo metu?

Pats svarbiausias darbas šiuo metu – uosto bendrojo plano parengimas. Tai pirmą kartą uosto istorijoje rengiamas planavimo dokumentas, kurio pagrindu bus numatyta uosto plėtros perspektyva 25 metams į priekį. Tai dokumentas, kuris leis reaguoti keičiant infrastruktūrą tokiu pat greičiu kaip ir keičiasi rinka bei poreikiai. Tai dokumentas, kuris pagal savo reikšmę šalies ekonominiame gyvenime yra šiuo metu, ko gero, labiausiai reikšmingas. Bent aš tuo labai tikiu.

skanu restoranu apzvalgos

Apie gyvenimą pajūryje:

Pirma mintis, kilusi pagalvojus apie Klaipėdą?

Tai mano gimtas miestas ir man čia gera.

Mėgstamiausia vieta Pajūryje? 

Smiltynė ir apskritai Kuršių nerija. Labai džiaugiuosi, kad pagaliau Klaipėdoje vis daugiau kalbama apie Smiltynės kokybines savybes ir galimybę jomis džiaugtis klaipėdiečiams bei čia atvykstantiems svečiams.

Mėgstamiausia vieta Klaipėdoje?

Darbo kabinetas, bent šiuo metu.

Geriausias baras/kavinė?

Nesu išrankus, o gyvenimo dinamika nesuteikia galimybių mėgautis barais ar kavinėmis, todėl labai sunku ir subjektyvu būtų vertinti visus. Didžiausia tokių įstaigų vertybė – jose jaučiama žmogiška šiluma ir nekonvejeriniu principu pagamintas maistas.

juoda ar balta kava klaipedoje

Laukiamiausias renginys?

Šventė, kurios metu klaipėdiečiai konstatuotų, jog Klaipėda Lietuvoje geriausias miestas – krepšinio komanda „Neptūnas“ pagaliau taptų LKL čempionais, o Klaipėdos uostas – Europos uosto lyderiu.

Ko trūksta Klaipėdoje?

Tai plati ir sudėtinga tema. Neatsakysi čia trumpai ir su humoro jausmu, kaip į prieš tai užduotą klausimą.

Klaipėdoje gyventi gera, nes…?

Trys didžiausios, mano nuomone, vertybės žemėje yra žmonės ir jų gyvenimo kokybė, laikas ir nepriklausomybė. Lietuvos didžiausiu turtu laikau išskirtinį Lietuvos genofondą, su savo gebėjimais stebinti pasaulį kultūros, sporto, profesinėje veikloje. Stebinti nuostabiomis upėmis, ežerais, gėlais vandenimis, miškais, derlingomis žemėmis ir žinoma – nuostabia jūros pakrante. Tokia visuma mūsų šalyje gali pasigirti tik Klaipėda .