Helovinas Vilniuje

Helovinas Vilniuje: ką veikti mieste?

Ką Vilniuje siūlo Helovinas 2022? „Miesto žirafos“ pristato įdomiausius šios šventės renginius sostinėje.

Šiemet Helovinas išpuola pirmadienį, tad nieko nuostabaus, kad įvairūs renginiai vyks savaitgalį prieš šventę. Taigi kur šiemet ieškoti įdomiausių persirengėlių, smagiausio judesio ir nepamirštamų įspūdžių sostinėje? Miesto žirafos tradiciškai surinko įdomiausių Helovino savaitgalio renginių gidą ir jau dabar kviečia planuotis savo laiką, kad pavyktų aplankyti kuo didesnę dalį šio gėrio.

Šį sąrašą nuolat pildysime iki pat Helovino!


Didysis Lumina parko atidarymas

Helovinas asocijuojasi su tamsa, kurioje daug spalvų bei šviesyčių. Ir kaip tik šį penktadienį vyks didysis meninių šviesų instaliacijų Lumina parko atidarymas! Organizatoriai pažada, kad šioje šviesos kelionėje patirsite ir atrasite šviesų, šešėlių ir garsų magiją.

Kur? Vilniaus universiteto botanikos sodas (Kairėnų 43)
Kada? Spalio 28 d. 18.00-21.00 val.


Fleshgod Apocalypse koncertas

Geresnės Helovino savaitgalio pradžios tiesiog nesugalvosi! Simfoninio metalo atlikėjai „Fleshgod Apocalypse“ pirmą kartą koncertuoja Lietuvoje. Jiems talkins grupės „Omnium Gatherum“, „Chaoseum“ ir „Irony of fate“.

Kur? Vakaris (A. Stulginskio g. 8)
Kada? Spalio 28 d. 19.00 val.


Manacles || Netvarkoi || Armatūra koncertas

Šventėms artėjant dauguma siekia išsivalymo: namų, darbų, savęs… Ir ne veltui yra sakoma, kad pirmiausia pradėti reik nuo savęs. Šiame tikro punk’o koncerte tikrai ištrypsi visus savo velnius lauk!

Kur? Red Cat (Vytenio 50d)
Kada? Spalio 28 d. 19.00 val.


Halloween Party with AC/DC PROJECT

Nėra tinkamesnio garso takelio Helovinui nei legendinių AC/DC hitas High Way to Hell. O jis tikrai nuskambės penktadienį klube nArauti. Tad jei senokai kratėte galvas pagal velnio muziką, maloniai rekomenduojam savo sielas savaitgalį nunešti į šį renginį.

Kur? nArauti (Konstitucijos pr. 23)
Kada? Spalio 28 d., 21.00 val.


Halloween preparty su AC/DC tribute.lt

Nepatikėsite, bet tą patį vakarą vyks dar vienas Helovino vakarėlis su AC/DC hitais. Klubo „Line Up“ scenoje pasirodys AC/DC Tribute.lt . Labiausiai išprotėję AC/DC fanai gali pabandyti sudalyvauti abiejuose vakarėliuose!

Kur? Line Up (Geležinkelio g. 6)
Kada? Spalio 28 d., 21.00 val.


Pats Baisiausias Techno vakarėlis

Ok, gana sunkios muzikos. Jei tau prie širdies techno, privalai dalyvauti Pačiame Baisiausiame Techno vakarėlyje, kur tave didžiojoje „Kablio“ salėje linksmins (ar šiurpins?) Alignment, Carla Schmitt, Clamor x Pakulis, Jogaila ir VOSY!

Kur? Kablys (Kauno g. 5)
Kada? Spalio 28 d., 22.00 val.


Prisukamas Abrikosas: Visi Šventieji

Net 3 scenos, kuriose šią šmėklišką naktį neišvengiamai pasiklysi. Į dar gilesnį sapną panardins ypatingos šviesos, erdvės ir konkretumo nestokojanti muzika. Ir visa tai – tikriausiai paskutinį kartą ypatingoje lokacijoje, prieš jos rekonstrukciją. Išskirtinis reivas – ir ką čia daugiau bepridursi!

Kur? „Lelijos“ siuvimo fabrikas, Panerių g. 43
Kada? Spalio 28 d. 22.00 val.


Šiurpai

Vėlgi nepatikėsite, bet tą pačią naktį Vilniuje vyks dar vienas reivas, ir taip pat išskirtinėje vietoje – Vilniaus Žirgyne Belmonte. Rimtas vakarėlis rimtiems reiveriams!

Kur? Vilniaus Žirgynas Belmonte (Belmonto g. 34B)
Kada? Spalio 28 d. 22.00 val.


Tebūnie moliūgai: dirbtuvės ir šviečiančių moliūgų ekspozicija

Spalio 29 – 31 d. tvyrant paslaptingai, šiurpiai, dvasių kuždėjimo kupinai Helovino nuotaikai, Užupio Meno Inkubatorių švytėjimo ir šilumos pripildys kasmetinė moliūgų ekspozicija Vilnelės krantinėje, kurios išsipildymui reikia Tavo rankų ir fantazijos! Užupio Meno Inkubatoriaus erdvėse tris dienas šurmuliuos vilniečiams ir miesto svečiams skirtos atviros, nemokamos kūrybinės dirbtuvės. O specialiai šiam renginiui sukurta šviesų instaliacija bei renginiai leis tau pasinerti į vaiduoklišką atmosferą!

