Baltijos kelias 30

„Baltijos kelias 30“: renginiai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje

Baltijos kelio 30-metį švęsk garsiai! “Miesto žirafos” paruošė 2019-ųjų šventinių renginių gidą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Prieš 30 metų Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės sukūrė stebuklą, kurį pavadino „Baltijos keliu“. Tūkstančiai žmonių susikabino rankomis ir sukūrė gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino, kuri parodė sovietų agresoriui, kad mes norime būti laisvi ir niekada nepripažinome mums primestos okupacinės tvarkos. Šiemet jau minime šio įvykio jubiliejų būdami visiškai laisvi, todėl šią progą būtina paminėti garsiai, bendrai su kitai tautiečiais išdidžiai stovint minioje. Tuo labiau, kad ir renginių šiai progai tikrai netrūks. O „Miesto žirafos“ parengė proginių „Baltijos kelias 30“ renginių gidą Vilniui, Kaunui ir Klaipėdai.

– „Baltijos kelias 30“ renginiai: Vilnius

„Baltijos kelias 30“ žygis per tris Baltijos šalis

„Jeep Club Lithuania“ kviečia visus prisijungti prie įspūdingo renginio. Baltijos kelio jubiliejaus proga organizuojamas tarptautinis automobilių, motociklų mėgėjų ir visų kas turi bet kokią transporto priemonę žygis per tris Baltijos šalis. Žygis startuos jau penktadienį Katedros aikštėje. Tad jei yra norinčių prasmingai pakeliauti, prisijunkite prie šios gražios iniciatyvos. Jei keliauti negalite, tuomet, kodėl neateiti išlydėti šio gražaus žygio dalyvių.

Kur? Katedros aikštė
Kada? rugpjūčio 23 d. 9.00 val.

Vienybės banga: Baltijos kelias 30

Nuo patriotinės estafetės iki didelio koncerto, kuriame dalyvaus žymiausi Lietuvos atlikėjai. Visą tai vyks penktadienį „Vienybės bangoje“. Pagrindiniai „Baltijos kelio“ jubiliejaus renginiai Vilniuje vyks čia, tad nepamiršk patikrinti visos programos.

Kur? Katedros aikštė
Kada? rugpjūčio 23 d. 10.00 val.

– „Baltijos kelias 30“ renginiai: Kaunas

Baltijos kino dienos

Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino centrai ir vėl kviečia pažinti kaimyninių šalių rinktinį kiną „Baltijos kino dienose“! Šiemet jau trečius metus organizuojama filmų programa žiūrovams rugpjūčio 21-23 d. vėl siūlys pažinti įdomiausius Baltijos šalių kino filmus, kvies juos į susitikimus su kūrėjais. Visi „Baltijos kino dienų“ seansai bus NEMOKAMI.

Kur? Kino teatras „Romuva“ (Laisvės al. 54)
Kada? rugpjūčio 21-23 d.

Kaunas prisimena (1939-1989-2019)

Šiame renginyje bus prisimenamas Molotovo-Ribentropo paktas bei jo pasekmės lietuvių tautai. Šioje diskusijoje dalyvaus gerb. Vytautas Landsbergis bei Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius. Taip pat čia veiks „Baltijos keliui“ skirta fotografijų paroda, o vakare visi susirinkę bus kviečiami simboliškai susikabinti rankomis bei apjuosti senosios Lietuvos prezidentūros kiemelį.

Kur? Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra (Vilniaus g. 33)
Kada? rugpjūčio 22 d. 16.00 val.

Baltijos kelio istorija laisvos Lietuvos vaikams

Renginys tiems, kurie „Baltijos kelią“ mena tik iš vadovėlių. Ar žinai, kas yra Baltijos kelias? O kada ir kur tai buvo? Ir apskritai, kam to reikėjo? Ateik į viešosios bibliotekos Vaikų centrą ir viską sužinok bei dalyvauk linksmoje interaktyvioje viktorinoje. Pasikviesk ir mamą, tėtį, močiutę, senelį ar kitą suaugusįjį – gal ir jie norės pasidalinti savo įspūdžiais apie Baltijos kelią, o jei ne – bent jau kartu pasivaržyti viktorinoje.

Kur? Viešosios bibliotekos Vaikų centrą (Vytauto g. 21)
Kada? rugpjūčio 23 d. 14.00 val.

– „Baltijos kelias 30“ renginiai: Klaipėda

Baltijos kelio 30-metis Klaipėdoje

Nuo ekskursijos į vieta, kur „Baltijos kelyje“ būrėsi klaipėdiečiai iki būgnų garsais perpildyto koncerto Meridiano skvere. Štai taip Klaipėda minės šią neeilinę šventę. Tad jei norite prisijungti. Daugiau informacijos apie „Baltijos kelio“ jubiliejaus renginius rasite paspaudę ant nuorodos.

Kur? Įvairios vietos Klaipėdoje
Kada? rugpjūčio 23 d. nuo 12.00 val.

Senovinės ugnies naktis

Tarptautinės iniciatyvos „Senovinės ugnies naktis“ organizatoriai kviečia prisiminti visus, kurie prieš 30 metų įsiliejo į Baltijos kelio vienybės bangą ir prisidėjo prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Ta proga lietuviai kviečiami Lietuvos pajūryje uždegti atminimo laužus. Vietų, kur bus degami laužai sąrašą rasite paspaudę ant renginio nuorordos.

Kur? Įvairios vietos pajūryje
Kada? rugpjūčio 31 d. nuo 20.30 val.

O žinai, kur rasi visus įdomiausius Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno renginius ir galėsi patogiai juos išrūšiuoti/ stebėti/ pažymėti? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas