Helovinas Vilniuje

Helovinas Vilniuje: ką veikti mieste „šiurpiausią“ naktį?

Ką šiemet siūlo Helovinas Vilniuje? „Miesto žirafos“ pristato įdomiausius šios šventės renginius sostinėje.

Persirengėliai, šiurpios kaukės ir saldainių kaulijimas vaikštant nuo durų prie durų. Nors tai mums labiau panašu į Užgavienes, tačiau vakarų šalyse būtent taip yra švenčiamas Helovinas. Mes gal dar ir neperėmėm visų šios šventės tradicijų, tačiau paskutinioji spalio naktis tampa vis aktualesnė smagių pramogų ieškantiems žmonėms ir Lietuvoje. Todėl „Miesto žirafos“ visiems parengė šios šventės renginių gidą. Skaitom ir žiūrim, ką gero šiemet siūlo Helovinas Vilniuje.

Spektaklis „Apsėdimas“

Nuostabus spektaklis, bent jau savo pavadinimu puikiai tinkantis Helovino tamsai. Žymiojo F. Dostojevskio literatūros kūrinio šį kartą ėmėsi jaunas talentingas režisierius Povilas Makauskas. „Apsėdimas“ – tai spektaklis apie broliškumą, tėvažudystę, aistrą ir sąžinės kalėjimą, iš kurio neįmanoma ištrūkti. Puikios temos pamąstymams prieš Visų Šventųjų naktį.

Kur? Valstybinis jaunimo teatras (Arklių g. 5)
Kada? Spalio 30 d. 19.00 val.

„HELLO Moliūgai“ paroda Užupyje

Moliūgai, moliūgai ir dar karta moliūgai. Milžiniško susidomėjimo pernai sulaukusi šviečiančių moliūgų paroda Jono Meko skersvėjyje šiemet vėl sugrįžta į Užupį! Kol Užupio Mekoje vyksta rekonstrukcija, renginio vieta keliasi prie Vilnelės: nuo Malūnų gatvės tilto iki Užupio tilto, nuo Tibeto Skvero iki pat Užupio Kavinės terasos. Tad, kaip rašoma renginio pranešime, nebūk moliūgas ir atsinešk į Užupį savo moliūgą.

Kur? Užupis
Kada? Spalio 31 d. 14.00 val.

Šiurpnakčio paslaptys: Helovino ekskursija šeimoms

Ar žinai, kur Vilniuje gyvena vaiduokliai, raganos ir šmėklos? Ekskursijoje visai šeimai “Šiurpnakčio paslaptys” leis aplankyti slapčiausius senamiesčio užkabarius bei daug kam šiurpą keliančias vietas. Puikus pažinimo renginys, kuris tinka net ir visai šeimai.

Kur? Vilniaus katedra
Kada? Spalio 31 d. 18.00 val.

Puota ant raganų Kalno su Liudu Mikalausku

Vienas geriausių Lietuvos operos solistų Liudas Mikalauskas leidžiasi į klajones po raganų kalną kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Mistine atmosfera dvelkiantis tamsus rudens vakaras ir žavingi, charizmatiški, abejingų nepaliekantys atlikėjai atvers raganų kalno paslaptis Šv. Kotrynos Bažnyčioje. Išskirtinai kokybiškas Helovino renginys rafinuotam skoniui.
Kur? Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30)
Kada? Spalio 31 d. 19.00 val.

„Saulės kliošo“ koncertas

Nebūtinai Heloviną minėti šiurpiai ar liūdnai. Galima tai padaryti tiesiog besimėgaujant gera muzika. O tai tau tikrai padės padaryti grupė „Saulės kliošas“. Geriausios grupės dainos ir gera energija prieš ilgąjį savaitgalį. Ko daugiau ir norėti…

Kur? Jazz Cellar 11 (Aušros Vartų g. 11)
Kada? Spalio 31 d. 21.00 val.

Aš vakarėlio bosas! Halloween freak show!

„LNK GO“ projekto „Aš vakarėlio bosas!“ veidai Dainius Palivonas su partneriu Martynu Malakausku jau nusifilmavo reklaminiame video įkūnydami vakaro personažus. Dainius – Jokerį, Martynas – Deimantinę sielą. Vyrai organizuoja šį renginį drauge su galinga komanda, kuri pasirūpins teminiu dekoru, grimu, muzika, šviesomis, šokiruojančiais pasirodymais ir visa vakaro nuotaika. Kaip teigia renginio organizatoriai, tai bus galingiausias Helovino vakarėlis, kokį tik matė Lietuva. Pamėginkit tuo įsitinkinti patys.
Kur? Attitude city club (A. Vienuolio g. 4)
Kada? Spalio 31 d. 21.00 val.

Marathon of Fright x Halloween Party

„Loftas“ šiemet Heloviną kviečia švęsti „Baimės maratone“. Šiam vakarėliui bus išnaudotos visos „Lofto“ erdvės, geriausio kostiumo autoriaus laukia specialūs prizai, o azartiškiausi netgi galės „persimesti“  vaikystėje pamėgtame krepšino žaidime „21“ . Ir žinoma…kaip gi be geros muzikos? Čia jos niekada netrūksta.

Kur? Loftas (Švitrigailos g. 29)
Kada? Spalio 31 d. 22.30 val.

Halloween party Salento

Į Helovino vakarėlį tradiciškai kviečia ir klubas „Salento“. Nors savo renginio aprašyme jie pateikia itin mažai info, ko galima tikėtis pas juos atvykus. Tačiau bent iš to kas parašyta, galima spėti, kad žanrui teisingo siaubo čia bus pakankamai.

Kur? Salento (Didžioji g. 28)
Kada? Spalio 31 d. 23.30 val.

O žinai, kur rasi visus įdomiausius Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno renginius ir galėsi patogiai juos išrūšiuoti/ stebėti/ pažymėti? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas