699-ąjį gimtadienį Vilnius pasitiks įspūdingais renginiais

2022 m. sausio 25 d. Vilnius švenčia savo 699-ąjį gimtadienį! Tą dieną įsižiebs ypatingas šviesos laikrodis, tęsiantis miesto istorijos giją ir skaičiuosiantis laiką iki naujo Vilniaus šimtmečio. Nuo tos akimirkos visą sausio 25–30 d. savaitę jūsų laukia kvapą gniaužiantys renginiai:

Vilniaus šviesų festivalis

2022 01 25–29 17:00–23:00 val.
Vilniaus senamiestis

1323 m. sausio 25-ąją kunigaikštis Gediminas išsiuntė vieną iš garsiųjų savo laiškų, taip Europos akyse tarsi apšviesdamas šį iki šiol vakarų europiečiams mažai pažintą kraštą ir visiems laikams įrašydamas Vilnių į Europos žemėlapį. Ši data dabar laikoma Vilniaus gimtadieniu. Todėl 699-ojo gimtadienio proga Vilniaus senamiesčio gatvės, skverai ir kiemeliai ryškiai sušvis Vilniaus šviesų festivalio metu. Tradiciniu tapęs Vilniaus šviesų festivalis ne pirmus metus džiugina žiūrovus šviesų žaismu, tačiau artėjant 700 metų Vilniaus jubiliejui jis taps vienu svarbiausių akcentų. Beveik visą gimtadienio savaitę grožėkitės ir iš naujo atraskite miesto vietas – net pažįstamos erdvės per Vilniaus šviesų festivalį sužibės naujai!


Jubiliejinio laikrodžio įžiebimas

2022 01 25 17:00 val.
Katedros aikštė

Sausio 25 d. laikrodžiui mušant Vilniaus gimtadienį, liks tik metai iki 700-ojo Vilniaus jubiliejaus. Šia ypatinga proga į miestą atkeliauja išskirtinis šviesos žmogus – laikrodininkas. 4,5 metro aukščio šviesos žmogus – kviestinis Vilniaus gimtadienio svečias. Jis ne tik įžiebia šviesą mieste, bet ir kursto šilumą žmonių širdyse. Gimtadienio vakarą laikrodininkas įžiebs simbolinį laikrodį – nuo šiol visus metus stebėkite, kiek liko laiko iki 700-ojo Vilniaus gimtadienio. Tačiau laikrodininkas nepaliks Vilniaus vien įžiebęs laikrodį. Jį bus galima išvysti ir Vilniaus šviesų festivalio metu sausio 25 d.


Naktinis oro balionų ugnies ir šviesų šou „Vilniaus 700 metų legenda“

2022 01 25 19:00 val.; 2022 01 26 19:00 val.; 2022 01 27 19:00 val.
Kalnų parko Dainų slėnis

Dangumi sklendžiančių spalvingų oro balionų vaizdas jau tapo neatsiejama Vilniaus dalimi, simbolizuojančia laisvę ir modernumą. Tačiau ar kada matėte oro balionus naktį?

Skraidydami virš Vilniaus senamiesčio oro balionai regi daug, todėl šiandien nori papasakoti Vilniaus istoriją savaip – įspūdingu ugnies, šviesų ir muzikos šou „Vilniaus 700 metų legenda“. Tačiau pasakojimo būdas – neįprastas, dar neregėtas Vilniuje. 699-ojo Vilniaus gimtadienio proga oro balionai reginiu žavės ne ore, o ant žemės. Pasitelkę šviesas, ugnį ir muziką oro balionai papasakos Vilniaus miesto istoriją.

Vilniaus gimtadienio žinia jau pasklido po Europą – dalyvaudami nepakartojamame renginyje savo sveikinimus siunčia ne tik Lietuvos miestų oro balionai, bet ir svečiai iš Europos šalių.

O ugnies šou – lyg žvakutės ant Vilniaus gimtadienio torto! Tad sugalvokite gimtadienio norą už Vilnių ir leiskite oro balionams jį nunešti ten, kur norai pildosi.

Renginys nemokamas. Galimas dalyvavimas tik su galimybių pasu. 


Orientacinis žaidimas „Vilnius 700 legenda: apšilk kojas“

2022 01 25–30
Vilniaus TIC, Pilies g. 2

699-uosius gyvavimo metus švenčiantis Vilnius savo lobius atskleidžia tiems, kurie iš tiesų domisi. Visą Vilniaus gimtadienio savaitę leiskitės į ypatingą atradimų kelionę – orientacinį žaidimą „Vilnius 700 legenda: apšilk kojas“. Susiburkite į komandą ir pasiruoškite atrakinti miestą. Prisiminkite miesto legendas ir istorinius faktus, kad galėtumėte atlikti žaidimo užduotis, surasti reikiamus objektus, atsakyti į klausimus ar apsilankyti nurodytose Vilniaus vietose. Žaisdami puikiai pramankštinsite ir kūną, ir smegenis – sužinosite daug įdomių faktų apie Lietuvos sostinę ir pasuksite galvą spręsdami užduotis. Pasirinkite maršrutą pagal savo komandą – ekspertai, gidai ir istorikai sudarė smagius maršrutus suaugusiesiems ir šeimoms. Dalyvaukite, smagiai praleiskite laiką ir gaukite simbolinį prizą – „Iliuzijų muziejus“ pakvies net 700 žaidėjų nemokamai apsilankyti ir patirti pačias netikėčiausias pramogas! Atradimai ir gera nuotaika laukia jūsų Vilniuje!

Žaidimo taisykles bus paskelbtos ČIA.


Nori dar daugiau Vilniaus renginių? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas, rasi visus kiečiausius renginius – ir ne tik Vilniaus, bei ir Kauno bei Klaipėdos! Programėlėje galėsi patogiai juos išrūšiuoti, stebėti ir pasižymėti labiausiai patinkančius!