Gytis Ambrazevičius

Gytis Ambrazevičius: ”Kažkada pramigau “Aerosmith” koncertą”

Šią savaitę į tradicinės „Miesto žirafų“ anketos klausimus atsakė muzikantas ir dainų autorius Gytis Ambrazevičius.

Asmenybė, kuri turi be proto gerą humoro jausmą ir muzikinį skonį. Negana to, jo paties kuriama muzika visuomet pasižymi muzikine kokybe ir minties gyliu. Itin džiugu, kad šią savaitę šis žmogus nepasididžiavo atsakyti į “Miestų žirafos” klausimus. Merginos ir vaikinai, ponios ir ponai –  talentingasis Gytis Ambrazevičius ir jo atsakymai.

Tavo įsimintiniausias matytas renginys?

Gal dėl to, kad dar pakankamai švieži atsiminimai, o gal dėl to, kad specialiai skridau į Prahą, bet turbūt tai būtų šios vasaros “Tool” koncertas. Klausydamas brolio iš kažkur suveiktus blogos kokybės mp3 įrašus prieš 15 ar daugiau metų provincijoje, niekada negalvojau kad išgirsiu ir pamatysiu juos gyvai.

Svajonių renginys, kurio bilietui nepagailėtum jokios pinigų sumos?

“Pink Floyd’ koncertas. Ne parako dar turintis, bet laike užstrigęs Rogeris Watersas ir ne Davidas Gilmouras, o būtent “Pink Floyd”. Tam reikėtų ne tik daug pinigų, bet ir pažeisti fizikos dėsnius – nukeliauti laiku atgal, arba prikelti iš numirusiųjų Wrightą ir sutaikyti Gilmourą su Watersu.

Tavo svajonių vieta, kurioje labiausiai norėtum surengti pasirodymą? Kodėl? 

Renovuotame Šakių kultūros centre, nes dar nesu ten grojęs su grupe.

Trys vietos Vilniuje, kur dažniausiai užsuki paklausyti koncertų? 

“Tamsta”, “Vėjai”, “Siemens” arena.

Jei nemokamai gautum bilietus į “The Nationals” ir “Arctic Monkeys” koncertą… Ir jie vyktų tuo pačiu metu. Kaip pasirinktum į kurį renginį eiti? 

Lengvas pasirinkimas. Pasirinkčiau tą variantą, kuriame nėra “Arctic Monkeys”. Arba eičiau ten, kur bilietas kainuoja mažiau, nes brangesniojo koncerto bilietus parduočiau.

Į kokį renginį tavęs nenuvarytų nei “su šautuvu?” Kodėl? 

Nemanau kad yra toks renginys. Net ir pačiuose neskoningiausiuose renginiuose randu kažką įdomaus – turiu pomėgį žiūrėti “Juokį” arba Lietuvos komiko vakarus su šilanskais, zavaliauskais ir bingeliais. Labai įdomi antropologinė paralelios visatos studija.

Sentimentaliausia tau renginių vieta, kurios jau nebėra.

Turbūt indie/rock baras “Liverpool” Vilniuje. Trūksta kažko tokio mažesnio dydžiu už “Tamstą”, kur vyktų geri koncertai, su gera aparatūra ir gerais garsistais.

Renginys, kurį mieliau rinktumeisi žiūrėti per TV nei gyvai. Kodėl? 

Beveik visi labai didelio masto renginiai, pvz. popiežiaus vizitas. Per TV matai viską, o gyvai lauki kelias valandas, kad galėtum dvi sekundes akies krašteliu jį pamatyti. Koncertai ar sportas yra kitas dalykas. Net ir blogiausios vietos suteiks daugiau malonumo nei buvimas prie TV.

Kiek toliausiai teko nukeliauti norint sudalyvauti kokiame nors renginyje?

Jau minėta Praha arba Mažeikiai. Labai toli. Mažeikiuose grojom ir dar grosim, šaunūs žmonės ten gyvena, tik tolokai nuo Vilniaus.

Renginys, kurį Gytis Ambrazevičius kažkada praleido ir lyg šiol dėl to labai gailisi? 

Kažkada tiesiogine to žodžio prasme pramigau “Aerosmith” koncertą su VIP praėjimu į užkulisius. Ne taip kad gailiuosi, bet prabudęs nebeužmigau, tai gailiuosi būtent miego sutrukdymo fakto.

Jei tau būtų suteikta galimybė keliauti laiku, kuriame praeityje vykusiame renginyje norėtum sudalyvauti? 

Tikrai ne 1969 metų Woodstocke, turiu įtarimą kad šito festivalio vaizdas gerokai romantizuotas. Būtų įdomu pamatyt Bobo Dylano koncertą, kuriame jis pirmą kartą užgrojo elektrine gitara. Kalbama kad žmonės ėmė nušvilpinėt, vadinti Judu ir panašiai. Neatsisakyčiau ir “The Beatles” gyvo garso koncerto.

Paskutinis klausimas (for fun): Kur paskutinį kartą matei žirafą? 

Kokiais 1994 metais Kauno zoologijos sode.