dizaino dienos 2021

„Dizaino Dienos“ kviečia į jubiliejinį renginį

Lapkričio 26-ąją kiekvieną jauną kūrėją, mados ir meno mylėtoją ar nuo niūraus rudeniško oro trokštantį pabėgti žmogų jau 25 kartą pasitinka renginys „Dizaino Dienos“.

„Dizaino Dienos“ – tai vieta, skirta švęsti jaunų ir pradedančiųjų mados dizainerių idėjas ir kūrybą, tačiau šiemet renginį organizuojantys Kauno technologijos universiteto (KTU) Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) studentai sieks atkreipti visuomenės dėmesį į besaikio vartojimo ir greitos mados problemą.

„Dizaino Dienų“ pagrindinis tikslas yra suteikti jauniems mados dizaineriams, kurie dažniausiai būna įvairių mokymosi įstaigų ar aukštųjų mokyklų studentai, galimybę būti pastebėtiems ir išgirstiems garsių Lietuvos mados industrijos atstovų. Kiekvienam dalyviui konkursas leidžia patirti, ką reiškia būti mados dizaineriu – jo metu pradedantieji dizaineriai savo kurtomis drabužių kolekcijomis aprengia modelius, o šie  žingsniuodami podiumu pristato dizainerių kūrybą bei drabužių siuvimo techninius gebėjimus. Modelius dizaineriai gali išsirinkti specialiai renginiui organizuojamoje modelių atrankoje, kuri šiemet vyko Kauno Akropolyje.

Tokia unikali patirtis, šįkart į renginį pritraukusi net 14 jaunų dizainerių, padeda pamatus jų tolimesnei mados kūrėjo profesijai ir leidžia būti pastebėtiems Lietuvos mados pasaulyje.

Vis dažniau žiniasklaidoje pasirodant naujienų apie klimato kaitą, netyla skatinimai visuomenei elgtis atsakingiau, atsižvelgti į perkamų daiktų reikalingumą ir tvarumą. Būtent tokia žinute kiekvieno problemai dar vis abejingo žmogaus širdį bando pasiekti šių metų „Dizaino Dienos“. „Sieksime, kad žmonės pradėtų rinktis aplinkai draugiškus gaminius, bei apsvarstytų, ar tikrai jų tiek reikia, kiek medijos stengiasi mums įsiūlyti“, – teigia renginio koordinatorė Vaiva Balvočiūtė.

Organizatoriai stengiasi plėsti žmonių sąmoningumą socialiniuose tinkluose, tarsi kurdami istoriją apie materialiame pasaulyje įstrigusį besaikį mados vartotoją ir jį išgelbėti besistengiančias „Dizaino Dienas“.

Renginio metu bus stengiamasi priimti kuo daugiau tvarių sprendimų – apdailai bus naudojami perdirbti gaminiai, o įprastai spausdinamos renginio programos, dalinamos kiekvienam žiūrovui, bus perkeltos į skaitmeninę erdvę. Taip pat ant podiumo pasirodys ir parodomoji Monikos Vasiliauskaitės kolekcija “Pop Up”, skirta atkreipti dėmesį į trumpalaikes ir greitai nykstančias tendencijas.

25-ųjų „Dizaino Dienų“ organizatoriai žiūrovams ir dalyviams paruošė ir staigmenų. Podiumu praėjus visiems modeliams, renginyje koncertuos kylanti elektroninės muzikos žvaigždė Palmės Žiedas.

Dalyvių darbus vertins kompetentinga komisija, sudaryta iš mados industrijos atstovų ir drabužio dizaino specialistų: KTU profesorė Virginija Daukantienė bei dizainerės Laurita Saulėnaitė-LASUN ir Katrina Knizikevičiūtė. Geriausias kolekcijas pristačiusiems kūrėjams bus įteikta ne tik renginio tradiciniu prizu tapusi auksinė adata, bet ir komisijos bei rėmėjų įsteigti prizai: galimybė atlikti praktiką bei prisidėti prie Katrinos Knizikevičiūtės kuriamos kolekcijos “Bajoras”, Irinos Cybinos stiliaus konsultacija, žurnalo „L’Officiel“ pusės metų prenumerata, makiažo kursai „ICON Academy“ bei daug kitų prizų.

Renginio organizatoriai, KTU MIDF studentų atstovybė, „Dizaino Dienomis“ gyvena jau ne vieną mėnesį ir trokšta, kad jį išvystų kuo daugiau žiūrovų. „Tai puiki proga lietingą lapkričio vakarą praleisti įdomiau, būti įkvėptam jaunųjų dizainerių idėjų ir užsidegimo kurti bei susimąstyti apie greitos mados neigiamą įtaką aplinkai ir rinktis tvarius gaminius”, – tikina renginio koordinatorė.

Todėl jau lapkričio 26 dieną, 19 valandą „Dizaino Dienų“ organizatoriai  kviečia visus į Verslo lyderių centrą BLC (K. Donelaičio g. 62, Kaunas) ir pažada gražų bei staigmenų kupiną renginį.