Įdomūs pokalbiai: Ilja Gun

„Mėmelio žirafų“ pokalbiai sugrįžta! Šį kartą juose – klaipėdiečių grupės „Royce“ lyderis Ilja Gun. „Royce“ jau spėjo užsitarnauti visos Lietuvos dėmesį su ,,Playing the Depeche“ projektu, o birželio 23 d. Klaipėdoje, lofte „No.74“ pristatys ir savo debiutinį albumą.

Apie muziką

Kas lėmė pasirinkimą atlikti būtent „Depeche Mode“ dainas?

Pirma, pats esu ilgametis „Depeche Mode“ gerbėjas, be to mano balso tembras yra pakankamai žemas, o balso diapazonas artimas „Depeche Mode“ vokalisto Deivo.

Antra, Lietuvoje buvo sukurta daugybė įvairių grupių ir atlikėjų tribute projektų. Tuo metu jau buvo ir vienas kitas šios grupės muzikos projektas, tačiau norėjosi padaryti tai visiškai profesionaliai, su visa pagarba pačiai muzikinei medžiagai ir surinkti kietą entuziastingų ir profesionalių muzikantų komandą. Tuo pačiu atsiriboti nuo “chaltūros” ir paviršutiniškų interpretacijų, taip sakant išlįsti iš “underground” bei išvesti lietuvišką tribute į visiškai kitokį – estradinį lygį.

Tai be abejonės buvo savotiškas iššūkis, pirmiausia, man pačiam. Mes tikrai neieškojome lengviausio kelio, atvirkščiai – pasirinkome ko ne sudėtingiausią. Reikėjo aranžuoti ir pritaikyti „Depeche Mode“ muziką, kad ji pradėtų skambėti būtent mūsų „Royce“ muzikantų sudėtyje, tuo pačiu nenukrypstant nuo originalios kūrėjų minties, perteikiamos žinutės, žavesio ir be abejonės, transliuojamo užsidegimo.

Kas siuo metu vyksta Klaipedoje

Kaip atsirado grupės pavadinimas?

Mes pradėjome ne nuo pavadinimo, bet nuo pačios muzikos, savo interpretacijos ir vietos joje – nuo paties pasiruošimo. Iš pradžių buvo sugalvotas tik kodinis “Playing the Depeche” (analogiškai pagal „Depeche Mode“ vieno iš albumų pavadinimą – “Playing the Angel”).

Tik prieš pat pirmąjį koncertą supratome, kad galime ir sugebame dirbti bei kurti kartu. Tada jau atsirado pirmosios gairės tolimesnei autorinei kūrybai. Todėl nenorėjome užfiksuoti savęs tik kaip “Playing the Depeche”.

Pavadinimą sugalvojau aš ir pasiūliau komandai. Prieštaraujančių nebuvo. :)

“ROYCE” – trumpa, lakoniška, skamba gražiai, beje, tokį pavadinimą bus lengva skanduoti stadionuose :) . Mūsų manymu, „Royce“ pavadinimas sukelia geras asociacijas. Taigi, būtent pavadinimo asociatyvumas, emocija, energetika, ir buvo pagrindiniai punktai jį renkantis. Iš esmės, „Royce“ yra angliškas vardas, taip norėjome atiduoti pagarbą ir britų muzikos kultūrai.

Kaip manai, kokia yra geros muzikinės grupės formulė? 

Vienodos formulės visiems nepritaikysi. Pasaulyje daugybė “superinių” grupių, vertinant pagal kūrybą ir atlikimą, kuriose vaidmenis nariai pasidalina labai įvairiai. Vis dėlto, visas jas vienija tai, kad kiekvienas muzikantas, pirmiausia, įdomi ir ekscentriška asmenybė, turinti savitą charakterį, bruožus ir atpažįstamą skambesį.

Muzikantas turi būti toks, į kuri norisi žiūrėti ir klausyti jo vieno paties. Tokia skirtingų, ir kaip taisyklė, sudėtingų žmonių sintezė bei bendras tikslas, padeda egzistuoti gerai grupei.

