Diena Kaune – diena Lietuvos zoologijos sode

Didžiausią egzotinių gyvūnų kolekciją turintis ir seniausias šalyje Kaune esantis Lietuvos zoologijos sodas, buvo įkurtas liepos 1 d. 1938 m., tarpukariu, žymaus gamtininko ir profesoriaus Tado Ivanausko. Liepos 1 – ąją savo 80-ąjį jubiliejų atšventęs ir nepertraukiamai vykdęs veiklą netgi per Antrąjį pasaulinį karą, šiandien Lietuvos zoologijos sodas yra viena labiausiai lankomų vietų šalyje.

Ką veikti apsilankius Kaune įsikūrusiame Lietuvos zoologijos sode?

– Pamatyti didžiausią Lietuvoje egzotinių gyvūnų ekspoziciją.

Zoologijos sode pasijusite tarsi mieste atsiradusiose džiunglėse, kadangi galėsite aplankyti net penkių pasaulio žemynų atstovus ir išvysti daugiau nei 2000 skirtingų gyvūnų rūšių. Savo riaumojimu jus pasitiks liūtai, šūkaus beždžionės, stebins įvairiaspalvės papūgos. Žemutinėje zoologijos sodo dalyje, tarsi Afrikoje jus pasitiks ilgakaklės žirafos, antilopės ar zebrų bandos.

– Pažinti egzotiškus gyvūnus iš arčiau.

Zoologijos sodas kasdien siūlo interaktyvias programas, kurių metu galėsite pažinti jus dominančius gyvūnus. Iš gyvūnų prižiūrėtojų išgirsite istorijas apie egzotiškus gyvūnus ir išbandysite savo drąsą: savaitgaliais kiekvienas norintis galės liesti ir nugalėti baimę šaltakraujui ropliui ar šešiakojui vabzdžiui, palaikyti žaltį. Zoologijos sode patys galėsite pašerti ruonį, stebėsite kaip savo grobį medžioja tigrai bei leopardai.

Lietuvos zoologijos sode kiekvieną dieną gyvūnų prižiūrėtojai lankytojams pristato gyvūnus tokiu grafiku:


Daugiau informacijos: www.zoosodas.lt/mikroRenginiai

– Mokykitis ZOO mokyklėlėje.

Atvykus į zoologijos sodą galėsite dalyvauti edukacinėse programose arba ekskursijose, kurias kasdien veda ZOO Mokyklėlės edukologės. Galėsite rinktis netgi iš septynių skirtingų ekskursijų temų. Jeigu negalite atvykti į Zoologijos sodą, Zoologijos sodas mielai aplankys Jus! Mažieji gyvūnėliai – vabzdžiai ir paslaptingiausi žemės gyventojai – ropliai pasirengę kelionei užsakant išvažiuojamąja edukacinę programą. Ekskursijos zoologijos sode ir išvažiuojamosios edukacijos užsakomos iš anksto tinklalapyje www.zoosodas.lt nurodytais kontaktais.

– Grožėtis parodomis.

Lietuvos zoologijos sodo 80-ojo jubiliejaus proga 2 mėnesius Nemuno saloje eksponuota istorinių nuotraukų paroda perkelta į zoologijos sodo teritoriją. Kas dar nematė šios parodos, kviečiame pamatyti įsimintinus zoologijos sodo istorijos momentus, gyvūnus,  jų santykį su žmogumi bei darbuotojų kasdienybę.

Taip pat nuo liepos 1 d. pirmą kartą Lietuvos zoologijos sodo teritorijoje prie žirafų voljerų veikia festivalio „Kaunas Photo“ paroda „Migracijos“. Parodos autorius Anup Shah (JK) iš itin artimo ir intymaus atstumo žvelgia į Afrikos gyvūnus ir diskutuoja migracijos bei prigimtinio žmogaus noro išgyventi klausimais. Paroda veiks 2018 m. iki spalio 28 d. prie žirafų po atviru dangumi.

Apsilankyk Lietuvos zoologijos sode – pažink paslaptingą gyvūnijos pasaulį!

Sekite egzotiškas naujienas:
www.zoosodas.lt
www.facebook.com/ZoologijosSodas
www.instagram.com/zoolithuania