Azijietiška virtuvė / Pexels asociatyvi nuotr.

Azijietiška virtuvė Vilniuje: kokią vietą rinktis egzotiškiems pietums?

Nors kebabai po truputį užima lietuvišką virtuvę ir tampa kone tradiciniu patiekalu, kartais kūną ir širdį užsinori pamaloninti šiek tiek įvairesniu maistu, tad atsisukame į užsienio šalių virtuvės kultūrą. Azijietiška virtuvė Vilniuje tikrai nėra naujiena, tačiau štai keli restoranai, kuriose siūlome apsilankyti Jums:

„Gaspar’s restoranas“ (Pylimo g. 23-3)

Azijietiška virtuvė / Gaspar's nuotr.

Azijietiška virtuvė / Gaspar’s nuotr.

Azijietiška virtuvė pirmas asociacijas kelia su kinišku arba japonišku maistu, tačiau Gaspar’s specializuojasi rečiau Lietuvoje sutinkama Indijos virtuve. Restorano šefas Gaspar Fernandes maišo spalvingą indijos maisto kultūra su vakarietiškaja, nepamiršdamas patiekalų receptų, kurie jo šeimoje perduodami iš kartos į kartą.

„Vathaitau“ (J. Basanavičiaus g. 37)

Azijietiška virtuvė / Vathaitau nuotr.

Azijietiška virtuvė / Vathaitau nuotr.

Kada paskutinį kartą valgėte tailandietiškos virtuvės patiekalų? VaThaiTau dienos pietūs kasdien skirtingi, tad skyrę kelias dienas apsilankymui šiame restorane susipažinsite ir su žaliu bei raudonu kariu, ir su tom kha vištienos/kokoso pieno sriuba, ir su phad thai ryžių makaronais.

„Gyoza“ (Vokiečių g. 14)

Azijietiška virtuvė / Gyoza nuotr.

Azijietiška virtuvė / Gyoza nuotr.

Vilniaus širdyje įsikūręs pirmasis Baltijos šalyse „Gyoza“ baras siūlo platų koldūnų, užkandžių bei desertų pasirinkimą, kur kažką naujo atras tiek mėsiaėdžiai, tiek vegetarai. Nepamirškite paragauti baro siūlomų šviežių ir elegantiškų karališkųjų jūrų gėrybių!

„Radharanė“ (Gedimino pr. 32/Ozo g. 18)

Azijietiška virtuvė / Radharanė nuotr.

Azijietiška virtuvė / Radharanė nuotr.

Vienas iš populiariausių vegetariško maisto restoranų atneš į Jūsų gastronominį gyvenimą šiek tiek egzotikos. Platus sriubų pasirinkimas, samosos, troškiniai, sumuštiniai – sočius pietus čia išsirinks tiek vegetarai, tiek veganai.

„Wok to Walk“ (Vilniaus g. 19)

Walk to Wok / Facebook nuotr.

Walk to Wok / Facebook nuotr.

Nėra noro sėdėti prabangiame restorane? Wok to Walk siūlo greitąją azijietiškos virtuvės pusę, kuri skiriasi nuo vakarietiškosios: čia maistas ne tik greitas, bet ir sveikas. Egzotiški wok skoniai tiks kiekvieno mitybai, o trijų žingsnių (pagrindas, priedai ir padažas) meniu dėka išsirinksite Jums labiausiai patrauklų patiekalo variantą.

„Leaye“ (Dominikonų g. 16)

Azijietiška virtuvė / Leaye nuotr.

Azijietiška virtuvė / Leaye nuotr.

Judrioje Dominikonų gatvėje įsikūręs modernios kinų virtuvės restoranas siekia atspindėti autentišką kinų maistą. Norintiems sveiko egzotiško maisto čia tikrai patiks: patiekalai čia gaminami be cukrumi saldintų padažų, bulvių krakmolo ir perteklinių riebalų. Restoranas teigia, kad čia rasi tai, ką rastum šiandien nuvykęs į Kiniją. Išbandysite?

Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt  ;)