Įdomūs pokalbiai: Algirdas Sabaliauskas

Šį kartą „Mėmelio žirafų“ pokalbiuose – Algirdas Sabaliauskas.

Klaipėdoje gyvenantis vyras yra „Raftos“, festivalio ant vandens, organizatorius.

 

Apie „Raftą“

Kaip į galvą atėjo tokio išskirtinio festivalio ant vandens idėja?

2010 m. Grįžau iš už Atlanto. Tuo metu kaip tik iš studijų užsienyje – Maskvoje bei kitose šalyse grįžo mano draugai. Sugalvojome, kad labiausiai suvienijanti mus visus veikla galėtų būti plausto statymas.  Taip, kaip vaikiškame filme, ane? :)

Bendravimas su menininku Linu Kutavičiumi, pas kurį dirbtuvėse vyko statybos, ir su valčių uostelių čiabuviais labai organiškai kartu su mumis išvystė Kuršių marių pramoginės laivybos atgaivinimo idėją.

Prieš išvykstant į užsienį, Klaipėdoje su draugais organizuodavome renginius Atmovement, (nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=Z5zlFPNv2aY), todėl muzikinio renginio formatas atrodė patraukliausias, kai galvojome, kas galėtų pritraukti daugiausiai žmonių į Kuršių marias.

Tuo metu apie vandenį ir laivus mažai ką žinojome, pasitikėjome aplinkinių nuomone ir pasidavėme idėjai.

Kasmet komanda keitėsi, mokėmės ir išmokom vis daugiau apie laivybą bei Raftos organizavimo idėjų.

Pirmą kartą suorganizavę Raftą supratome, kad egzistuoja ypatingas muzikos ant vandens jausmas, ir jis niekur kitur nepatiriamas, tik marių viduryje ir tik su muzika.

Taip kasmet šis jausmas pritraukia vis daugiau muzikos ant vandens mylėtojų.

skanu restoranu apzvalgos

Kodėl pakrikštijote festivalį pavadinimu „Rafta“? :)

Pats pavadinimas yra ganėtinai elementarus. Rafta – tiek lotyniškai, tiek senąja lietuvių kalba reiškia plukdomus sėliu, plaustą.

Šiandien šis pavadinimas siejamas su Raftingu, sportu, o įkvėpti Raftos Lietuvoje, Raft-up pradeda vadintis pavieniai laivų susibūrimai pietinėse valstijose už Atlanto.

Koks didžiausias iššūkis organizuojant tokį festivalį?

Didžiausia iššūkis yra, be abejonės – gamta. Jei gamta įsisiautės, renginį atšauksim. Tai tas prisiderinimas čia būtinas.

Tai vienintelis renginys, kur skamba absoliučiai gryna muzika, kuri neatsimuša į jokia sieną, nėra aidų. Čia muzika tiesiog sklinda tiesia banga į tolį, bendrauja tik su marių bangomis. Tas gamtos ir muzikos ryšys yra esminis.

Kas siuo metu vyksta Klaipedoje

 Apie gyvenimą pajūryje:

Pirma mintis, kilusi pagalvojus apie Klaipėdą?

Kai pagalvoju apie Klaipėdą, pagalvoju apie šviesas jūroje – judančius laivus. :)

Mėgstamiausia vieta Pajūryje?

Klaipėda yra mano dabartiniai namai, bet kai pagalvoju apie Klaipėdą, pagalvoju apie visą pajūrį. Mano mylimiausia vieta pajūryje yra Svencelė. Pati mistiškiausia ir pritraukianti įdomiausią publiką bei gamtos stichijas.

Mėgstamiausia vieta Klaipėdoje?

Klaipėdoje labai mėgstu prekybinių bazių teritoriją, kurioje man teko keletą metų gyventi prieš išvykstant į užsienį. Taip pat magiška vieta vadinu Smiltelės uostelį. Čia verda kūrybiškas gyvenimas ir kruopšti rankdarbystė.  Stebėti tuos kruopščiai dirbančius žmones – nerealu.

Geriausias baras/kavinė?

Man labai gerus potyrius sukuria miesto naujakurių restoranai. Tai azerbaidžaniečių restoranas H.Manto g. , taip pat „Gruziniška legenda“, meistriškai, be didelių dizaino pokyčių nukelianti į Gruziją. Manau, kad Klaipėdos stiprybė – atvirumas ir labai stiprūs naujakuriai.

Jie taip pat gyvena pajuryje

Laukiamiausias renginys?

Be abejo – Rafta. :) Visus metus aš, visa mano komanda ir Rafta bendruomenė laukia dienos, kai muzika, leidus gamtai ir bangoms, galės skambėti buvusios Prūsų jūros viduryje.

Ko trūksta Klaipėdoje?

Klaipėdoje trūksta būtent to paties, dėl ko čia gyventi gera.

Klaipėdoje gyventi gera, nes…?

Čia gyventi gera, nes nereikia skubėti, konkuruoti, bėgti, stengtis. Ir tada esminis pranašumas tampa vanduo. Jūra, marios, Svencelė, laivai.

Iki susiplūduriavimo!

O apie Raftą paskaityti galite čia…