Alus geru ir blogu baru apzvalgos

Ar Klaipėdoje jautiesi atpažįstamas? Ar sulaukti daug gerbėjų dėmesio?

Sunku pasakyti, nes mūsų bendruomenė yra pakankamai kukli, nepasižyminti didele ekspresija. Žmonės paprastai nelinkę “lįsti į akis”.

Vertinu tai, kaip teigiamą savybę. Pavyzdžiui, pats kelis kartus stebėjau tikrai žinomų žmonių apsilankymą viešose vietose. Niekas prie jų tikrai nepuolė ir nebadė pirštais. :)

Labiau atpažįstamas norėčiau būti dėl savo kūrybos, savito „Royce“ skambesio, bet ne vizualiai. Tačiau debiutinį albumą pristatome tik birželio 23 d., ir apie atpažįstamumą gal kiek per anksti kalbėti.

ILJA RUSNE DRAZ

Apie gyvenimą pajūryje

Pirma mintis, kilusi pagalvojus apie Klaipėdą?

Namai. Tai yra ta vieta, kur aš gimiau, ir ta vieta į kurią aš skubu grįžti, nepaisant kitų kraštų žavesio ir privalumų. Turėjau, išbandžiau ir vis dar turiu galimybę gyventi svetur, tačiau man gerai čia.

Atsakymą galėčiau pratęsti paminėdamas uostą, jūrą, savitą miesto kvapą ir begalę kitų dalykų, tačiau jūs paklausėte, kokia kyla pirmoji mintis. Visgi – tai namai.

skanu restoranu apzvalgos

Mėgstamiausia vieta Pajūryje? 

Labai mėgstu Karklės “Gamtos perlą”. Nuostabi, rami, nevėjuota, švari, tyli vieta, be to, tiekiamas labai skanus maistas. Čia man patinka bet kokiu oru. Tačiau manau, kad ši vieta klaipėdiečių įvertinta nepakankamai, tai sakau ne reklamos pagrindais, žinoma. :)

Mėgstamiausia vieta Klaipėdoje?

Ten kur tave myli ir tavęs laukia.

Geriausias baras/kavinė?

Tikrai nenorėčiau išskirti kurios nors vienos vietos. Šiuo klausimu nesu snobas, nes “geriausia” priklauso nuo nuotaikos, situacijos ir intencijos – tikslo, ketinimo. Lietingai sekmadienio popietei – viena vieta, vėlyvam ir siautulingam penktadienio vakarui – visiškai kita.

Laukiamiausias renginys?

Busiu akiplėšiškai savanaudiškas – BIRŽELIO 23 diena. Mūsų debiutas, pirmasis pirmojo albumo pristatymas, industriniame lofte “No. 74”, kurio labai laukiu, jam ruošiuosi ir tikiuosi klaipėdiečių palaikymo. :)

Ko trūksta Klaipėdoje?

Klaipėda turi faktiškai viską, ko reikia tobulam pajūrio miestui (apie orus dabar nekalbame :) ). Trūksta visai nedaug – apie 200 000 gyventojų, ir dar tiek pat nuolat čia atvykstančių turistų. Tada viskas būtų savo vietose. Ir verslas su investicijomis, ir gyventojų gerovė, ir kultūrinis bei pramogų lygis.

Be abejonės, norėčiau matyti daug jaunesnius, energingesnius žmones valdančius miestą. Taip pat naujos kartos žmones su XXI amžių atitinkančiomis, net beprotiškiausiomis grandiozinėmis idėjomis, dinamiškus, išprususius ir maksimaliai panaikinančius biurokratiją, „užsidegusius“ Klaipėdos fanatus.

Ka turi zinoti klaipedietis

Klaipėdoje gyventi gera, nes…?

Skambės gan banaliai, tačiau čia tikrai gera gyventi. Kaip ir sakiau, čia yra mano namai, o savo namus kiekvienas kuria pats (visų pirma, galvoje). Taigi, man namuose yra gerai.

Kalbant apie fizinius dalykus, Klaipėda yra švarus, patogus ir gražus jūrinis miestas. Tai mano gimtasis miestas, kurį aš norėčiau matyti kiek kitokį ateityje. Ko trūksta – jau minėjau.