Festivalis „Kaunas Blues“ vilniečius kviečia aplankyti istorinę Kauno sporto halę ir atrasti stoties rajoną

„Gera Muzika Gyvai“ pristato pirmą kartą organizuojamą tarptautinį festivalį „Kaunas Blues“, kurio programoje – ryškių ir išskirtinių bliuzo atlikėjų iš JAV, Kanados, Europos šalių koncertai legendinėje Kauno sporto halėje, nemokama dieninė dalis stoties rajone ir naktinės improvizacijų sesijos.

Festivalis pritaikytas ir vilniečiams, kuriems į vakarinius koncertus ir atgal siūlo vykti bliuzo autobusu iš anksto pasirūpinus bilietais (bilietai), o į dieninę dalį iš Vilniaus šeštadienį, 7 d., 11:20 val. išvyks muzikinis traukinys Juke Train, kurio vagonuose festivalio nuotaiką kurs grupės „Rakija Klezmer Orkestar“ koncertas (traukinio bilietai kaip įprastai).

Vienas iš festivalio organizatorių siekių yra klausytojams pristatyti šio žanro įvairovę. „Kaunas Blues“ scenoje skambės bliuzas su emocingojo soulo ir žaismingojo džiazo elementais, energingasis bliuzrokas, egzotiškasis afrobliuzas, tad tiek užkietėjęs bliuzo entuziastas, tiek muzikos mylėtojas, norintis susipažinti su šiuo emocijų kupinu žanru, programoje atras sau tinkantį bei patinkantį skambesį.

Vakariniai koncertai – atnaujintoje Kauno sporto halėje

1939 m pastatyta Kauno sporto meka vadinama arena po rekonstrukcijos pritaikyta kultūriniams renginiams bei koncertams, o pagerintos akustinės savybės ir didelės organizatorių investicijos į garso kokybę festivalio svečiams leis praeities aiduose patirti bliuzo galią.

Pirmąjį festivalio vakarą, spalio 6 d., Kauno sporto halės scenoje pasirodys iš pirmo žvilgsnio labai skirtingi atlikėjai: kanadietis Anthony Gomes – ekspresyvus, energingas, vienas populiariausių šiuolaikinių bliuzroko atlikėjų, ir žymiausias kemerūniečių kilmės bliuzmenas Roland Tchakounté – jausmingas, poetiškas, nešantis harmoningo pasaulio viziją.

Šeštadienio vakaro pasirodymai jau kitokie – skambės bliuzas, praturtintas džiazo, soulo, ritmenbliuzo melodijomis, kurias festivalio lankytojams dovanos Memfio diva tituluojama Toni Green ir saksofono meistras Sax Gordon iš JAV.

Nemokama dieninė dalis – siekis perteikti  bliuzo dvasią

Stoties rajonas pasirinktas neatsitiktinai – bliuzo istorija neatsiejama nuo traukinių, kuriais ši muzika iš pietų JAV keliavo aukštyn Misisipe, taip susiformavo prie bėgių įsikūrusių barų, vadinamų Juke Joint, kultūra.

Būtent šią dvasią organizatoriai sieks atkurti stoties baruose bei kavinėse, vienai dienai tapsiančiuose Juke Join –  juose šeštadienio dieną skambės gyvai atliekama muzika, kvepės vietinis maistas, megsis naujos draugystės.

Dieninės dalies atidarymas ir pagrindinis akcentas – iš Olandijos kilusio ir daugiau nei 30 metų su senu lagaminu, looperiu ir gitara po pasaulį keliaujančio atlikėjo Markus K koncertas, vyksiantis po diskusijos apie bliuzą „O kodėl ne?“, į kurį organizatoriai kvies sugrįžti po Juke Joint užbaigti dieninę dalį su „Arklio galia“.

Naktinis bliuzas liesis iš širdies

Koks bliuzo festivalis be improvizacijų sesijų (angl. jam session)? Penktadienio vakarą organizatoriai kviečia ateiti patirti bendrystę muzkoje atviroje jam session, į kurią kviečiami prisijungti visi, atsinešę savo instrumentą. Šeštadienį festivalį uždarys jam session tik išskirtinėmis progomis duris atveriančiame ir autentišką aplinką išsaugojusiame restorane „Kastytis“ Žemuosiuose Šančiuose, ant kurio scenos improvizuoti susirinks vakarinių koncertų atlikėjai.

PROGRAMA:

Vakariniai koncertai Kauno sporto halėje:
Spalio 6 d. 18:30
● Roland Tchakounté (Prancūzija / Kamerūnas)
● Anthony Gomes (Kanada)
Spalio 7 d. 18:30
● Sax Gordon ir Luca Giordano Band (JAV / Italija)
● Toni Green (JAV)

Nemokama dieninė dalis – bliuzas stoties rajone:
Spalio 7 d.
12:00 – 13:00 pokalbis apie bliuzą // Algis Fediajevas
13:00 – 14:00 atidaromasis koncertas // Markus K
● „O kodėl ne?“ (A. Juozapavičiaus pr. 122 A)

14.00 – 16:00 Juke Joint
● Istorinė „Čeburekinė“ (Vytauto pr. 12) // Midnight Specials
● Kavinukė „Viržuona“ (Vytauto pr. 12) // Mantas Varnas
● Gurmaniškas „Vieno prancūzo sandėliukas“ (Girstupio g. 1) // Algis Fediajevas
● Legendinė Šašlykinė „Žaliukė“ (Kaunakiemio g. 30) // Belkin ir Sochin Duel

16:30 – 17:30 uždaromasis koncertas // Arklio Galia
● „O kodėl ne?“

Naktinės improvizacijų sesijos:
Spalio 6 d. 22:00
(nemokama)
● „O kodėl ne?“
Spalio 7 d. 23:00
● Restoranas „Kastytis“ (A. Juozapavičiaus pr. 68)

Nepraleiskite progos tapti besikuriančios istorijos dalimi ir nerti į bliuzo esmę: pailsėti nuo slegiančių realijų, atsipalaiduoti muzikinėje erdvėje – tai lyg terapija pabūti visiems šioje akimirkoje, užmiršti rūpesčius ir kartu gerai praleisti laiką.
Bliuzas jungia!

Daugiau informacijos www.gmgyvai.lt
Bilietai: www.bilietai.lt
*
Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.
Tekstą parengė vija p