Kur? Užupio Meno Inkubatorius (Užupio g. 2A)
Kada? Spalio 29 – 31 d. nuo 12.00 val.


Vėlinių gelmės – bendrystės mugė

Unikali galimybė dieną praleisti saugioje erdvėje diskusijoms apie gyvenimą ir mirtį, transformuoti ilgesį į pokalbius, atsiminimų dalijimąsi, sąmoningą paleidimą, o kartu įsigyti mugėje kokybiškų ir su meile pagamintų lietuviškų prekių Vėlinėms. Taip pat čia vyks įvairios dirbtuvės. Žodžiu, nusimato jaukus ir šiltas renginys visiems, o patyrusiems netektį jis gali tapti ir gyvybiškai svarbiu.

Kur? Salotų baras „Mano guru“ (Vilniaus g. 20)
Kada? Spalio 29 d. 13.00-19.00 val.


Ekstremalus Vilniaus katedros požemių maršrutas

Ši ekskursija ilgajame Vilniaus katedros požemių maršrute net labai tinka Helovinui paminėti. Ekstremalūs pojūčiai garantuoti (ypač kai reikės pratilpti pro autentiškus praėjimus, kai kuriose vietose susiaurėjančius iki 40 cm pločio!) Būtina išankstinė registracija +37060012080 arba katedrospozemiai@bpmuziejus.lt .

Kur? Vilniaus katedros požemiai
Kada? Spalio 29 d. 14.00 val.


Zombie Run bėgimas

Apokaliptinis bėgimas Vingio parke, skirtas specialiai Helovinui švęsti! Net jei nesi ypatingai pažengęs sporte, dalyvauk drąsiai – trasa trumpa (tik 3,5 km), bet skambi ir dekoruota, leidžianti pajusti zombių dvasią!

Kur? Vingio parkas
Kada? Spalio 29 d. 16.00 val.


„Sinoptik“ (UA) koncertas

Ok, šis renginys tiesioginio ryšio su Helovinu neturi. Tai grupės iš Ukrainos koncertas, skirtas rinkti paramai ukrainiečių vaikų namams bei humanitarinei pagalbai žmonėms netekusiems namų dėl karo – t.y. pagalbai nukentėjusiems nuo Zombių iš ruZijos veiksmų. Ateinam ir palaikom!

Kur? Klubas nArauti (Konstitucijos pr. 23)
Kada? Spalio 29 d. 19.00 val.


„Šiurpai“ afterparty

Jeigu penktadienį nepakankamai pašiurpai „Šiurpuose“ Belmonte, ateik į afterparty. Reivas tęsiasi!

Kur? Tunelis (Islandijos g. 6)
Kada? Spalio 29 d. 20.00 val.


Halloween Blackout 2022

Šio vakarėlio organizatoriai susirinkusiems žada tikrą hiphopo, RnB ir šokių muzikos bombą bei daug šiurpių elementų. Vien šios vietos pavadinimas sufleruoja, kad čia visai gali įvykti geras Helovino vakarėlis. Lieka tik pasitikėti šeimininkais ir leistis į tamsią avantiūrą.

Kur? LOFTAS, menų fabrikas (Švitrigailos g. 29)
Kada? Spalio 31 d. 18.00 val.


Pamatyk kine „Švytėjimą“

Vienam vakarui į „Forum Cinemas“ kino teatrą grįžta absoliuti siaubo klausika – 1980-ųjų metų psichologinio siaubo filmas „Švytėjimas“ (ang. The Shining), sukurtas režisieriaus Stanley Kubricko pagal to paties pavadinimo Stepheno Kingo 1977 m. knygą. Nepraleisk progos pamatyti tai dideliame ekrane. Ir Helovinas tam – tinkamiausias laikas!

Kur? Forum Cinemas (Savanorių pr. 7)
Kada? Spalio 31 d. 18.30 val.


Pasakų parkas

Legendomis apipintas Vilniaus „Pasakų parkas“ kviečia neįprastam spektakliui-pasivaikščiojimui, puikiai atitinkančiam Helovino atmosfera. Kol ausinėse skamba čia pat esančios, į pasimatymą parke atėjusios merginos istorija, šviesų žaidimai ir netikėtos vizualinės užuominos audrina drauge su ja keliaujantį žiūrovą: kur baigiasi šios vietos pasaka ir kur prasideda realybė?

Kur? Pasakų parkas (Asanavičiūtės g.)
Kada? Spalio 31 d. 19.00 val.


Helovino vakarėlis „Red Cat“ klube

Ši chebra tikrai moka švęsti. Nes čia antras „Red Cat“ vakarėlis šiame Helovino renginių sąraše. „Vilniaus ansambliai pasistengs labai negąsdinti, bet bus tikrai visai baisiai,“ – perspėja „Red Cat“ ir ragina visus nebūti lopais ir ateiti su kostiumais.

Kur? Red Cat (Vytenio 50d)
Kada? Spalio 31 d. 20.00 val.


O žinai, kur rasi visus įdomiausius Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno renginius ir galėsi patogiai juos išrūšiuoti/ stebėti/ pažymėti? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas